1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Prośba o pomoc w interpretacji wyników.
Lucyna45

Odpowiedzi: 55
Wyświetleń: 21304

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-08-08, 13:48   Temat: Prośba o pomoc w interpretacji wyników.
Witaj Taysha! Twoje pytanie wcale nie było niemądre i nie trzeba go kasować.Masz zostać mamą i jasne jest , że niektóre rzeczy Cię mogą niepokoić, masz na względzie dobro Twojego dzidziusia. Dla mnie jest to dowód , że nie myślisz tylko o sobie! Z tego co tu czytam, to widzę, że moja córka miała wielkie szczęście , że spotkała Panią dr. Mariolę K. z kliniki dermatologii w Katowicach. Ona tylko spojrzała i zadecydowała o natychmiastowym usunięciu zmiany. I to , być może zadecydowało o pomyślnym wyniku. Wtedy nie oznaczano jeszcze węzła wartownika. Wycięto wszystkie węzły pachwinowe. Przez jakiś czas ( około 2 lat ) , córka odczuwała dość duży dyskomfort z powodu puchnięcia nogi. Ale teraz zdarza się to sporadycznie ( np. w czasie dużych upałów), a ubiera buty na takich obcasach , że mnie od samego patrzenia wykrzywia nogi! Wiem jedno - ta choroba wymusza błyskawicznego działania! Nie ma czasu na namysły . Nawet jeśli są długie kolejki do lekarzy , to trzeba szukać pomocy prywatnie, i absolutnie nie dać się zbyć! :uhm!:
  Temat: Prośba o pomoc w interpretacji wyników.
Lucyna45

Odpowiedzi: 55
Wyświetleń: 21304

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-08-07, 14:35   Temat: Prośba o pomoc w interpretacji wyników.
Taysha,witaj! Skąd wiesz , że czerniak powstał 4 lata temu? Może to było znamię, które teraz zaczęło się zmieniać?Czasem znamię jest wiele lat niegrożne , a potem nie wiadomo dlaczego robi się złośliwe.
  Temat: Prośba o pomoc w interpretacji wyników.
Lucyna45

Odpowiedzi: 55
Wyświetleń: 21304

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-08-05, 12:46   Temat: Prośba o pomoc w interpretacji wyników.
Córka zachorowała na czerniaka niedługo po urodzeniu dziecka. Lekarka stwierdziła , że powodem zachorowania była burza hormonów w okresie ciąży.Ale córka nie miała żadnych problemów w okresie ciąży , nie leczyła się w związku z zaburzeniami hormonów . To się stało nagle , około 10 miesięcy po porodzie. Teraz zastanawiam się, czy to w ogóle miało jakiś związek z ciążą.Ale nie neguję opinii lekarki.
  Temat: Prośba o pomoc w interpretacji wyników.
Lucyna45

Odpowiedzi: 55
Wyświetleń: 21304

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-07-16, 13:54   Temat: Prośba o pomoc w interpretacji wyników.
Witaj Taysha! Wiem , że się bardzo denerwujesz bo walka z tym gadem jest wielka niewiadomą. Zapewne czytasz wpisy na Forum i wiesz ,że wyjście z tej choroby jest możliwe. Trzeba tylko bardzo przestrzegać poleceń lekarzy /ale tych dobrych lekarzy!/ . Szybkie działanie też jest niezmiernie ważne. Zapewne choroba ta , /ale nie tylko ta/ powoduje , że człowiek chory , a także jego bliscy są w rozpaczy . Ale w miarę upływu czasu przychodzi uspokojenie . Zawsze będzie istniała obawa przed nawrotem choroby , ale im więcej czasu upłynie , tym większa jest nadzieja, że gadzina została pokonana. Z doświadczeń w mojej rodzinie wiem , że bardzo ważna jest szybka reakcja na podejrzane zmiany , no i oczywiście dobry , doświadczony lekarz. Wiem także , że podejście lekarzy do chorego pozostawia w tej chwili wiele do życzenia.Ale nie wolno dać się spławić. To jest Twoje życie i zdrowie, więc jeśli zajdzie taka potrzeba , nie odpuszczaj! Pozdrawiam!
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group