1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 6
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: emocje -piszcie o nich, to bardzo ważne!
Luika

Odpowiedzi: 192
Wyświetleń: 57991

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2013-03-19, 22:17   Temat: emocje -piszcie o nich, to bardzo ważne!
JustynaS1975, Własnie to chciałam napisać ;)
Dziękuję ;*
  Temat: emocje -piszcie o nich, to bardzo ważne!
Luika

Odpowiedzi: 192
Wyświetleń: 57991

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2013-03-19, 22:13   Temat: emocje -piszcie o nich, to bardzo ważne!
asiunia176, Ale właśnie ten temat dotyczy EMOCJI. To forum polega na pomaganiu: w leczeniu chorych onkologicznie ale także w rozmawianiu o emocjach i to nie tylko chorych ale również "współchorych" czyli osób, które z nami żyją, mieszkają, nas kochają i próbują na pomóc.
I to nie jest jedyny temat, który porusza te sprawy.
Zrozum,że choroba nie jest obecna tylko w NAS chorych ale również w naszych rodzinach, przyjaciołach i znajomych. Ci, którzy mają trochę empatii w sobie, zwyczajnie CZUJĄ. Boją się o nas i my to rozumiemy.
Staramy wyjaśnić IM,że choroba dotyczy tak nas jak i ich. I rozmawiamy o tym....
Jęśli mamy do siebie dzwonić, czy pisać na pv, to po co byłoby nam potrzebne to forum?
Tu My chorzy piszemy co czujemy a inni, którzy z nami żyją- o swoich. Każda,że stron próbuje zrozumieć EMOCJE drugiej strony. Dla mnie to jest naturalne. W ten sposób sobie pomagamy. Ja to tak odczuwam.
Proszę nie zrozum mnie źle, ja zwyczajnie ciebie nie rozumiem....
  Temat: emocje -piszcie o nich, to bardzo ważne!
Luika

Odpowiedzi: 192
Wyświetleń: 57991

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2013-03-19, 20:57   Temat: emocje -piszcie o nich, to bardzo ważne!
asiunia176, Ja MAM czerniaka tzn j.estem chora onkologicznie. Nie rozumiem...
Przeież rozmawiamy o emocjach....
  Temat: emocje -piszcie o nich, to bardzo ważne!
Luika

Odpowiedzi: 192
Wyświetleń: 57991

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2013-03-19, 19:12   Temat: emocje -piszcie o nich, to bardzo ważne!
kmis757, Myślę,że napisała to wielkimi literami nie po to,zeby było niezgodnie z zasadami ale aby zaznaczyć WAGĘ tego co pisze. Ok, mogła pogrubić zaznaczony fragment ;) Ale moim zdaniem, to czepianie się szczegółów.
To są EMOCJE. Ja również czasem takimi literami posługuję się, by coś ważnego powiedzieć (napisać ) Choć, jak pewnie zauważyłeś, zdanie, na które chciałam zwrócić uwagę napisałam "pogrubionymi" literami ;)
Najważniejszy jest sens ;)

:*
  Temat: emocje -piszcie o nich, to bardzo ważne!
Luika

Odpowiedzi: 192
Wyświetleń: 57991

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2013-03-19, 00:03   Temat: emocje -piszcie o nich, to bardzo ważne!
alicjaBa napisał/a:
CIESZCIE SIĘ KAZDYM DNIEM SPĘDZONYM Z NAJBLIŻSZĄ WAM OSOBA, KAZDĄ CHWILĄ ,NIE ZAMARTWIAJCIE SIE JUTREM BO ŚMIERC PRZYCHODZI NAGLE I GWAŁTOWNIE, ZAWSZE JEST ZASKOCZENIEM DLA UMIERAJĄCEGO JAK I BLISKICH,ZAWSZE PRZYCHODZI W NIE ODPOWIEDNIM CZASIE I ZAWSZE ZA SZYBKO, NIGDY NIE BEDZIECIE NA NIĄ GOTOWI A ŻYJĄC TYLKO OBAWAMI O SMIERĆ BLISKIEJ WAM OSOBY POWODUJE ŻE PRZEGAPIACIE TE CHWILE W KTÓRYCH MOŻECIE OKAZAC SOBIE MIŁOŚĆ , CZUŁOŚĆ, PO PROSTU BĄDŹCIE Z NIMI I PRZY NICH I MÓWCIE IM ŻE ICH KOCHACIE BO JAK ODEJDA TO NA WSZYSTKO BĘDZIE JUŻ ZA PÓŹNO !!!!
[/quote]

Jak dobrze to znam...... Kochani, prawda, prawda i jeszcze raz prawda!
Sama choruję na czerniaka ale to nie on mnie chciał zabić a pęknięcie tętniaka w mózgu...... NIKT się tego nie spodziewał.... szczęśliwie dla mnie -UDAŁO SIĘ! I jestem wdzięczna mojemu Aniołowi Stróżowi,że się mną tak opiekuje.
Tu i teraz, bo bez tego nie ma przyszłości a przeszłość dawno za nami...
  Temat: emocje -piszcie o nich, to bardzo ważne!
Luika

Odpowiedzi: 192
Wyświetleń: 57991

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2011-03-25, 14:21   Temat: emocje -piszcie o nich, to bardzo ważne!
Emocje są po obu stronach. Po stronie chorego (np.ja) i rodziny (Ty).... i to zupełnie rózne emocje.... Wy , zdrowi boicie się o nas, chorych. My chorzy, boimy się jak Wy zdrowi to przezywacie..... to straszne dla obu stron.

Dlatego najwazniejsze jest, by BYĆ!!! BYĆ razem, trzymać sie za rece i WALCZYĆ razem!!!

Ja już przeszłam to,że On walczył ze sobą a ja ze swoim rakiem. Teraz walczymy razem i On nie boi się MÓWIĆ o chorobie. Nie ma tabu i jemu przez usta już przechodzi słowo- rak.
Moja mama jeszcze nie mówi...tylko się boi... Ale mam nadzieję,ze mój uśmiech mówi Jej,że ma bać się jak najmniej ;) )))
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group