1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: nie mam z kim porozmawiać
Madzia70

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 16453

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2015-07-22, 20:45   Temat: nie mam z kim porozmawiać
maga12,
Przyjmij serdeczne wyrazy współczucia ::rose::
  Temat: nie mam z kim porozmawiać
Madzia70

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 16453

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2015-06-20, 22:50   Temat: nie mam z kim porozmawiać
maga12,
Spróbuj zapisać Mamę do Hospicjum Domowego. Takie hospicjum powinno mieć psychologa do dyspozycji pacjentów i ich rodzin. Radzę - zaproście psychologa na wizytę lub umówcie się z nim na neutralnym gruncie i w jego obecności przedyskutujcie z bratem wszystkie opcje form opieki nad Mamą.
Nie daj się wpędzić w poczucie winy, ale też nie zostawiaj brata samego. Opieka nad osobą w stanie terminalnym jest niezmiernie wyczerpująca psychicznie. Brat jest pewnie bardzo zmęczony opieką nad Mamą, jeśli jest u niej codziennie, a ma swoją rodzinę i pracę. Prawdopodobnie potrzebuje podzielić z kimś nie tylko obowiązki ale i odpowiedzialność. To bardzo ważne, zwłaszcza, że to facet i pewne sprawy pozostają poza jego zasięgiem - może np. martwi się, co zrobi, kiedy trzeba będzie Mamie pomóc w intymnej pielęgnacji, zmianie pampersów?
Zaczynają się wakacje, więc problem szkoły dzieci odpada - może będziesz mogła przeprowadzić się do Mamy na te dwa miesiące razem z dziećmi, odciążyć brata?
Nie wiem, na ile absorbować Cię będzie "wspieranie męża w terapii", dużo w tej sprawie niewiadomych. Najlepiej pogadajcie spokojnie z tym psychologiem, może będzie umiał pomóc znaleźć jakąś drogę.
Powodzenia :)
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group