1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Wydzielony z tematu: Rak płaskonabłonkowy płuca- schemat lec
Madzia70

Odpowiedzi: 81
Wyświetleń: 25891

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-06-15, 08:25   Temat: Wydzielony z tematu: Rak płaskonabłonkowy płuca- schemat lec
norberto37,
Serdeczne wyrazy współczucia ::rose::
  Temat: Wydzielony z tematu: Rak płaskonabłonkowy płuca- schemat lec
Madzia70

Odpowiedzi: 81
Wyświetleń: 25891

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-10-26, 06:35   Temat: Wydzielony z tematu: Rak płaskonabłonkowy płuca- schemat lec
norberto37,
Ja Ci tego badania dokładnie nie zinterpretuję - nie jestem kardiologiem. 4 mm płynu to niewiele, wydaje mi się, że tak może być przy obecności nowotworu w klatce piersiowej. Wiotkość przegrody może wskazywać na skłonność do powstania tętniaka - pewnie jest do obserwacji, na razie nic się nie dzieje. Miażdżyca aorty - i pewnie ogólnie miażdżyca wszystkich tętnic - myślę, że norma dla wieku i trybu życia.

Moim zdaniem ten ból po lewej stronie klatki piersiowej wynika ze zrostów opłucnowych - od wielu miesięcy mamy tam stan zapalny i płyn. Zrosty powstały - to normalne - i teraz "ciągną" przy każdym oddechu. Pozostaje leczenie przeciwbólowe (uwaga na ten ketoprofen - uszkadza żołądek), może warto byłoby zrobić usg klatki piersiowej, żeby potwierdzić/wykluczyć te zrosty? Bo jeśli to tylko zrosty, to nie warto przerywać nivolumabu, na który Tata tak ładnie zareagował. Ja bym zrobiła gdzieś szybko prywatnie, żeby pokazać lekarzowi przed kolejnym podaniem nivolumabu, żeby leku pochopnie nie odstawić.
  Temat: Wydzielony z tematu: Rak płaskonabłonkowy płuca- schemat lec
Madzia70

Odpowiedzi: 81
Wyświetleń: 25891

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-06-09, 11:10   Temat: Wydzielony z tematu: Rak płaskonabłonkowy płuca- schemat lec
norberto37 napisał/a:
Co prawdopodobniej szybciej może dać o sobie znać UON czy płuca?

OUN i zwiększone ciśnienie śródczaszkowe. Czy Wy jesteście pod opieką hospicjum domowego? Jeśli nie, to jak najszybciej po skierowanie, bo trochę się czeka a pomoc może być potrzebna w każdej chwili. Z przerzutami do mózgu sami nie dacie rady.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group