1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 6
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak nerki z przerzutami do płuc, przedłużenie życia
Madzia70

Odpowiedzi: 79
Wyświetleń: 35086

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2013-01-23, 20:15   Temat: Rak nerki z przerzutami do płuc, przedłużenie życia
Asiu,
przyjmij serdeczne wyrazy współczucia... ::rose::
  Temat: Rak nerki z przerzutami do płuc, przedłużenie życia
Madzia70

Odpowiedzi: 79
Wyświetleń: 35086

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2013-01-10, 22:47   Temat: Rak nerki z przerzutami do płuc, przedłużenie życia
Asiu,
jesteś po prostu zmęczona. Co w tym dziwnego, że tęsknisz za dawną stabilizacją, za czasem bez kłopotów, bez poważniejszych zmartwień? To normalne. Nie rób sobie wyrzutów.
Ja rozumiem, że boisz się o tym wszystkim pomyśleć, albo powiedzieć głośno: "Wrócę do normalności po śmierci Taty" - bo wydaje Ci się to straszne i egoistyczne. Nie jest. To normalne, ludzkie. Każdy towarzyszący osobie umierającej tak myśli, tylko jeden się przyzna, a drugi nie. Obserwuję rodziny osób chorych terminalnie i wiem to na pewno.
Nie martw się, Twoje uczucia nie są niczym złym... :flower:
  Temat: Rak nerki z przerzutami do płuc, przedłużenie życia
Madzia70

Odpowiedzi: 79
Wyświetleń: 35086

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2013-01-01, 20:54   Temat: Rak nerki z przerzutami do płuc, przedłużenie życia
zdeterminowana,
Dacie sobie radę. Wiem to na pewno. I Ty i Twoja Mama jesteście zdeterminowane - chapeau bas, moje panie. Poradzicie sobie.
  Temat: Rak nerki z przerzutami do płuc, przedłużenie życia
Madzia70

Odpowiedzi: 79
Wyświetleń: 35086

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2012-12-29, 11:19   Temat: Rak nerki z przerzutami do płuc, przedłużenie życia
zdeterminowana,
Konkret, może nieco brutalny: do wiosny w żadnym wypadku nie uda Ci się Taty "przetrzymać".
Tata niestety umiera i - tak jak piszesz - nie ma sensu przetrzymywać go w cierpieniu. Byłoby to przedłużanie nie życia, a umierania.
Bardzo mi przykro. :-(
Myślę o Was ciepło...
  Temat: Rak nerki z przerzutami do płuc, przedłużenie życia
Madzia70

Odpowiedzi: 79
Wyświetleń: 35086

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2012-09-01, 10:22   Temat: Rak nerki z przerzutami do płuc, przedłużenie życia
zdeterminowana22 napisał/a:
wydaje mi się, że muszę rozmawiać z tą onkolog od konsultacji.

Zdecydowanie warto rozmawiać tyko z tymi, z którymi się da rozmawiać ;)
Myślę, że informacji udzielono Ci na zasadzie prawdopodobieństwa (istotnie, przerzut z nerki do płuc jest bardziej prawdopodobny), ale rachunek prawdopodobieństwa w diagnostyce nie jest dobrym pomysłem. Tu potrzebne są twarde dowody.
Skierowanie na urologię Tata dostał być może po to, żeby zrobili mu tam biopsję tej nerki.
  Temat: Rak nerki z przerzutami do płuc, przedłużenie życia
Madzia70

Odpowiedzi: 79
Wyświetleń: 35086

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2012-09-01, 09:46   Temat: Rak nerki z przerzutami do płuc, przedłużenie życia
zdeterminowana22,
konsultacja onkologiczna jest na pewno dobrym pomysłem. Natomiast informacji nie można udzielić, nie mając żadnego konkretu. Skąd wiadomo, że to nerka jest ogniskiem, skoro nie było badania histopatologicznego? Równie dobrze może to być przerzut raka płuc do nerki. Bez badania hist-pat nie mamy nawet pewności, że mówimy o raku. Postaraj się wydostać dokumentację (nawet jeśli Tata jest jeszcze w szpitalu przysługuje mu prawo do wglądu i kopiowania dokumentacji - ale pamiętaj, że jemu, nie Tobie, więc jeśli Ty chcesz dostać dokumentację - musisz mieć pisemne upoważnienie od Taty) głównie ze względu na planowaną konsultację z onkologiem, który nie podejmie żadnych działań nie mając pewności, co ma leczyć.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group