1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak płuca prawaego z licznymi przerzutami
Madzia70

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 10603

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-06-20, 20:03   Temat: Rak płuca prawaego z licznymi przerzutami
Edyta2014 napisał/a:
Niepokoją mnie skoki ciśnienia, dziś od rana ma 74/51 t.90, 66/48 t.80

Ale to ciśnienie wcale nie skacze, ono jest stale niskie, mniej więcej w tym samym zakresie.
Edyta2014 napisał/a:
nie rośnie pomimo tabletek i nawadniania.

Jakich tabletek?
Edyta2014 napisał/a:
Dodatkowo pojawiły się wymioty, biegunka

Nadal nie wiemy nic na temat przebiegu leczenia Mamy, więc nie wiadomo, czy wymiotuje z powodu podanych wcześniej leków, z powodu postępu choroby, czy z zupełnie innego powodu.
  Temat: Rak płuca prawaego z licznymi przerzutami
Madzia70

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 10603

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-05-28, 10:20   Temat: Rak płuca prawaego z licznymi przerzutami
Edytko,
Chciałabym zwrócić Twoją uwagę na problem, który opisujesz:
Edyta2014 napisał/a:
nie chcemy żeby przestała walczyć

a dlaczego nie chcecie? Czy Wy chcielibyście długo żyć w takim stanie jak piszesz:
Edyta2014 napisał/a:
problem z oddychaniem, podnosi się tylko do łazienki o balkoniku ale z wielkimi bólami, ma całkowity zanik mięśni zaczyna się problem z głową.

Zwłaszcza dla osoby bardzo aktywnej, jaką kiedyś była Twoje Mama stan obecny może być ogromnie przygnębiający. Badania pokazują, że chorzy bardziej cenią jakość życia niż jego długość.
Należy Mamie pomóc w leczeniu objawów choroby, ale nie należy prowadzić tzw. uporczywej terapii. Myślę, że to jest moment na zadanie sobie pytania (i szczerą odpowiedź): Czy to jest przedłużanie życia, czy przedłużanie umierania?

Jeśli chodzi o mówienie "całej prawdy" to dobrą metodą jest szczera odpowiedź na pytania, które stawia chory. Jeśli Mama zapyta: "Czy lekarze mówią, że mam przerzuty w brzuchu? Bo jakoś ostatnio boli mnie brzuch..." to nie wolno Wam zaprzeczyć - ona chce to wiedzieć. Jeśli się będzie bała odpowiedzi, to nie postawi pytania. Ale jeśli w takiej sytuacji powiecie: "Jakie przerzuty w brzuchu?! Mówiłam, żebyś nie jadła wczoraj pomidora ze skórką..." to Mama z dużym prawdopodobieństwem pomyśli, że ją oszukujecie i zostanie zupełnie sama ze swoimi pytaniami, ze swoim lękiem, który zawsze towarzyszy odchodzeniu.
Trudne chwile przed Wami. Trzymajcie się :flower:

[ Dodano: 2014-05-28, 10:23 ]
Edyta2014 napisał/a:
Czy to może oznaczać koniec?

Niestety może oznaczać to koniec.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group