1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 18
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Opis zdjęcia RTG - PROSZĘ O POMOC
Madzia_b78

Odpowiedzi: 44
Wyświetleń: 20887

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-04-15, 10:47   Temat: Opis zdjęcia RTG - PROSZĘ O POMOC
Witam ponownie,

dzisiaj byłam z mamą na wizycie u onkologa . Na dzień dzisiejszy dalszego leczenia nie będzie, nie widzi wskazań ... Dodam, że jest dobrym specjalistą, ma bardzo dobrą opinię - polecił nam Go inny lekarz ... Mama ucieszona , zdaje sobie sprawę, że musi byc pod opieką onkologiczną , dbac o siebie , ale niestety nie chce słyszec o drugiej konsultacji ... Ja nadal się martwię , myślę , nie potrafię "odpuścic" ... jak to już " po " ? Operacja i nic ?
Mam wrażenie , że powinnam dalej działac , szukac ...

Poradzcie proszę co robic :(
Pozdrawiam cieplutko
Magda
  Temat: Opis zdjęcia RTG - PROSZĘ O POMOC
Madzia_b78

Odpowiedzi: 44
Wyświetleń: 20887

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-04-08, 22:52   Temat: Opis zdjęcia RTG - PROSZĘ O POMOC
Jeszcze raz dziękuję absenteeism, we wtorek mamy konsultację z onkologiem - nie ma na co czekac .
  Temat: Opis zdjęcia RTG - PROSZĘ O POMOC
Madzia_b78

Odpowiedzi: 44
Wyświetleń: 20887

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-04-08, 22:10   Temat: Opis zdjęcia RTG - PROSZĘ O POMOC
absenteeism, dziękuję bardzo - też tak uważam .

Czy mogłabym jeszcze prosic o interpretację wyniku . Dziękuję .
  Temat: Opis zdjęcia RTG - PROSZĘ O POMOC
Madzia_b78

Odpowiedzi: 44
Wyświetleń: 20887

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-04-08, 18:20   Temat: Opis zdjęcia RTG - PROSZĘ O POMOC
Witam ,
dziś byłam z mamą na kontroli pooperacyjnej w DCCHP .

Oto wynik histopatologiczny :

Miejsce pobrania : płuco

Opis makroskopowy : Do badania przysłano płuco lewe z rosnącym częściowo wewnątrzoskrzelowo , oskrzele płata górnego 1,5 cm od granicy cięcia oskrzela i naczynia guzem o wym. 3,5x2x2,5 cm
Guz nie dochodzi do opłucnej płucnej .
Martwica ok 40%

Opis mikroskopowy :

1) Wycinki z guza : Carcinoma non microcellulare necroticans
Barwienie na śluz ogniskowo dodatnie
Badanie immunohistochemiczne w toku

2)Miąższ płata górnego biernie przekrwiony , z cechami rozedmy
Błona śluzowa a oskrzela z ogniskową dysplazją dużego stopnia

3) Miąższ płata dolnego - fragment miąższu z zaznaczonym biernym przekrwieniem , bez zmian nowotworowych złośliwych

4) Węzły chłonne okołooskrzelowe pobrane z przysłanego materiału ( 1/4) : Metastates Carcinomatosae

5) Kikut oskrzela bez zmian nowotworowych złośliwych

6) Węzły chłonne nr 5 ( 0/6) : Lymphadenitis reactiva sine noplasmate

pT2aN1Mx Lo Vo

Lekarz powiedział , że dalszego leczenia nie będzie . Kontrola za miesiąc w poradni torakochirurgii. Jest tylko problem z płynem w komorze poresekcyjnej , który wypełnia ją w 2/3 . W przypadku gorączki lub kłopotów z oddychaniem mamy niezwłocznie stawic się na punkcji . Zabieg ten mógł byc wykonany już dzisiaj, ale mama powiedziała, że oddycha jej się dobrze ... Czy ten płyn jest bardzo niebezpieczny ? Zmartwiłam się bo w razie problemów do Wrocławia mamy ponad 100 km ... :(

Czy konsultacja onkologiczna powinna miec miejsce ? Lekarz torakochirurg powiedział, że w standardzie nie ma dla mamy dalszego leczenia .


Pozdrawiam wszystkich czytających mój wątek .
  Temat: Opis zdjęcia RTG - PROSZĘ O POMOC
Madzia_b78

Odpowiedzi: 44
Wyświetleń: 20887

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-03-29, 12:22   Temat: Opis zdjęcia RTG - PROSZĘ O POMOC
Witam ponownie,

mam wczoraj opuściła klinikę . Proszę o interpretację badań , nadal czekamy na najważniejszy wynik hist-pat.

[ Dodano: 2011-03-29, 12:24 ]
cd





[ Komentarz dodany przez: absenteeism: 2011-03-29, 12:54 ]
Usunęłam dane osobowe lekarzy z wypisu
  Temat: Opis zdjęcia RTG - PROSZĘ O POMOC
Madzia_b78

Odpowiedzi: 44
Wyświetleń: 20887

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-03-25, 13:05   Temat: Opis zdjęcia RTG - PROSZĘ O POMOC
Mama już chodzi , tzn. zrobiła już kilka kroków ... Dobrze się czuje , jest w świetnym nastroju - jednym słowem mama twardzielka ;) Może dlatego , że jest drobnej budowy ciała wszystko szybciej się goi .

Dziękuję serdecznie za wyjaśnienie tak szybkiego uruchamiania .
  Temat: Opis zdjęcia RTG - PROSZĘ O POMOC
Madzia_b78

Odpowiedzi: 44
Wyświetleń: 20887

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-03-24, 11:46   Temat: Opis zdjęcia RTG - PROSZĘ O POMOC
Właśnie rozmawiałam z mama przez tel , dosłownie 2 minutki ... Czuje się dobrze, ból do wytrzymania , dreny i cewnik usunięte godzinę temu , oczywiście nadal ma leżec a właściwie prawie siedziec , była rehabilitowana ( cw. oddechowe ) i zajada jogurt ( oczywiście za przyzwoleniem lekarza ) .

Mam pytanie . Przecież tak radykalna operacja jak usunięcie całego płuca jest bardzo poważną sprawą a ja mam wrażenie , że uruchamianie przebiega błyskawicznie i czy nie będzie to miało negatywnego wpływu na organizm bez jednego płuca ? Czy nie lepiej po prostu "wyleżec" te kilka dni ?

Może wyolbrzymiam, ale żyję tym rakiem od lutego i nie potrafię już funkcjonowac bez strachu i niepokoju o moją ukochaną mamę :(
  Temat: Opis zdjęcia RTG - PROSZĘ O POMOC
Madzia_b78

Odpowiedzi: 44
Wyświetleń: 20887

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-03-23, 21:08   Temat: Opis zdjęcia RTG - PROSZĘ O POMOC
Witajcie ,

mama obolała , słabiutka, ale daje radę . Jak tylko wybudzona została przewieziona na salę pooperacyjną mogłyśmy z siostrą przy niej posiedziec :) Byłyśmy tam prawie 5 godz ( oczywiście z przerwą na kawkę i rozmowę z lekarzem ) . Mama nie mogła mówic , ale pisała nam wiadomości na kartce ;)

Teraz najważniejsze ... Usunięte zostało całe lewe płuco , lekarz powiedział , że miał nadzieję na zachowanie 1 płata , ale zajęte były żyły , tętnice (?)- nie wiem czy dobrze zapamiętałam :( i musiał dokonac całkowitej resekcji . Poinformował również o swoim zdziwieniu, że makroskopowo węzły były czyste , że wyciął kilka do badania , ale były to tylko drobiazgi . Teraz pozostaje nam czekac na wynik linii cięcia na kikucie i węzłów .

Mam obawy czy tak radykalna operacja nie osłabi mamy ...
I jeszcze jedno , przeraziłam się dzisiaj ilością zabiegów i chorych :(
  Temat: Opis zdjęcia RTG - PROSZĘ O POMOC
Madzia_b78

Odpowiedzi: 44
Wyświetleń: 20887

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-03-22, 23:03   Temat: Opis zdjęcia RTG - PROSZĘ O POMOC
Katarzynka36, dziękuję kochana za rady - będę pamiętac . Anelia, Tobie również :)

Pozdrawiam
  Temat: Opis zdjęcia RTG - PROSZĘ O POMOC
Madzia_b78

Odpowiedzi: 44
Wyświetleń: 20887

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-03-22, 22:43   Temat: Opis zdjęcia RTG - PROSZĘ O POMOC
Jutro rano operacja . Wzięłam wolne i z samego rana jedziemy z siostrą do Wrocławia koczowac pod drzwiami . Zważywszy, że od niedawna mam prawko wyprawa za kółkiem ponad 120 km zakrawa na skrajną głupotę , ale dla swoich bliskich jestem w stanie pokonywac kolejne przeszkody . Mam tylko nadzieję, że nie stworzę na drodze zagrożenia dla innych kierowców ;)

Trzymajcie kciuki za powodzenie operacji , już bym chciała by było po wszystkim ... mam nadzieję, że wszystko si uda ...
  Temat: Opis zdjęcia RTG - PROSZĘ O POMOC
Madzia_b78

Odpowiedzi: 44
Wyświetleń: 20887

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-03-18, 23:44   Temat: Opis zdjęcia RTG - PROSZĘ O POMOC
DSS - dziękuję bardzo za wyjaśnienie - to forum jest niesamowite .

Dziewczyny , słowa otuchy są bardzo pomocne , rozumiecie więcej , można na Was liczyc - w realu nie zawsze :(

Nika2 - bardzo mi przykro, że również chorujesz , dziękuję za radę - postaram się nie pocieszac na siłę ... A co do malowania paznokci to trafiłaś w 10-tkę , jestem kosmetyczką więc zrobię mamę na bóstwo ;) Na dzień dzisiejszy walczymy a pozniej będziemy cieszyc się życiem - bardzo w to wierzę .

Pozdrawiam Wszystkich forumowiczów
  Temat: Opis zdjęcia RTG - PROSZĘ O POMOC
Madzia_b78

Odpowiedzi: 44
Wyświetleń: 20887

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-03-18, 13:03   Temat: Opis zdjęcia RTG - PROSZĘ O POMOC
Dziękuję bardzo za miłe słowa :) To forum przywraca wiarę w człowieka , dobrego człowieka . Dopóki mama nie trafiła do Wrocławia byłam załamana ... lekarze nie spisali się jako ludzie... Wynik hist-pat odbierałyśmy w prosektorium ( tam pracuje histopatolog , potrzebowałyśmy wynik wcześniej niż wydawano w szpitalu ) a o prawdopodobieństwie leczenia paliatywnym lekarz poinformował nas na korytarzu ... w biegu . Wiem , że nie wszędzie tak jest , że standardy się podnoszą , ale każda ignorancja, zniecierpliwienie czy brak dobrego słowa bardzo bolą chorego i jego bliskich , którzy im towarzysza w tych trudnych chwilach ... Jeszcze raz dzięki za siłę, jaką dajecie !

Pozdrawiam i ściskam wszystkich forumowiczów

[ Dodano: 2011-03-18, 14:06 ]
Właśnie dzwoniłam do mamy , operacja przesunięta z pon. na środę powodem jest dodatkowe wykonanie bronchoplastyki . Bardzo proszę o informację co to oznacza ? Czy to coś poważnego ?

Z góry dziękuję .
  Temat: Opis zdjęcia RTG - PROSZĘ O POMOC
Madzia_b78

Odpowiedzi: 44
Wyświetleń: 20887

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-03-17, 16:52   Temat: Opis zdjęcia RTG - PROSZĘ O POMOC
Witam ponownie,

u Nas światełko nadziei :)

Dwa dni temu mama została przyjęta na oddz. we Wrocławiu . Dziś dowiedzieliśmy się, że mama została zakwalifikowana do zabiegu operacyjnego który odbędzie się w następnym tyg.
Badania wydolnościowe , spirometrię przeszła z wynikiem dobrym . Lekarz powiedział, że z takimi wynikami to może jeszcze szczyty zdobywac :) Taka jestem z niej dumna .

Mam pytanie odnośnie operacji , czy mogę mamie pomóc się do niej przygotowac i jak jej pomóc już po . Wiem, że szpital to jedno a pomoc najbliższych to drugie .

Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuje za każdą pomoc i miłe słowo .
  Temat: Opis zdjęcia RTG - PROSZĘ O POMOC
Madzia_b78

Odpowiedzi: 44
Wyświetleń: 20887

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-03-10, 12:56   Temat: Opis zdjęcia RTG - PROSZĘ O POMOC
Dziękuję bardzo za odpowiedz . Troszkę mi ulżyło , najgorsze było oszukiwanie samej siebie , że nic złego się nie dzieje ... bałam się głośno powiedziec lub napisac słowo rak ... Kiepsko u mnie z psychiką , jestem podłamana ... Kiedy to napisałam ogromnie mi ulżyło . Pocieszająca jest świadomośc, że na tym forum można na kimś polegac i otrzymac pomoc bądz pocieszenie .

Mam jednak pytanie odnośnie ... płaskonabłonkowego , jakie są szanse i czy można z nim wygrac ?
  Temat: Opis zdjęcia RTG - PROSZĘ O POMOC
Madzia_b78

Odpowiedzi: 44
Wyświetleń: 20887

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-03-10, 12:23   Temat: Opis zdjęcia RTG - PROSZĘ O POMOC
Długo nie pisałam, ale czekałam na komplet wyników ...

Badanie histo-patologiczne : Carcinoma planoepitheliale .

TK:
Po stronie lewej tuz za podziałem oskrzela głównego stwierdza się całkowitą niedrożnośc oskrzela górnopłatowego , które zobliterowane jest przez guzowata masę lita wielkości ok 32x26 mm , z nastepową całkowitą niedodmą płata górnego .
Masa od przodu i dołu przylega do dystalnego odcinka tętnicy płucnej lewej , tętnica płatowa górna modeluje się na obrzeżu guza- bez radiologicznych cech naciekania .
Przyaortalnie widoczny jest owalny węzeł chłonny wielkości 15x7 mm , poza tym obustronnie węzły chłonne wnęk i śródpiersia niepowiększone . Struktury śródpiersia bez cech infiltracji.
W segmencie 10 płuca lewego widoczne jest pasmo zagęszczeń okołooskrzelowych tworzących drobny zrost z opłucną - zmiany włóknisto-pozapalne.
Pozostały miąższ płucny po stronie lewej oraz płuco prawe bez zmian ogniskowych .




15.03 zawozimy mamę do DCCHP we Wrocławiu na oddział torakochirurgiczny .

Proszę o pomoc ... jestem świadoma , że to rak , ale potrzebuję konkretnych informacji czy TK i hist.-pat. dają nadzieje na wyleczenie ? Z góry dziękuję za wszelką pomoc .
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group