1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Wydzielony z tematu: przerzuty do mózgu w dpr
Marjorie

Odpowiedzi: 111
Wyświetleń: 35581

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-12-06, 10:24   Temat: Wydzielony z tematu: przerzuty do mózgu w dpr
Gosolar,
Chromogranina A oraz CD56 są to markery, których ekspresję ocenia się podczas badania wycinka przez patomorfologa w celu zróżnicowania z jaki jest konkretnie typ nowotworu. Wynik dodatni podanych markerów świadczy o raku drobnokomórkowym.
  Temat: Wydzielony z tematu: przerzuty do mózgu w dpr
Marjorie

Odpowiedzi: 111
Wyświetleń: 35581

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-10-16, 18:14   Temat: Wydzielony z tematu: przerzuty do mózgu w dpr
Zawsze po stracie bliskich pozostaje uczucie, że może można było jeszcze coś zrobić... Po śmierci dziadka również na nowotwór, mimo że było to kilka lat temu, żałuję, że nie posiadałam wiedzy, którą mam teraz...
Jednak profilaktycznie naświetlanie mózgowia zmniejsza ryzyko przerzutów do OUN jedynie o 50%, więc tak na prawdę nie wiadomo czy by to coś zmieniło.
Standardowym postępowaniem jest najpierw OUN potem śródpiersie, gdzie nie każdy lekarz w ogóle napromieniowanie śródpiersia zleca, ponieważ jest to postępowanie stosunkowo nowe w rozsianej postaci DRP.
Z tego co zauważyłam bardzo duży nacisk kładziono u nas na zakończenie wszystkich 6 cykli chemioterapii, jednak też nie zawsze stan pacjenta na to pozwala...

Myślę, że zrobiliście wszystko co było możliwe i bardzo dzielnie troszczyliście się o siostrę.

Życzę dużo siły
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group