1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 26
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Chłoniak z komórek
MisiekW

Odpowiedzi: 103
Wyświetleń: 30034

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2014-11-09, 15:44   Temat: Chłoniak z komórek
Tato Marcelka chyba nadal jest w COI. Nie ma co panikować, jeśli dostaje G-CSF, to powinien być bezpieczny. Jeśli coś by się działo, lekarz na pewno zareaguje.
  Temat: Chłoniak z komórek
MisiekW

Odpowiedzi: 103
Wyświetleń: 30034

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2014-10-30, 23:37   Temat: Chłoniak z komórek
Sprawa bezwzględnie wymaga wyjaśnienia - przynajmniej podstawowego badania neurologicznego i w razie konieczności wykonanie TK/MRI?
Oczywiście, że u pacjentów poddanych chemioterapii, jak napisała Justyna i zacytowała, objawy zaburzeń tzw. funkcji poznawczych występują. Ale to też mogą być inne przyczyny, które trzeba wykluczyć.
  Temat: Chłoniak z komórek
MisiekW

Odpowiedzi: 103
Wyświetleń: 30034

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2014-10-30, 11:24   Temat: Chłoniak z komórek
Wkłucie centralne (czyli cewnik do żył szyjnej wewnętrznej albo podobojczykowej) jest konieczny do zebrania komórek macierzystych do przeszczepu, do którego Tato jest przygotowywany. Poza tym to też ułatwia podanie chemii.
Zamieszczone wyniki nie są najlepsze, hemoglobina jest graniczna... Schemat jest mocno supresyjny (uszkadzający) szpik i chociaż to w pewnym sensie jest konieczne - żeby można było pobrać komórki macierzyste do przeszczepu - to może być niełatwo. :)
Trzymamy kciuki.
  Temat: Chłoniak z komórek
MisiekW

Odpowiedzi: 103
Wyświetleń: 30034

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2014-10-23, 09:38   Temat: Chłoniak z komórek
Jasne. Najlepiej zdjęcie. Nie zauważyłem jakoś zdania o sobocie. :)
  Temat: Chłoniak z komórek
MisiekW

Odpowiedzi: 103
Wyświetleń: 30034

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2014-10-23, 08:51   Temat: Chłoniak z komórek
No to cieszymy się, że Tato w formie. Jak wyniki? Wiesz coś?

[ Dodano: 2014-10-23, 09:02 ]
Ach, nie doczytałem. Pośpiech jest niewskazany.
  Temat: Chłoniak z komórek
MisiekW

Odpowiedzi: 103
Wyświetleń: 30034

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2014-10-20, 18:25   Temat: Chłoniak z komórek
Ok. Jeśli jest leczony doustnie metforminą to wszystko w porządku. Pytam, bo czasem pacjenci mają cukrzycę tzw. posterydową. A wyniki są różne. Jak samopoczucie Taty?
  Temat: Chłoniak z komórek
MisiekW

Odpowiedzi: 103
Wyświetleń: 30034

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2014-10-13, 15:50   Temat: Chłoniak z komórek
Czy Tato dostawał czynnik wzrostu? Widzę tylko Encorton i allopurynol - a G-CSF nie...
Pytam, ponieważ leukocyty (WBC) są wyrzucone do góry... Nie mam pojęcia, dlaczego. Ostatnio też były podniesione, ale to było po dużej ilości czynnika wzrostu przy R-IVAC. Może jeszcze nie spadły. Jeśli Tato nie ma cech infekcji, to nie ma się co tym przejmować na razie.
Pozostałe wyniki są OK, hemoglobina jest niska, ale bez wskazań do toczenia, chociaż przy takiej Hb 9,2 może jeszcze spaść - ważna jest kontrola morfologii.
Zauważyłem też takie cuda dziwy glukozowe - zasadniczo trudno w czasie tak intensywnego leczenia zastanawiać się nad cukrzycą czy nietolerancją glukozy, bo nawet nie wiem, czy te oznaczenia są na czczo. Miejcie na uwadze, żeby w którymś momencie po leczeniu się tym zająć.

[ Dodano: 2014-10-13, 15:50 ]
Oczywiście nic z tego nie musi wynikać, nie wiem, kiedy krew na tę glukozę była pobrana. Ale było już wcześniej wyrzucone.
  Temat: Chłoniak z komórek
MisiekW

Odpowiedzi: 103
Wyświetleń: 30034

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2014-10-04, 21:19   Temat: Chłoniak z komórek
Zawsze można zrobić morfologię wcześniej, żeby jeszcze przed pojechaniem zobaczyć co i jak, zwłaszcza, że było trochę toczeń.
Wtedy nie da się podać chemii - trzeba ją przesunąć, ew. jakoś wspomóc pacjenta (np. czynnikiem wzrostu, etc.).
  Temat: Chłoniak z komórek
MisiekW

Odpowiedzi: 103
Wyświetleń: 30034

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2014-10-04, 19:56   Temat: Chłoniak z komórek
Mijają 3 tygodnie, więc to jest ten moment na podanie R-CHOP (to taka jednodniowa chemia + Encorton w tabletkach na początku cyklu). Mam nadzieję, że tamta supresja szpiku już przeminęła i mimo wszystko R-CHOP będzie dało się podać!
  Temat: Chłoniak z komórek
MisiekW

Odpowiedzi: 103
Wyświetleń: 30034

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2014-09-30, 23:35   Temat: Chłoniak z komórek
Hemoglobina może być jeszcze jakiś czas kiepska... Wszystko zależy od tego, jak się czuje, i czy ma na tyle siły. 120 km, z moich samochodowych doświadczeń, to jednak kawałek ;)
  Temat: Chłoniak z komórek
MisiekW

Odpowiedzi: 103
Wyświetleń: 30034

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2014-09-29, 19:05   Temat: Chłoniak z komórek
Widzisz, pacjenci są różni. Jedni są świadomi swojej choroby i się znają na tym, co im dolega... Innym z kolei wszystko zwisa. I tacy, którym wszystko zwisa, są "prostsi" dla lekarzy, bo nie trzeba im tłumaczyć, na wszystko machną ręką... Albo lekarz nie ma czasu/chęci/ochoty informować, a jak się zapyta, to uważa to za wielką ujmę na honorze. Trzeba się dobijać o swoje.
  Temat: Chłoniak z komórek
MisiekW

Odpowiedzi: 103
Wyświetleń: 30034

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2014-09-29, 12:02   Temat: Chłoniak z komórek
Poza tym hemoglobina jest na granicy, jeśli spadłaby poniżej 8 g/dl, należy toczyć koncentrat krwinek czerwonych.
Różne są zasady stosowania tego G-CSFu, ale R-IVAC jest takim mielosupresyjnym schematem i przy neutrofilach 550 ja bym go dał. :)
Chociaż są różne opinie w tym temacie. ;]
  Temat: Chłoniak z komórek
MisiekW

Odpowiedzi: 103
Wyświetleń: 30034

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2014-09-28, 21:53   Temat: Chłoniak z komórek
Tzn. KKP, czyli koncentrat płytek jest po to, żeby organizmowi dostarczyć już teraz, w tym momencie, płytki, których ma za mało. I może grozić krwawieniem (tzw. skaza płytkowa). Natomiast trzeba czekać aż szpik zacznie się regenerować, około 6-14 dnia są największe "dołki", czyli mielosupresja...
Z czasem to będzie odbijać. Czekamy.
Czy Tato dostał czynnik wzrostu?
  Temat: Chłoniak z komórek
MisiekW

Odpowiedzi: 103
Wyświetleń: 30034

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2014-09-17, 07:06   Temat: Chłoniak z komórek
Te morfologie takie były i spodziewałem się, że szpik może nie być czysty. Stąd też pytałem o trepanobiopsję. Zobaczymy jak będzie po tym cyklu. Szkoda, że terminy się przesuwają...
  Temat: Chłoniak z komórek
MisiekW

Odpowiedzi: 103
Wyświetleń: 30034

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2014-09-06, 13:28   Temat: Chłoniak z komórek
Uroki COI...
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group