1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 7
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: chłoniak, rozsiane guzy miękkotkankowe
MisiekW

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 9298

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2019-03-23, 12:17   Temat: chłoniak, rozsiane guzy miękkotkankowe
Nie rozważano radioterapii na zmiany resztkowe?
  Temat: chłoniak, rozsiane guzy miękkotkankowe
MisiekW

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 9298

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2018-11-09, 16:43   Temat: chłoniak, rozsiane guzy miękkotkankowe
Tak, czasami nawet po sterydach leżący chory zaczyna chodzić :) Tylko poprawa jest krótkotrwała po samych sterydach, są one częścią całego leczenia.
Jeśli nie ma PET, to robi się biopsję szpiku. PET raczej powinien być przed leczeniem - wtedy możemy porównać wynik i dokładnie ocenić odpowiedzieć. Jeśli nie ma - bywa z tym czasami problem, bo trudno ocenić, ile zmian miał chory i jak dużych (porównuje się PET do PETa, a nie PET do tomografii). Ale jeśli nie ma - ważniejsze, żeby szybko leczyć.
  Temat: chłoniak, rozsiane guzy miękkotkankowe
MisiekW

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 9298

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2018-11-08, 12:04   Temat: chłoniak, rozsiane guzy miękkotkankowe
Powinien być w zasadzie wykonany PET.
  Temat: chłoniak, rozsiane guzy miękkotkankowe
MisiekW

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 9298

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2018-11-02, 16:13   Temat: chłoniak, rozsiane guzy miękkotkankowe
Są to skupiska komórek nowotworowych w tkance podskórnej. Powinny zniknąć po zastosowaniu chemii.
  Temat: chłoniak, rozsiane guzy miękkotkankowe
MisiekW

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 9298

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2018-11-02, 13:36   Temat: chłoniak, rozsiane guzy miękkotkankowe
Rozpoznaniem jest chłoniak rozlany z dużych komórek B (tutaj na szczęście po angielsku jest napisane). Jest to najczęstszy agresywny chłoniak z komórek B właśnie.
Martwi przede wszystkim bardzo agresywny przebieg z zajęciem tkanki podskórnej (guzy) - pytanie, czy to rozpoznanie jest słuszne. Taki wysiew guzów nie jest w żaden sposób typowy dla DLBCL właśnie (choć - jak wiadomo - w życiu wszystkiego można się spodziewać).
Być może jest to jakaś bardziej agresywna postać - nie mam wyników całego histpatu, nie mogę się odnieść choćby do barwień, które tam powinny być.
W tej sytuacji konieczne jest jak najszybsze rozpoczęcie chemioterapii. W Polsce (jak w całej w zasadzie Europie), byłoby to 8 cykli R-CHOP. O ile Mama nie ma przeszłości kardiologicznej - nie mam informacji na temat Jej stanu przed chłoniakową dgn. - zawały, jakieś arytmie, migotanie przedsionków, nadciśnienie, chore nerki? Biorąc jednak pod uwagę dotychczasowy przebieg choroby i wiek, rokowanie (choć zwykle w DLBCL nie takie złe, mniej więcej 60-65% chorych udaje się ostatecznie wyleczyć) - rokowanie jest bardzo, bardzo niepewne, a ryzyko tego, że chemioterapia nie zadziała - również duże. Chociaż, oczywiście, wszystko może się zdarzyć i trzeba mieć nadzieję, że to pomoże. Niemniej, sprawa wygląda poważnie. Przykro mi, że nie mam dla Was lepszych wiadomości, ale nie mam w zwyczaju okłamywać zwłaszcza Rodzin pacjentów i obiecywać czegoś, co jest nierealne do uzyskania. Mam nadzieję jednak, że chemioterapia będzie choć w części skuteczna. Ściskam mocno, trzymajcie się.
  Temat: chłoniak, rozsiane guzy miękkotkankowe
MisiekW

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 9298

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2018-10-28, 19:38   Temat: chłoniak, rozsiane guzy miękkotkankowe
Możliwości rozpoczęcia leczenia de facto nie ma. Można jedynie objawowo włączyć sterydy, licząc, że po jakimś czasie objawy nieco się zmniejszą. Bez biopsji nie wiemy, z czym mamy do czynienia, więc nie możemy choremu dać "skrojonego na miarę rozpoznanej choroby leczenia. Natomiast prawdopodobnie dolegliwości bólowe wynikają z naciekania struktur kręgosłupa - korzeni nerwowych i być może samych kości. Z opisu TK choroba jest bardzo zaawansowana.
Z Twojego opisu wygląda, że choroba jest bardzo agresywna. Na wynik trzeba czekać ok. 2-3 tygodni, czasem nieco dłużej - konieczne są różne barwienia. Być może uda się to jakoś przyspieszyć.
Gdzie Mama się leczy?
  Temat: chłoniak, rozsiane guzy miękkotkankowe
MisiekW

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 9298

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2018-10-21, 19:59   Temat: chłoniak, rozsiane guzy miękkotkankowe
Bez biopsji, niestety, trudno mówić o tym, czym jest ten rozsiew i jak to leczyć. Prawdopodobny wydaje się rzeczywiście agresywny chłoniak.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group