1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Patii - komentarze
Mogilanka

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 14014

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2010-09-01, 10:30   Temat: Patii - komentarze
Popatrz na to z innej strony. Przy takim osłabieniu o jakim piszesz, podanie Tacie chemii tylko by zaszkodziło, a być może przyspieszyło nieuchronny koniec, a w końcu przecież nie o to Ci chodzi, prawda? Chcesz cieszyć się Tatą jak najdłużej jak to możliwe, więc potraktuj ten dany wam czas właśnie tak, jako czas na czerpanie tego, co najlepsze ze wspólnego obcowania. Nie myśl, czy podadzą mu jeszcze chemię, bo to nie o to chodzi.
Mam chyba podobną sytuację. Mama skończyła 2 serię chemii paliatywnej. Zbieramy siły do wizyty kontrolnej wyznaczonej na 7 września, ale widzę jak Mama jest bardzo osłabiona, jak męczy ją wychodzenie po schodach i w takim stanie nawet mam wątpliwości co do tego, jak my na tę wizytę kontrolną pojedziemy. Przecież to okropny wysiłek fizyczny, zdrowemu trudno temu podołać, a co dopiero choremu.
Nie chcę jednak przesądzać niczego, bo chcę być z moją Halusią najdłużej jak tylko się da, więc jeśli niepodanie chemii może przyczynić się tego, to ja nie chcę tej chemii dla Niej. Zbyt ja kocham.
  Temat: Patii - komentarze
Mogilanka

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 14014

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2010-08-24, 21:32   Temat: Patii - komentarze
Patii napisał/a:
Pewnie,że dam!! .

No i właśnie o to chodzi.
Musisz być wojownikiem :trtd: żeby tata wiedział jaką dzielna ma córkę.
Tak trzymaj :uhm!:
  Temat: Patii - komentarze
Mogilanka

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 14014

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2010-08-24, 21:15   Temat: Patii - komentarze
Patii, wiem, że Ci trudno, że czujesz się bezradna, ale musisz dać Tacie swoje wsparcie. Jeden gorszy dzień, na dodatek pełen stresu, to jeszcze nie jest koniec świata. Zachwiania równowagi wcale nie muszą oznaczać najgorszego. Sama napisałaś, że zauważyłaś to dopiero dzisiaj. Nie zapominaj, że Tata jest chory i mocno osłabiony, więc takie rzeczy jak zachwianie równowagi mogą się zdarzać.
Trzymaj się dziewczyno! Dasz radę! :)
  Temat: Patii - komentarze
Mogilanka

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 14014

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2010-08-18, 23:15   Temat: Patii - komentarze
Czuję to samo. Wiem, że to nie jest racjonalne, ale sprawdzam jak moja Halusia śpi i oddycha. Patrzę na wyraz twarzy i nasłuchuję każdego jej oddechu. Zwłaszcza ostatnio, kiedy przeniosłam się do jej sypialni, żeby być bliżej niej. Dzisiaj mam jeszcze trochę pracy, więc będę na nią zerkać. A niech i wasi kochani nabierają sił, bo jutro wstanie nowy dzień i trzeba będzie mężnie stawić mu czoła, choćby nie wiem co.


[komentarz dodany przez: Mogilanka: 2010-08-20, 21:16]
Tabletki są według mojej wiedzy najłagodniejszą postacią chemii, wlewy to już chemia mocno agresywna.
Moja Halusia jest w trakcie II serii tabletek. Zażywa je 2 razy dziennie przez 14 dni, potem przerwa i badanie kontrolne, którego wynik znowu decyduje, czy można pacjentowi podać następną serię. Dawka ustalana jest indywidualnie z uwzględnieniem masy ciała i oczywiście stanu chorego. Na razie w poniedziałek kończymy II serię. Potem będziemy odpoczywać przez 3 tygodnie. Za pierwszym razem przerwa była krótsza, tylko tydzień, ale oceniając wyniki lekarz stwierdził, że trzeba się dać zregenerować organizmowi, stąd dłuższa przerwa.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group