1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 5
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Karta pacjenta onkologicznego oby to prawda była
MonikaMioduszewska

Odpowiedzi: 54
Wyświetleń: 24811

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2015-02-02, 11:10   Temat: Karta pacjenta onkologicznego oby to prawda była
Przeczytałam artykuł - i wygląda na to że tak również było przed wprowadzeniem pakietu w tym ośrodku. Chciałbym jeszcze taka statystykę zobaczyć ilu z tych ludzi z zielona kartą trafiłoby do onkologa bez pakietu. Fakt że przenoszenie wizyt - chyba z tym coś nie tak i pewnie gdzieś bym się poskarżyła.
Piszecie że to zło ten pakiet onkologiczny - a ja sobie teraz myślę że gdyby coś takiego było w zeszłym roku to ja bym nie jeździła 3 razy do szpitala z ojcem i wychodziła z niego bez diagnozy - my na diagnozę czekaliśmy 4 miesiące. Może gdyby był pakiet, nie zwlekano by z EBUS-em tyle miesięcy, albo próbowano pobrać wycinek w inny sposób . Może gdyby to zrobiono guz ojca nadawałby się do wycięcia. Teraz wiem jak do tej choroby podchodzić (przynajmniej wiem jak zacząć z nią walkę) wtedy byłam zielona i zapewnienia lekarzy, że ten czas nie ma większego znaczenia, bo i tak zostaje tylko leczenie paliatywne. Teraz wiem w jak dużym byłam błędzie.
  Temat: Karta pacjenta onkologicznego oby to prawda była
MonikaMioduszewska

Odpowiedzi: 54
Wyświetleń: 24811

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2014-12-06, 21:22   Temat: Karta pacjenta onkologicznego oby to prawda była
gaba napisał/a:
Moniko, chyba jednak wszystko widzisz z dobrej strony ale niestety żeby innych nie wprowadzać w błąd przedstawię jak ja to widzę: Czarno!

....Ale nie ma ani słowa w całym pakiecie o obecnych pacjentach onkologicznych im ta karta nie przysługuje (tak odczytałam te projekty). Obecni pacjenci będą musieli ustąpić w kolejce do badań tym nowodiagnozowanym.......

No nie do końca. Cytat z tej strony :"....Kartę diagnostyki i leczenia onkologicznego mogą otrzymać również pacjenci z chorobą nowotworową, którzy rozpoczęli leczenie przed 1 stycznia 2015 r. W ich przypadku kartę będzie wystawiał lekarz prowadzący leczenie w szpitalu. Dzięki temu przejdą płynnie do nowego systemu...."
Ktoś tu napisał że jestem optymistką. Tak jestem optymistką - dla mnie zawsze szklanka jest w połowie pełna. Założenia programu tez wyglądają dla pacjentów optymistycznie.
Jeżeli chodzi o finansowanie - to gdzieś czytałam że jakieś rezerwy są na to przeznaczone - słowa premier Kopacz -i ja się tego trzymam. Myślę że jako nowa premier nie dałby się na minę wsadzić.
inna sprawa, wydaje mi się tak na chłopski, rozum że szybka diagnoza i leczenie - dla budżetu znaczy mniejsze koszty. Więc pewnie taki sposób traktowania pacjentów onkologicznych się opłaci. 8 stycznia jadę z tatem do szpitala w którym się leczy - postaram się mu taką kartę wyrobić - będzie test, jak to działa.
  Temat: Karta pacjenta onkologicznego oby to prawda była
MonikaMioduszewska

Odpowiedzi: 54
Wyświetleń: 24811

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2014-12-06, 09:58   Temat: Karta pacjenta onkologicznego oby to prawda była
Styczeń nie daleko zobaczymy
  Temat: Karta pacjenta onkologicznego oby to prawda była
MonikaMioduszewska

Odpowiedzi: 54
Wyświetleń: 24811

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2014-12-06, 00:19   Temat: Karta pacjenta onkologicznego oby to prawda była
Raczej piszę o diagnostyce obrazowej dla już objętych leczeniem pacjentów. My mieliśmy szczęście - ale jak czytam że niektórzy czekają miesiącami na potrzebne badania obrazowe to mi się włos na głowie jeży. W poście jest pisane o pieniążkach jakie otrzyma POZ a nie o pieniądzach przeznaczonych na diagnostykę a te mają być nielimitowane. Każdy ma swój punkt widzenia. Mama mojej znajomej ma podejrzane zmiany w jelicie ( wyszło w USG) teraz czeka na kolonoskopię ( prawie 1,5 miesiąca) a TK jej zaproponowali na luty 2015. Na tej stronie jest napisane, że badania dla pacjentów onkologicznych nie będą limitowane - i ja się tego trzymam.
Całego pakietu nie przeanalizowałam więc trudno mi się wypowiadać, ale coś mi nie pasuje w przytoczonym poście. Z tego co gdzieś mi się o uszy obiło, lekarz POZ ma otrzymać jakieś dodatkowe pieniądze, jeżeli skieruje pacjenta z uzasadnionym podejrzeniem nowotworu do odpowiedniej placówki w jakimś tak czasie. Ale tu mogę się mylić - więc w tym temacie nie zabieram głosu. Może trochę egoistycznie ale mnie taka karta ucieszyła bo już wiem że nie będę stała miesiącami w kolejce na jakieś obrazowanie u mojego ojca.
  Temat: Karta pacjenta onkologicznego oby to prawda była
MonikaMioduszewska

Odpowiedzi: 54
Wyświetleń: 24811

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2014-12-05, 22:45   Temat: Karta pacjenta onkologicznego oby to prawda była
W końcu jakieś dobre posunięcie ministra zdrowia. Oby tylko w praktyce było tak ja tu jest opisane.
http://pakietonkologiczny.gov.pl/
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group