1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 14
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Czerniak Breslow 0,5mm Clark II (2016r) i teraz kolejny (?)
Olla86

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 14243

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2020-11-27, 12:04   Temat: Czerniak Breslow 0,5mm Clark II (2016r) i teraz kolejny (?)
Witam po dość długiej przerwie :) chciałam się Was poradzić w pewnej kwestii. Robiłam dziś kontrolne USG jamy brzusznej i węzłów chłonnych pachwinowych i mam taki wynik: "w prawym dole pachwinowym dwa odczynowe w. chłonne średnica około 10mm i 8mm". Dodam, że czerniaka miałam usuniętego z prawej stopy. Lekarz kazał mi się nie martwić i powtórzyć badanie za 3 miesiące (no ale lekarz swoje, a głowa swoje). Myślicie, że powinnam to gdzieś konsultować, czy na razie odpuścić?
Pozdrawiam i dużo zdrowia wszystkim życzę.
  Temat: Czerniak Breslow 0,5mm Clark II (2016r) i teraz kolejny (?)
Olla86

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 14243

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2019-06-26, 15:44   Temat: Czerniak Breslow 0,5mm Clark II (2016r) i teraz kolejny (?)
Martyś,
Porozmawialiśmy z lekarzem i on odradził nam powtórne badania wycinka, bo być może okazałoby się tak jak u mnie wcześniej, że to znamię "na granicy" jak to powiedział prof. Rutkowski. Mąż miał docinkę, teraz razem będziemy chodzić na kontrole i tyle.
On ma mało znamion, w tym wyciętym dermatolog nie widział nic podejrzanego, chcieliśmy je wyciąć bo rosło. I mąż sobie kiedyś strasznie spalił na słońcu te nogę.
  Temat: Czerniak Breslow 0,5mm Clark II (2016r) i teraz kolejny (?)
Olla86

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 14243

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2019-06-19, 19:43   Temat: Czerniak Breslow 0,5mm Clark II (2016r) i teraz kolejny (?)
Witam Was po krótkiej przerwie,
to jest dla mnie tak dziwne, że aż wydaje mi się nie być możliwe. Mój mąż usunął znamię na piszczelu (żona przewrażliwiona po czerniaku, rozumiecie), rosło mu, chociaż dermatolog mówił, że nie wygląda groźnie.

Dziś odebrał wynik:
melanoma malignum typus SSMM, Clark II, Breslow 0,2, odczyn limfocytarny ++, owrzodzenie - , angioinwazja -, regresja -, indeks miotyczny 0/mm2.
Jestem w szoku, czy tych zachorowań jest teraz aż tak dużo, że padło i na niego i na mnie? Czy w naszym laboratorium patomorfolodzy są przewrażliwieni (jakiś czas temu dostałam wynik, który wskazywał na to, że mam drugiego czerniaka. W COI w W-wie, po powtórnych badaniach okazało się, że nie był to czerniak).

Nie wiem też co znaczy dodatni odczyn limfocytarny.

U mnie wszystko ok, badam się regularnie.
Pozdrawiam wszystkich, Ola
  Temat: Czerniak Breslow 0,5mm Clark II (2016r) i teraz kolejny (?)
Olla86

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 14243

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-03-14, 12:19   Temat: Czerniak Breslow 0,5mm Clark II (2016r) i teraz kolejny (?)
Agata1983,
Tak, tylko tak jak pisałam wyżej, w drugim badaniu histopatologicznym wyszło że jest to znamię melanocytarne, a nie czerniak. Może ma to jakieś znaczenie...
  Temat: Czerniak Breslow 0,5mm Clark II (2016r) i teraz kolejny (?)
Olla86

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 14243

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-03-14, 11:06   Temat: Czerniak Breslow 0,5mm Clark II (2016r) i teraz kolejny (?)
natinx,
Zdaję relację:
po otrzymaniu wyniku tego drugiego czerniaka, mój lekarz prowadzący skierował mnie (i mojego wycietego czeniaka) do dra Cichockiego w W-wie. Doktor wziął preparaty do powtórnych badań. Wczoraj przysłał wynik:

Znamię melanocytarne złożone, usunięte w całości.
W podścielisku znamienia widoczne są melanofagi.

Czyli to nie był czerniak... (?)

Wieczorem pojechałam na wizytę do prof. Rutkowskiego. Powiedział że nie ma sensu wysyłać wyniku do kolejnego laboratorium, bo prawdopodobnie bylo to znamię "na granicy". Jedni powiedzą, że już czerniak, inni że jeszcze nie. Powiedział, żeby dociąć bliznę na wszelki wypadek i tyle. (Dziś rano miałam docięcie).
Poza tym mówił że najważniejsze jest to, żeby się obserwować. Kto raz miał czerniaka ma 10% szans na kolejnego. Ale mówił też, że nie ma sensu wycinania panicznie wszystkich znamion. (Jego zdaniem nie muszę usuwać tych, które wytypował mój dermatolog. Tych, których zdjęcie wkleiłam Wam wyżej). Dobrym pomysłem jest robienie sobie zdjęć i porownywanie ich co jakiś czas. Obserwowanie czy znamiona się nie zmieniają i czy nic nowego się nie pojawiło.
Dobra informacja jest taka, że zdaniem Profesora, jest jakiś promil szansy że taki cienki czerniak da przerzuty.
Pytałam też o to, czy jego zdaniem mogę zajść w ciążę, powiedział że nie widzi przeciwwskazań.
No i to chyba tyle, lecę się nałykać APAPów, bo znieczulenie zaczyna mi schodzić.
  Temat: Czerniak Breslow 0,5mm Clark II (2016r) i teraz kolejny (?)
Olla86

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 14243

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-03-12, 20:50   Temat: Czerniak Breslow 0,5mm Clark II (2016r) i teraz kolejny (?)
clarien, Mój miał około 3mm.
Jutro mam konsultację u prof. Rutkowskiego. Zobaczymy co powie.
  Temat: Czerniak Breslow 0,5mm Clark II (2016r) i teraz kolejny (?)
Olla86

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 14243

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-03-12, 19:27   Temat: Czerniak Breslow 0,5mm Clark II (2016r) i teraz kolejny (?)
Coś Wam chcę pokazać. Byłam wczoraj u Dermatologa i muszę usunąć kolejne znamiona. Powiedziała, że są podobne do mojego ostatniego czerniaka. Zrobiłam zdjęcia... i faktycznie :shock:
Czy to możliwe, że można mieć ich tak dużo? Czy to, że są tak podobne do czerniaka nie oznacza wcale, że też nim są?
  Temat: Czerniak Breslow 0,5mm Clark II (2016r) i teraz kolejny (?)
Olla86

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 14243

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-02-23, 09:43   Temat: Czerniak Breslow 0,5mm Clark II (2016r) i teraz kolejny (?)
Agakon, Ponoć nie. Mama mówi, że uważała żebyśmy się nie spaliły.
Tak prawdę mówiąc, porządnie opalona byłam raz w życiu, na studiach, jak we Francji pracowałam na winnicy. I tam raczej nie było czasu na regularne smarowanie się kremem z filtrem. Być może to miało wpływ...
W mojej rodzinie, na szczęście, nikt więcej nie chorował na czerniaka. Za to jest sporo innych nowotworów.
  Temat: Czerniak Breslow 0,5mm Clark II (2016r) i teraz kolejny (?)
Olla86

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 14243

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-02-22, 16:55   Temat: Czerniak Breslow 0,5mm Clark II (2016r) i teraz kolejny (?)
natinx, super :) bardzo się cieszę, że jest okej! i dziękuję za kciuki :)
Ja za to nigdy słońca nie lubiłam, nie opalałam się, nie chodziłam do solarium... jak widać nie ma reguły.
  Temat: Czerniak Breslow 0,5mm Clark II (2016r) i teraz kolejny (?)
Olla86

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 14243

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-02-22, 14:46   Temat: Czerniak Breslow 0,5mm Clark II (2016r) i teraz kolejny (?)
TP53, Martyś, podpowiecie jak dostać się do prof. Rutkowskiego na wizytę? gdzie dzwonić?

natinx, mam nadzieję, że Twoje wyniki okazały się dobre. Trzymam kciuki!

[ Dodano: 2018-02-22, 15:12 ]
Umówiłam się w Onkolmedzie, 13 marca więc nie jest to bardzo odległy termin. Ciekawe co profesor powie na moje dwa czerniaki? :shock:
  Temat: Czerniak Breslow 0,5mm Clark II (2016r) i teraz kolejny (?)
Olla86

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 14243

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-02-21, 14:41   Temat: Czerniak Breslow 0,5mm Clark II (2016r) i teraz kolejny (?)
Niestety moje przeczucia były słuszne.
Zatem proszę Moderatorów o zmianę mojego tematu na: Czerniak Breslow 0,5mm Clark II (2016r) i teraz kolejny: Breslow 0,7mm Clark II (2018r)

To wynik mojego drugiego czerniaka:
Melanoma malignum typus SSMM Clark II, grubość nacieku do 0,7mm.
Odczyn limfocytarny(-), regresja(-), angioinwazja(-), owrzodzenie(-)
Indeks miotyczny 0/mm2.
Zmiana usunięta całkowicie z marginesem skóry ok 0,2mm.
pT1aNxMx

Mój lekarz umówił mnie na konsultacje w Warszawie u dra Cichockiego, na Mokotowskiej w Przychodni specjalistycznej Polskiej Fundacji Europejskiej Szkoły Onkologii.
Pewnie trzeba będzie dociąć bliznę. Doktor mówi, że wartownika raczej nie.
Już prawie nie myślałam o tym czerniaku, a teraz znowu... Zastanawiam się, co jeszcze mogę zrobić, jak się kontrolować, skoro nawet dermatolog nie uznał tego znamienia za podejrzane...

Pozdrawiam, Ola
  Temat: Czerniak Breslow 0,5mm Clark II (2016r) i teraz kolejny (?)
Olla86

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 14243

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-02-19, 09:43   Temat: Czerniak Breslow 0,5mm Clark II (2016r) i teraz kolejny (?)
Martyś, dziękuję
Napiszę na pewno, jak tylko dostanę wynik. Do tego czasu postaram się nie zwariować.
  Temat: Czerniak Breslow 0,5mm Clark II (2016r) i teraz kolejny (?)
Olla86

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 14243

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-02-18, 21:06   Temat: Czerniak Breslow 0,5mm Clark II (2016r) i teraz kolejny (?)
Dziękuję za dobre słowa. Też kilka razy słyszałam, że jestem ostro popieprzona ;)
Próbuję sobie wmówić, że jeszcze nie mam wyników i może się okazać, że wszystko jest w porządku, ale nie potrafię przestać o tym myśleć. Młodych ludzi z czerniakiem niestety faktycznie przybywa. Ostatnio mój lekarz wspomniał, że ma dwudziestu pacjentów chorych na czerniaka w wieku 18-30 lat, to przerażające.
Trzymam kciuki za Ciebie i pozdrawiam :)
  Temat: Czerniak Breslow 0,5mm Clark II (2016r) i teraz kolejny (?)
Olla86

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 14243

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-02-18, 19:16   Temat: Czerniak Breslow 0,5mm Clark II (2016r) i teraz kolejny (?)
Witajcie,
forum czytam od dawna - od sierpnia 2016 roku kiedy usunięto mi czerniaka ze stopy (bardzo dużo się od Was dowiedziałam, za co dziękuję):
Melanoma malignum typus SSMM Clark II, Breslow 0,5mm.
Odczyn limfocytarny(-), regresja(-), angioinwazja(-), owrzodzenie(-)
Indeks miotyczny 0/mm2.
Zmiana usunięta całkowicie.
pT1aNxMx

Miałam dociętą bliznę i od tamtego czasu regularne badania: usg jamy brzusznej, węzłów (co pół roku), rtg klatki (raz w roku), badania krwi i badania dermatoskopem.
Przy okazji badań znaleziono w mojej wątrobie 6cm guz FNH, ale niezłośliwy, bez związku z czerniakiem.

Od tamtego czasu usunęłam 5 podejrzanych znamion (mam ich na ciele setki, mąż kiedyś próbował je policzyć, ale poddał się po 450;)), ostatnie miesiąc temu, na przedramieniu.
Teraz czekam na wynik ostatniej wyciętej zmiany. W zeszłym tygodniu zaczęłam się martwić, gdyż tak długo czekałam tylko na wyniki po wycięciu czerniaka. Mój lekarz skontaktował się z laboratorium, okazało się że wynik poszedł do powtórnych oględzin przez profesora (tak samo było przy czerniaku) więc spodziewam się najgorszego.

Ten pieprzyk pojawił mi się około 2 lata temu (analizowałam zdjęcia, sama nie jestem w stanie ich wszystkich ogarnąć) i rósł sobie do wielkości mniej więcej 5mm, ostatnio zrobił się czarny dlatego zwróciłam na niego uwagę i sama chciałam go usunąć. Dermatolog mówił, że można poczekać i go obserwować, widocznie nic pod dermatoskopem nie widział, ale się uparłam. I to jest dla mnie najdziwniejsze.

Zastanawiam się, jeśli to faktycznie czerniak, to jak mocno mógł się przez 2 lata rozwinąć? I czy jest ktoś kto miał na swoim ciele więcej niż jednego czerniaka? I czy też tak długo czekaliście na swoje wyniki?
Oszaleję zanim dostanę ten wynik.
Przepraszam, musiałam się wygadać, a nie chcę martwić rodziny swoimi podejrzeniami.
Pozdrawiam, Ola
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group