1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 7
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak tarczycy brodawkowaty
Pablo

Odpowiedzi: 111
Wyświetleń: 33277

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2014-06-22, 17:08   Temat: Rak tarczycy brodawkowaty
Oczywiście konsultacja lekarska jest niezbędna, tymczasem według mnie powinnaś zmniejszyć dawkę hormou, ale tak jak napisała ina nie odstawiaj leku zupełnie, to byłby zbyt wielki skok dla organizmu.
Pozdrawiam
  Temat: Rak tarczycy brodawkowaty
Pablo

Odpowiedzi: 111
Wyświetleń: 33277

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-11-22, 22:00   Temat: Rak tarczycy brodawkowaty
Super!
Gratuluję!
  Temat: Rak tarczycy brodawkowaty
Pablo

Odpowiedzi: 111
Wyświetleń: 33277

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-05-17, 17:11   Temat: Rak tarczycy brodawkowaty
justyna_kier - tak trzymać! i będzie wszystko OK
Pozdrawiam serdecznie i trzymam kciuki :okok"
  Temat: Rak tarczycy brodawkowaty
Pablo

Odpowiedzi: 111
Wyświetleń: 33277

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-04-02, 18:11   Temat: Rak tarczycy brodawkowaty
Richelieu - dziękuję za doprecyzowanie mojej wypowiedzi.
justyna_kier - tym, że lekarze mówią
Cytat:
"jest Pani idealną kandydatką do leczenia jodem"

nie powinnaś się jakoś szczególnie denerwować. Może to nie najszczęśliwsze sformułowanie "kandydatką", ale często przez lekarzy używane. Raczej sugeruję się skupić na sensie tej wypowiedzi, niz na jaj formie. A swoją drogą ta wypowiedź potwierdza tylko, że nie ma się co zastanawiać nad jodowaniem.
Cytat:
A może te 3 tygodnie, które będę bez córki to będą nasze ostatnie 3 tygodnie?
Ty tak poważnie, czy nas prowokujesz? Bo jeśli poważnie, to odpowiadam: spokojnie! TEN rak, czy leczony, czy nie w 3 tygodnie Cię nie zabije. Bez paniki! Jedź się leczyć. Wrócisz i spędzisz jeszcze wiele, wiele pięknych chwil z córką.
No chyba ze swojej strony już wyczerpałem temat.
Dodam tylko: myśl pozytywnie!
Pozdrawiam serdecznie i trzymam kciuki.
  Temat: Rak tarczycy brodawkowaty
Pablo

Odpowiedzi: 111
Wyświetleń: 33277

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-04-02, 10:24   Temat: Rak tarczycy brodawkowaty
Co do trudności logistyczno emocjonalnych - ROZUMIEM (jestem tatą 2 chłopaków 8lat i 8 mies.)
Co do watpliwości na temat leczenia to najlepiej wyjaśniać z lekarzem (on zna konkretny przypadek), ale z tego co wiem to leczenie ma na celu zniszczyć ewentualnie pozostałe po zabiegu resztki tarczycy oraz ewentualne pozostałe komórki rakowe (ten rak jest na szczęście jodochwytny więc "nałyka" się radioaktywnego jodu i skończy marnie, a Ty będziesz zdrowa!) Domyślam się, że jak by czekać aż badania krwi (w Twoim przypadku to chyba tyreoglobina) będą niepokojące to skorupiak mógłby się zanadto rozwinąć i leczenie jest wówczas dłuższe, bardziej inwazyjne i mniej skuteczne.
Ale jeszcze raz podkreślam: porozmawiaj z lekarzem, wiem, że to czasem trudne, ale to w końcu najbardziej odpowiednia osoba do takich rozmów.
Pozdrawiam cieplutko.
  Temat: Rak tarczycy brodawkowaty
Pablo

Odpowiedzi: 111
Wyświetleń: 33277

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-04-01, 20:58   Temat: Rak tarczycy brodawkowaty
justyna_kier, ale dlaczego zastanawiasz się nad tym by nie poddawać się terapii radiojodem??
Oczywiście rozumiem obawy związane z rozstaniem z córeczką, ale to kilka (kilkanaście?) dni. Zdaję sobie sprawę, iż może to być trudne zarówno emocjonalnie jak i organizacyjnie, ale chodzi o to by Cię wyleczyć, abyś mogła jeszcze wiele, wiel chwil spędzić z córą (i nie tylko). Przecież ten zabieg ma na celu wyleczenie Cię! Dlatego pytam skąd pomysł aby się nie leczyć??
Pozdrawiam serdecznie.
  Temat: Rak tarczycy brodawkowaty
Pablo

Odpowiedzi: 111
Wyświetleń: 33277

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-03-30, 18:27   Temat: Rak tarczycy brodawkowaty
justyna_kier, leczenie radiojodem jest terapią uzupełniającą, "domykającą" leczenie!
Moim zdaniem zaniechanie takiego leczenia jest delikatnie mówiąc nierozważne.

Pozdrawiam.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group