1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 5
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Guz płuca z przerzutami - 85-letnia kobieta - proszę o pomoc
Peti

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 11758

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-01-23, 17:51   Temat: Guz płuca z przerzutami - 85-letnia kobieta - proszę o pomoc
Izo wnuczko Wery

bardzo Ci dziękuję za ten wpis - takie wiadomości są lekiem na nasze serca.

A babcię Werę uściskaj serdecznie i z całego serca życzę pięknego każdego dnia.
  Temat: Guz płuca z przerzutami - 85-letnia kobieta - proszę o pomoc
Peti

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 11758

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-12-21, 23:15   Temat: Guz płuca z przerzutami - 85-letnia kobieta - proszę o pomoc
Izo wnuczko Wery

Najpierw o tych badaniach - oczywiście, mogę tylko napisać ogólnie to co sama przechodziłam ja i moja córka:
- miałyśmy wykonywane badanie krwi na obecność szkodliwej mutacji genowej, która może być przekazywana z pokolenia na pokolenie. Z tego co nam tłumaczono i czytałam na podstawie wyników można określić, czy badana osoba jest nosicielem danej mutacji i czy w większym jest zagrożona wystąpieniem określonej choroby.

- niestety nie na wszystkie rodzaje nowotworów nie ma możliwości znalezienia mutacji genowych, my mieliśmy w kierunku nowotworu jajników.

Taka cała procedura badania trwała u nas około 5 miesięcy - długo ...

Co do pierwszej częsci Twojego postu :
- nie możesz "nakręcać" się nadmiernie w momencie gdy nic nie będziesz mogła zrobić. Jeśli babcia powie " nie" to nic kochana nie poradzisz. Ja wiem, że ciężko mysleć o chorobie i odejściu bliskiej osoby, ale spójrz na to inaczej : Babunia dobrze się czuje, nic jej póki co nie dolega, ale kiedyś będzie musiała odejść prędzej czy później spotka to każdego z nas.

Piękny wiek, dzieci, wnuki i prawnuki..kochane osoby przy sobie..w tym wieku czego chcieć więcej...chyba własnie spokojnego odejścia..

Więc cieszmy się ,że Babcia Wera super się czuje, cieszcie się Świętami- to piękny, rodzinny czas, a jeśli tak będzie, że dla Babuni czas się skończy szybciej, niż byście chcieli. sprawdżcie żeby te Święta były wyjątkowe, bez popłakiwania i smutaskowania się.

Babcia przecież żyje i jest z Wami.

Izo wnuczko Wery liczę na Ciebie że moja ulubienica babcia Wera będzie widziała szczęśliwą wnuczkę, ale nie zamyślającą się i milczącą .
  Temat: Guz płuca z przerzutami - 85-letnia kobieta - proszę o pomoc
Peti

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 11758

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-12-21, 11:26   Temat: Guz płuca z przerzutami - 85-letnia kobieta - proszę o pomoc
Izo wnuczko Wery ( oj jak mi się to podoba..

Musicie mieć świadomość, że jeżeli jest to zaawansowany rozsiew choroby, to sytuacja dobrego samopoczucia babuni może się zmienić - absolutnie nie chcę tutaj straszyć ani nic w tym sensie, ale widzę że Ty jako jedyna osoba w rodzinie ma inne podejście do choroby.

Oczywiście babunia podjęła decyzję i trzeba ją uszanować, jednak na Twoim miejscu podeszłabym po lekarza prowadzącego z wynikami i porozmawiałabym..powiedz lekarzowi, że chcesz być świadoma sytuacji...wszystkich ewentualnych złych ale też i dobrych informacji.

Jeżeli babunia czuje się dobrze, to oby to trwało jak najdłużej, jednka jeśli poczuje się gorzej, to nie wolno lekceważyć takiej sytuacji tylko zasięgnąć porady lekarskiej. Jeżeli miałoby się pogorszyć - oby nie- babci mogą być potrzebne leki przeciwbólowe, zwykly paracetamol czy apap nie wystarczy.

Przepraszam, jeśli odebrałaś to jako straszenie, ale lepiej dla mnie dmuchać na zimne.

Ale z całego serca życzę i mam nadzieję, że baunia bedzie nadal się tak dobrze czuła..
  Temat: Guz płuca z przerzutami - 85-letnia kobieta - proszę o pomoc
Peti

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 11758

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-12-21, 09:54   Temat: Guz płuca z przerzutami - 85-letnia kobieta - proszę o pomoc
Izo wnuczko Wery

macie ustaloną jakąs datę wizyty?
  Temat: Guz płuca z przerzutami - 85-letnia kobieta - proszę o pomoc
Peti

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 11758

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-12-16, 17:56   Temat: Guz płuca z przerzutami - 85-letnia kobieta - proszę o pomoc
Witaj Izo wnuczko Wery

czy babcia ma jakieś dolegliwości, które są męczące? bóle, duszności, problemy z koncentacją, chudnięcie?
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group