1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rozpoznanie: Carcinoma microcellulare płuca prawego (ED)
Peti

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 17566

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-12-30, 13:29   Temat: Rozpoznanie: Carcinoma microcellulare płuca prawego (ED)
Beatko

Teść miał "ustawione" leczenie w Poradni Paliatywnej czyli leki przeciwbólowe- jestem pewna, że gdyby brał leki przeciwbólowe zamiast specyfików umierał by w mniejszych męczarniach- jestem tego pewna!

Jeżeli lekarze zalecą poradnie paliatywną trzeba koniecznie się skontaktować z taką lub z hospicjum, żeby lekarze tam pracujący tak dobrali leki, żeby Twój tata był w miarę pozbawuiny męczącego bólu.

A działać możesz w tym przypadku możesz jak najbardziej i "zakasać rękawy" w tym celu, żeby ulżyć Tacie w cierpieniu. To powinno być teraz motorem do działań " Żeby Tatę nie bolało"- bo niestety może boleć i to bardzo.

Ja wiem, to bardzo trudne i bardzo trudno to czytać, uwierzmi pisać również, jednak jeśli tylko tak można pomóc, to musmy naszym najbliższym "ułatwić" ten ciężki okres.
  Temat: Rozpoznanie: Carcinoma microcellulare płuca prawego (ED)
Peti

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 17566

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-12-30, 12:08   Temat: Rozpoznanie: Carcinoma microcellulare płuca prawego (ED)
BeaNicolo napisał/a:
Nie szukam "brzytwy" , szukam "koła ratunkowego" dzieki ktoremu kazdy dzien zycia mojego Taty bedzie tak piekny jak tylko jest to w tej sytuacji możliwe.


Beatko

opowiem Ci pokrótce sytuacje mojego teścia, który odszedł od nas 6 lat temu ( też na nowotwór płuc). W momencie wykrycia choroby była już tak zawansowana, że pozostała tylko poradnia paliatywna. Mimo tego teść szukał innych metod "uzdrowienia" i trafiał do wielu bioenergoterapeutów. Mimo naszego sprzeciwu, spełnialiśmy jego uparte prośby kupowanie różnych specyfików.

Wiedzieliśmy, że nie ma pomocy , jednak teść uparł się i koniec. Pił różne dziwne nalewki, pod łóżkeim leżały jakieś dziwne płytki - i wokół tego kręciły się ostanie chwile teścia.

Próbowaliśmy "walczyć" z nim i namawialiśmy na leczenie bólu - jednak on wierzył tylko uzdrowicielom. I skończyło się na tym, że umierał w bólu a obok leżała buteleczka z "cudownym specyfikiem".

Piękny czas dla Twojego Taty to przede wszystkim czas bez bólu i to jest w tym momencie najwazniejsze.

Wiem, że to bardzo trudne, ale jeżeli zostało niewiele czasu to czas powinien być zarezerwowany na czas spędzony z najbliższymi w spokoju i bez bólu.
  Temat: Rozpoznanie: Carcinoma microcellulare płuca prawego (ED)
Peti

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 17566

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-12-29, 21:33   Temat: Rozpoznanie: Carcinoma microcellulare płuca prawego (ED)
Beata

rozumiem Twoja chęć pomocy Tacie i szukanie wszędzie, ale tak z serca poradzę, uważajcie na różnych "uzdrowicieli i bioenergoterapeutów" którzy będą Wam obiecywać " szklane domy".

To złudna nadzieja, która tylko bardzo odchudzi Wam portfele i radość "uzdrowiciela", że naciągnął następnych ludzi, którzy w dobrej wierze szukają pomocy. Bo przecież za wszelką cenę chcemy ich ratować.

Zdaj się na lekarzy, zawsze można skonsultować przypadek taty w innym ośrodku.
  Temat: Rozpoznanie: Carcinoma microcellulare płuca prawego (ED)
Peti

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 17566

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-12-29, 20:43   Temat: Rozpoznanie: Carcinoma microcellulare płuca prawego (ED)
Witaj niestety na tym forum

tak pokrótce:

Radioterapia paliatywna ma zastosowanie u chorych na zaawansowany nowotwór złośliwy, których nie można trwale wyleczyć, w celu złagodzenia lub zniesienia dolegliwości (np. ból spowodowany przerzutami do kości, niedrożność przełyku wynikająca z masy nowotworu uniemożliwiającej pasaż pokarmu, krwawienia z pęcherza moczowego).
RT paliatywna jest z reguły krótkim leczeniem, nierzadko jednodniowym, a dawki promieniowania są tak małe, że nie przekraczają granic tolerancji narządów zdrowych i nie wywołują powikłań popromiennych.

W zależności od stanu ogólnego chorego musisz mieć świadomość, że radioterapia może również osłabić już osłabiony chorobą organizm.

Jednak chyba nie ma lepszego sposobu na polepszenie komfortu i przedłużenia zycia chorego.

Dużo siły życzę w walce.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group