1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 19
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny, przerzuty do wątroby
Richelieu

Odpowiedzi: 403
Wyświetleń: 214705

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-08-23, 07:29   Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny, przerzuty do wątroby
Bardzo smutna wiadomość. :cry..:

Podziwiałem Gosi nieustającą pogodę i humor, niezależnie od choroby i związanych z nią uciążliwych dolegliwości.
Jej podpisem była emotka :-D którą można było spotkać niemal w każdym napisanym poście.

Będzie Ciebie bardzo brakowało na forum ...
Żegnaj, i do zobaczenia kiedyś ... :littlehs:

Serdecznie współczuję Rodzinie.


Requiem aeternam dona ei Domine et lux perpetua luceat ei. Amen.

  Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny, przerzuty do wątroby
Richelieu

Odpowiedzi: 403
Wyświetleń: 214705

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-06-13, 00:10   Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny, przerzuty do wątroby
ja100 nt. scyntygrafii napisał/a:
W porównaniu z badaniem poprzednim obserwuje się progresję zmian.

Niestety ... :-(

ja100 nt. obu USG napisał/a:

Zapisy obu USG - z 27 IV oraz 06 VI - mówią o podobnych wielkościach zmian w wątrobie,
o braku powiększonych węzłów chłonnych w przestrzeni zaotrzewnowej,
co wygląda raczej na stabilizację choroby.

ja100 nt. obu TK napisał/a:
Wnioski: obraz zmian-stacjonarny.

Analogicznie jak z wynikami USG.



W sumie - trochę tak sobie, :|
w narządach zmiany przerzutowe raczej są stabilne (przynajmniej tak widać w wynikach),
niestety przerzuty do kości postępują, z prawdopodobnym złamaniem w kręgu L4.

ja100 napisał/a:
Pozdrawiam :-D

_littleflower_ :cmok: _itsme_ Za Twój nieustający uśmiech, kochana Seteczko.
  Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny, przerzuty do wątroby
Richelieu

Odpowiedzi: 403
Wyświetleń: 214705

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-02-22, 12:47   Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny, przerzuty do wątroby
ja100 napisał/a:
do naświetlania się nadaje? pytam bo po tamtym ból minął

Z tego co wiem, to w przypadku ponownego pojawienia się dolegliwości bólowych jest możliwe ponowne naświetlanie tylko pod warunkiem, że ponowna dawka napromieniania wraz z poprzednią (ewentualnie poprzednimi) nie przekroczy sumarycznej wartości dopuszczalnej.
  Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny, przerzuty do wątroby
Richelieu

Odpowiedzi: 403
Wyświetleń: 214705

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-02-21, 15:33   Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny, przerzuty do wątroby
Co tu dużo komentować ... skoro progresja, to przynajmniej dobrze, że nieznaczna.

ja100 napisał/a:
pozdrawiam :)

_itsme_ i za Twój nieustający uśmiech: :flow: :heart:
  Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny, przerzuty do wątroby
Richelieu

Odpowiedzi: 403
Wyświetleń: 214705

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-01-27, 13:52   Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny, przerzuty do wątroby
ja100 napisał/a:
Czy to jest wyraźna progresja?
Czy te guzki są w ogóle meta?? Ani w tym ani w poprzenich opisach TK płuc nie jest to jednoznacznie stwierdzone.

Guzki są na tyle małe, że jednoznacznie na metastatyczny ich charakter to nie wskazuje. Pewnie dlatego lekarz nie napisał tego w wyniku.
Gdyby takie zmiany były u kogoś bez historii onkologicznej (mogące w takim razie być np. pozapalnymi), najprawdopodobniej zalecono by obserwację i kolejne badanie za 3 albo 6 miesięcy.
Niestety w kontekście Twojej choroby sprawa na pewno powinna być traktowana inaczej.
Nie podejmę się oceny, czy są to kolejne przerzuty, ani jak wygląda wiarygodność tych różniących się wyników (ich porównywalność z uwagi np. na różny sprzęt).
Chociaż pojawienie się tych nowych guzków na pewno mnie nie zachwyca. :/

Brak ognisk rozpadu przerzutów w wątrobie jest dobrą wiadomością, a poprawienie się jej struktury w stosunku do poprzednich badań świadczy o skuteczności leczenia.
Według mnie jest to wystarczający argument za tym, by leczenie kontynuować, bo jaka inna alternatywa pozostaje ?
Korzyść z odnoszonego leczenia powinna być rzeczą nadrzędną.

Mam nadzieję, że i na pozostałe Twoje pytania wkrótce doczekasz się odpowiedzi.

Nieustająco bardzo Ci kibicuję, Seteczko.
Trzymaj się ! _itsme_
  Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny, przerzuty do wątroby
Richelieu

Odpowiedzi: 403
Wyświetleń: 214705

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-09-28, 12:22   Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny, przerzuty do wątroby
Muszę przyznać się do popełnionego błędu w interpretacji wyników TK:

DumSpiro-Spero napisał/a:
Richelieu napisał/a:
Niestety wątróbka konsekwentnie zarówno w lipcu jak i teraz nie chce cofać zmian, cały czas następuje progresja.

Nie, bo dzisiejsze:

ja100 napisał/a:
Badanie TK klatki piersiowej wykonano po dożylnym podaniu kontrastu i uzupełniono rekonstrukcjami MPR w projekcjachczołowych i strzałkowych i porównano do badania z maja 2011 roku.


Przeoczyłem bardzo ważny fakt, że ostatnie wrześniowe TK porównywane było do maja (wobec którego wyniki są gorsze)
a nie - jak powinno zostać porównane - do ostatniego badania z lipca, wobec którego nie ma ma punktu odniesienia by stwierdzić cechy progresji.
Miarodajne jest porównanie do ostatniego poprzedzającego wyniku i to rozstrzyga, że tu leczenie przynosi korzyści.

Za wprowadzenie w błąd bardzo przepraszam, szczególnie Ciebie, Setko ... _littleflower_ :oops:
  Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny, przerzuty do wątroby
Richelieu

Odpowiedzi: 403
Wyświetleń: 214705

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-09-27, 20:42   Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny, przerzuty do wątroby
Ten wynik skopiowałem również do posta po 25 VII, aby zachować chronologię.

Trochę to zmienia obraz sytuacji, jeśli idzie o płuca:
obecnie jest większa regresja w stosunku do lipca, niż była w porównaniu do maja
(co logicznie wynika z progresji w lipcu wobec maja).

Niestety wątróbka konsekwentnie zarówno w lipcu jak i teraz nie chce cofać zmian, cały czas następuje progresja.

Było też w lipcu zauważone ognisko przerzutu kostnego w kręgosłupie, do czego odniosła się DSS w tym poście.

_itsme_ _littleflower_
  Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny, przerzuty do wątroby
Richelieu

Odpowiedzi: 403
Wyświetleń: 214705

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-09-27, 18:13   Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny, przerzuty do wątroby
ja100 napisał/a:
Nie wiem dlaczego do maja porównano? a nie do badania z lipca?

Bo nie było by do czego porównywać - porównuje się badania tego samego rodzaju:
obecne TK do poprzedniego (z maja); w lipcu było MRI.

Cytat:
W dzień podania pierwszej herceptyny było USG i dzisiaj zapytałam czy to może być do porównania (jest mniej dokładne, napewno wyjdzie lepiej niż MR??- dobrze kombinuje? nie wiem?)

Jedno USG do drugiego - oczywiście tak, pamiętając o jego mniejszej dokładności od innych bardziej zaawansowanych technik badań obrazowych.
Dlatego np. porównywanie MRI do USG jest dość problematyczne.

Guzki w płucach wykazują cechy regresji, choć nie tak znacznej.
W wątrobie niestety lekarz widzi wyraźną progresję, co mówi w opisie:
przedtem liczne rozsiane zmiany, teraz zmiany z tendencją do zlewania się,
co sugeruje ich rozrost "cechy progresji zmian meta wątroby"

Cytat:
Dziękuję za Wsparcie :-D

Masz je zawsze od nas wszystkich. Trzymaj się dzielnie, kochana Setko _itsme_ :uhm!: :littlehs:
  Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny, przerzuty do wątroby
Richelieu

Odpowiedzi: 403
Wyświetleń: 214705

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-08-07, 15:01   Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny, przerzuty do wątroby
ja100 napisał/a:
Czy po takim zestawie jak herceptyna + paclitacel mogą wyjść włosy?

Nawet jeśli nie muszą, to na pewno mogą i zdarza się to raczej (bardzo) często.
Paclitaxel jest cytostatykiem, możliwe skutki uboczne (m.in. "Bardzo często: [...] utrata włosów")
opisana są np. tutaj (zakładka "Ostrzeżenia stosowania" \ "Możliwe działania niepożądane Paclitaxel Pliva").



[następne komentarze]
  Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny, przerzuty do wątroby
Richelieu

Odpowiedzi: 403
Wyświetleń: 214705

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-06-20, 19:42   Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny, przerzuty do wątroby
Proponuję odrobinkę więcej delikatności i taktu z tym >>wywoływaniem "Setki" do tablicy<<.
Z pewnością wie, że o niej pamiętamy i jeśli zechce, da znać o sobie.

Nasza nieoceniona DSS szuka sposobu efektywnej pomocy dla niej w tej sytuacji.
  Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny, przerzuty do wątroby
Richelieu

Odpowiedzi: 403
Wyświetleń: 214705

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-03-13, 15:42   Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny, przerzuty do wątroby
ja100 napisał/a:
Pojedyncze guzki w płucach, większośc z nich (za wyjątkiem guzków w lokalizacji segm. 1 i 6 prawego) wydaje się łagodnego, pozapalnego charakteru, niemniej z uwagi na ich małą wielkość mirodajna ich ocena w KT problematyczna.
[ Dodano: 2011-03-09, 20:50 ]
Trochę zagmatwany ten opis, czy to badanie coś wyjaśnia?

Tak jak widać w opisie - są jakieś guzki. Większość z nich najprawdopodobniej nie jest związana z chorobą,
mają charakter pozapalny, nie nowotworowy.
Pozostałe dwa guzki w segmentach 1 i 6 nie są już tak łatwe do oceny, nie można wykluczyć ich charakteru przerzutowego,
ale też nie można tego potwierdzić - do tego właściwe byłoby badanie PET / PET-TK ewentualnie MRI.

Przekroczona wartość markera wynika z procesu nowotworowego, który niestety trwa w wątrobie, gdzie są guzy przerzutowe.
Nie ma do czego tego wyniku porównać, gdyż jak wspominałaś, wcześniej nie był poziom CA-15.3 oznaczany.

Pozdrawiam i :tull:
  Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny, przerzuty do wątroby
Richelieu

Odpowiedzi: 403
Wyświetleń: 214705

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-01-04, 15:14   Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny, przerzuty do wątroby
Ja100 napisał/a:
Moje pytanie dotyczy współczynnika ADC, czy jest dobry, czy zły, czy jest jakaś norma jaki on ma być? i ograniczenia dyfuzji- co to oznacza?

Setko :tull: :-D

Mimo najlepszych chęci nie umiem wyczerpująco odpowiedzieć na Twoje pytania.
Jedyne co udało mi się wyszperać, to artykuł mówiący o zastosowaniu tego badania dla RSM
(gdybyś była bardziej dociekliwa, to naukowe artykuły znajdziesz np. tutaj albo tutaj - niestety, nie dotyczą bezpośrednio raka piersi).
Z tego, co się zorientowałem, wygląda na to, że konieczne jest utworzenie wartości odniesienia (mapa ADC) dla porównania wyniku badania z referencyjną dla obszaru zdrowego.
Być może nawet nie ma jednej uniwersalnej wartości referencyjnej dla badań na różnym sprzęcie czy przez różne laboratoria - ale to już są tylko moje spekulacje.

Największa ze zmian, o której jest mowa (średnicy 40 mm) różni się od poprzedniego wyniku (Twój post z 2010-11-12, 12:20),
gdzie podajesz 27 x 41 mm ale nie wiemy, jaki był/jest trzeci wymiar, czy dokładnie 27x41 odpowiada 40x40.
Podobnie określenie ilości zmian: wtedy 'liczne, min. 7', teraz 'bardzo liczne'.
Trudno jednoznacznie określić, na podstawie porównania tych dwóch zapisów, czy nastąpiła progresja czy nie, chociaż niestety wydaje mi się, że nie jest to wykluczone.

Pozdrawiam serdecznie,
bardzo mi przykro, że nie są to takie wiadomości, jakie chciałbym móc Ci napisać.
  Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny, przerzuty do wątroby
Richelieu

Odpowiedzi: 403
Wyświetleń: 214705

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2010-12-17, 16:47   Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny, przerzuty do wątroby
To z tego wszystkiego widzę, że jesteś zdrowa jak koń, i tylko symulujesz tu na tym forum ! [paluszkiem]

Tego Ci życzę, kciuki trzymam za dalsze grudniowo-styczniowe, oby jak najlepsze wyniki _itsme_
  Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny, przerzuty do wątroby
Richelieu

Odpowiedzi: 403
Wyświetleń: 214705

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2010-12-16, 23:02   Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny, przerzuty do wątroby
ja100 napisał/a:
Na wypisie mam napisane: stan ogólny chorej oceniono jako WHO 0. Czy ktoś wie co to znaczy?

Bez objawów choroby (w pełni aktywny, zdolny do wszystkich zajęć sprzed stanu chorobowego bez ograniczeń)
za: http://en.wikipedia.org/w....2FZubrod_score
  Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny, przerzuty do wątroby
Richelieu

Odpowiedzi: 403
Wyświetleń: 214705

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2010-11-17, 17:03   Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny, przerzuty do wątroby
Wszystkie te zmiany dotyczące skrzywień kręgosłupa są - można tak powiedzieć - "standardowymi" zmianami zwyrodnieniowymi,
z punktu widzenia onkologicznego całkowicie niegroźnymi.

ja100 napisał/a:
Innych zmian, w tym meta ad ossinum, nie wykazano

To z kolei jest informacja bardzo dobra (ech, gdyby nie te przerzuty do wątroby ... :roll: ),
której pewnie nawet nie trzeba Ci tłumaczyć (nie stwierdzono przerzutów do kości).

Czekamy na najważniejszy wynik - jutrzejszego TK wątroby |prosi| _itsme_ :uhm!:
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group