1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 8
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak szyjki macicy - ?
Richelieu

Odpowiedzi: 55
Wyświetleń: 21160

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-11-02, 21:39   Temat: Rak szyjki macicy - ?
Sylvetta, serdecznie Ci współczuję. :tull:

[*] ::rose::
  Temat: Rak szyjki macicy - ?
Richelieu

Odpowiedzi: 55
Wyświetleń: 21160

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-07-12, 22:22   Temat: Rak szyjki macicy - ?
sylvetta, moim skromnym zdaniem to są pytania do lekarza, a nie do "internetowej poradni".
Jeśli leki / dawki dotychczas stosowane są zbyt słabe, trzeba leki zmienić (zwiększyć) ale o tym musi decydować lekarz.
  Temat: Rak szyjki macicy - ?
Richelieu

Odpowiedzi: 55
Wyświetleń: 21160

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-06-18, 21:35   Temat: Rak szyjki macicy - ?
sylvetta napisał/a:
uszkodzenie układu chłonnego - tzn że przyspieszyło rozwój choroby zamiast spowolnić?

Nie.
Miałem na myśli jedynie EWENTUALNY wpływ ingerencji naświetlania (promieniowania) na układ chłonny i spowodowanie obrzęku,
a nie wpływ tego na postęp nowotworu. I zastrzegam, że traktuję to jedynie jako możliwość, a nie pewnik.

Jeśli masaże są z zalecenia lekarza, to wszystko w porządku.

Co do obrzęku piersi (jak zresztą i w każdej innej sprawie) - najbardziej odpowiedni wydaje mi się Wasz lekarz prowadzący (onkolog).
W razie bardziej pilnej potrzeby, o ile nie można zwrócić się do niego, to powinien pomóc doraźnie każdy inny lekarz.
  Temat: Rak szyjki macicy - ?
Richelieu

Odpowiedzi: 55
Wyświetleń: 21160

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-06-18, 21:16   Temat: Rak szyjki macicy - ?
Nabrzmienie piersi wydaje mi się raczej nie mieć związku z naświetlaniem (okolic miednicy mniejszej).
Obrzęk nóg/stóp - być może, jeśli napromienianie wpłynęło na uszkodzenie układu chłonnego.
Co do tego, podobnie jak i w sprawie masaży - konieczna wydaje mi się konsultacja lekarska.
  Temat: Rak szyjki macicy - ?
Richelieu

Odpowiedzi: 55
Wyświetleń: 21160

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-04-28, 13:01   Temat: Rak szyjki macicy - ?
Przykro mi to pisać, ale jeżeli istotnie potwierdziłoby się to stadium IVa,
to praktycznie rzecz biorąc szansy na wyleczenie raczej w takim przypadku nie ma.
  Temat: Rak szyjki macicy - ?
Richelieu

Odpowiedzi: 55
Wyświetleń: 21160

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-04-28, 11:11   Temat: Rak szyjki macicy - ?
sylvetta napisał/a:
ca colli uteri susp.
Hydronrphrosis bil.

Podejrzenie raka szyjki macicy,
wodonercze obu nerek.

Stwierdzone nacieki na pęcherz moczowy prawdopodobnie pochodzą od raka szyjki macicy,
co lekarz chce potwierdzić przebadaniem wycinka pobranego z szyjki, by je porównać.
Gdyby to się potwierdziło, to oznaczałoby już bardzo zaawansowane stadium choroby IVa (źródło).
  Temat: Rak szyjki macicy - ?
Richelieu

Odpowiedzi: 55
Wyświetleń: 21160

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-04-18, 14:50   Temat: Rak szyjki macicy - ?
sylvetta napisał/a:
już znalazłam że to Rak płaskonabłonkowy ale co oznaczają te liczby ??

Dość skąpo wygląda ten wynik, niewiele więcej informacji zawiera poza tym, co wyżej sama napisałaś.
[m-8070/3] - oznaczenie tego raka wg międzynarodowej klasyfikacji chorób,
5 szarych do 0,3 cm - chodzi prawdopodobnie o znalezionych 5 ognisk nowotworowych, niewielkich, do 3 mm.

Brakuje informacji o stopniu zróżnicowania / złośliwości nowotworu.
  Temat: Rak szyjki macicy - ?
Richelieu

Odpowiedzi: 55
Wyświetleń: 21160

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-04-08, 08:14   Temat: Rak szyjki macicy - ?
sylvetta napisał/a:
W łączności z tylną ścianą macicy zmiana lita o wym. 50x53 mm.

sylvetta napisał/a:
W podbrzuszu nieregularne ognisko lite o niejednorodnej echogeniczności o wym. ok 100x66 mm.

Na podstawie wypisu szpitalnego - jak sama zauważyłaś - niewiele da się powiedzieć,
ale przytoczone cytaty wyglądają niepokojąco.
Trzeba określić co to za zmiany (czekamy na wynik histopatologii), ale myślę, że poważnie trzeba się liczyć z ich charakterem złośliwym.
Jeżeli zabieg będzie wkrótce po otrzymaniu wyniku, to można poczekać, byle to nie trwało zbyt długo.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group