1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak piersi z przerzutem do kości
Richelieu

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 8929

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-07-27, 14:11   Temat: Rak piersi z przerzutem do kości
Serdecznie współczuję.

::rose::
  Temat: Rak piersi z przerzutem do kości
Richelieu

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 8929

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-07-19, 21:45   Temat: Rak piersi z przerzutem do kości
umbrisia napisał/a:
Wczoraj zostałam powiadomoiona, że Mama juz leży i czeka na miejsce w hospicjum, prawdopodobnie zostanie tam przyjęta w poniedziałek. W przeciągu dwóch tygodni nastąpiła znaczna deterioracja, ma wodobrzusze, często jest nieobecna, traci kontakt z rodziną, duzo śpi.

umbrisia napisał/a:
Bardzo to przeżywam, lecę jutro, bardzo chcę do niej zdązyć...Rozmawiałam z Mamą dzisiaj, jest taka słaba.. mówiłam żeby na mnie poczekała....Czy to już jest ten moment?? Wiem, że nikt nie będzie mi w stanie na to dopowiedzieć..boję się, że nie zdązę.


Umbrisia,

Z podanych przez Ciebie informacji wynika, że w ostatnim czasie od początku lipca nastąpiło znaczne pogorszenie,
opisany przez Ciebie stan mamy nasuwa poważne obawy, że mogą to być może nawet ostatnie dni,
a raczej na pewno w najlepszym razie tygodnie, jakie pozostały.

Bardzo przykro ...
Trzymajcie się.

:tull:
  Temat: Rak piersi z przerzutem do kości
Richelieu

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 8929

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-01-30, 14:57   Temat: Rak piersi z przerzutem do kości
umbrisia napisał/a:
czy mam prawo wglądu do dokumentacji medycznej mamy?

Tylko wtedy, jeśli mama wskazała Cię (pisemnie, są odpowiednie gotowe formularze) jako osobę upoważnioną.
Jeśli tego nie zrobiła, lekarz może (i zgodnie z przepisami powinien) odmówić Ci wglądu do dokumentacji.
  Temat: Rak piersi z przerzutem do kości
Richelieu

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 8929

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-01-29, 08:05   Temat: Rak piersi z przerzutem do kości
Umbrisia,

Trudno powiedzieć Ci coś mądrego. Czytasz forum, więc wiesz jak sprawa wygląda ...

umbrisia napisał/a:
Guz piersi wyszedł totalnie przypadkowo, przy okazji badań w szpitalu...
onkolog był bardzo zły, ponoć można było tego uniknąć gdyby Mama badała piersi regularnie...
mówiła, że odczuwała guza wcześniej, ale nie chciała mówić, myślala, że to skutek uboczny m.in. leków na menopauze.

To dobitnie świadczy o tym, jak bardzo ważna jest profilaktyka i świadomość potrzeby samodzielnego badania się.
Bardzo mi przykro, że w Waszym przypadku zaniedbanie czujności i brak odpowiednio wczesnej konsultacji lekarskiej doprowadziły do tak złego rozwoju sytuacji.

umbrisia napisał/a:
Nie wiemy czego się spodziewać, Mama bardzo się martwi i przejmuje, ja również.

Zaproponowana chemioterapia (CTH) ma na celu możliwie opóźnić progresję choroby.
W podanych przez Ciebie informacjach jest mowa tylko o przerzutach do kości kręgu,
jednak z uwagi na ich zaawansowanie skutkujące patologicznym złamaniem
można podejrzewać, że choroba może być również rozsiana do innych lokalizacji.
W celu zdiagnozowania tego powinny być wykonane badania obrazowe (np. TK)
pozwalające następnie porównywać skuteczność leczenia i odpowiedź na CTH.
Niezależnie od tego lekarz zapewne wdroży leczenie przeciw destrukcji kości (bifosfoniany),
oraz może zaproponować przeciwbólowe naświetlania kości.

Bydgoskie Centrum Onkologii jest dobrym ośrodkiem, dającym nadzieję, że Wasze leczenie będzie prowadzone w sposób możliwie najlepszy.

W razie pytań - pisz, na pewno nie zostaniesz tutaj sama bez pomocy i wsparcia.

Trzymajcie się.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group