1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak piersi przewodowy
Richelieu

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 6277

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-03-04, 11:51   Temat: Rak piersi przewodowy
caca napisał/a:
ognisko odległe o 0,7 cm od najbliższej granicy cięcia.

To wprawdzie margines mniejszy niż uznawany za bezpieczny 10 mm, ale ciągle jeszcze całkiem spory.
Wykonana miejscowa radioterapia powinna dodatkowo zwiększyć pewność radykalności usunięcia ogniska pierwotnego.

caca napisał/a:
mam ciągłe nudności i odruchy wymiotne a także codzienne bóle głowy. :cry: Mam cichą nadzieję ,że te objawy nie są związane z moją chorobą :-D

Mnie też tak się wydaje.

caca napisał/a:
czy mam szanse i jak duże na wyleczenie a także jakie są dokładne moje rokowania.

Biorąc pod uwagę dość duże marginesy (tylko jeden z nich = 7 mm, pozostałe ponad 10 mm)
i pozostałe korzystne czynniki rokownicze (o czym pisałem w poście # 3)
uważam, że rokowanie należy określić jako bardzo dobre, a szanse powodzenia leczenia jako bardzo wysokie.
Dla takich przypadków jak Twój, odsetek pięcioletnich przeżyć zapewne oscyluje wokół wartości rzędu 90-95 %.

caca napisał/a:
Chciałam zrobić badania genetyczne ale moja pani onkolog stwierdziła że jest mi to niepotrzebne.Mam dwie córki i o nie też się boję :-(

Szczegółowe wskazania odnośnie kwalifikacji do badań genetycznych są zawarte w wyżej linkowanych 'Zaleceniach' (2013 r.) od str. 215.
Jeśli spełniasz takie kryteria, powinnaś otrzymać skierowanie na badanie, w przeciwnym razie możesz je wykonać prywatnie (odpłatnie).
  Temat: Rak piersi przewodowy
Richelieu

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 6277

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-02-26, 14:59   Temat: Rak piersi przewodowy
Choroba została wykryta w bardzo wczesnym stadium zaawansowania IA (Zalecenia (2013 r.), str. 224, tab. 10),
stopień złośliwości (wg skali Blooma Richardsona, BR) jest niski a nowotwór ma korzystny podtyp molekularny luminalny A,
Są to wszystko bardzo korzystne czynniki rokownicze.

Do pełnej oceny sytuacji brakuje informacji na temat wielkości uzyskanych marginesów operacyjnych,
biorąc jednak pod uwagę niewielkie wymiary guza pierwotnego (do 5 mm dla cechy T1a)
można przyjąć z dużym prawdopodobieństwem, że udało się go usunąć z wystarczającym (>= 10 mm) marginesem,
co oznacza, że uwzględniając wszystkie wyżej opisane czynniki, szanse powodzenia leczenia powinny być bardzo wysokie.

Leczenie wygląda na prowadzone prawidłowo: z racji wykonania operacji oszczędzającej wykonano uzupełniającą radioterapię,
wdrożono leczenie hormonalne (Tamoxifen) jako najbardziej odpowiednie dla tego podtypu raka ('Zalecenia' j.w., str. 239, tab. 14).

Zalecenia co do częstości i zakresu kontroli podane są w tab. 19 na str. 258 wyżej linkowanych 'Zaleceń'.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group