1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 11
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Nowotwór w płucach u mojego Męża.
Sonia55

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 15970

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-02-24, 10:58   Temat: Nowotwór w płucach u mojego Męża.
Bardzo dziękuję wszystkim, którzy są z nami, a Ewelince i Misiakowi - za ciepłe słowa.

Jesteście naprawdę Kochani.

[ Dodano: 2013-02-25, 10:00 ]
Kochani! Jestem taka szczęśliwa!
Nie myślałam, że kiedykolwiek będę się cieszyła z choroby w rodzinie, a teraz tak jest.
Cuda się zdarzają - mój Mąż ma sarkoidozę.
To Wasze kciuki mają tę cudowną moc.
Dziękuję.
  Temat: Nowotwór w płucach u mojego Męża.
Sonia55

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 15970

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-02-22, 12:44   Temat: Nowotwór w płucach u mojego Męża.
Witam wszystkich po kilkudniowej przerwie.
Niby dużo się działo w tym czasie, ale wciąż nie mamy jednoznacznej diagnozy. Wypisano Męża ze szpitala bez wyników z torakoskopii. Mamy dzwonić być po niedzieli, więc jeszcze kilka dni nerwów i niepewności.
Mam za to wypis i postaram się jak najskrupulatniej przepisać , bo może więcej z niego zrozumiecie niż ja.

ROZPOZNANIE PRZY WYPISIE: Zmiany rozsiane obu płuc, podejrzenie sarkoidozy.

ZABIEGI / PROCEDURY:
1. KLINOWE WYCIĘCIE PŁUCA
Fragment płata dolnego płuca lewego na BK - ujemny
2. BRONCHOSKOPIA FIBEROSKOPOWA
Krtań - 2 drobne zgrubienia śluzówki (jedno na ścianie przedniej, drugie w okolicy nalewki lewej). Fałdy głosowe prawidłowo ruchome. Tchawica prawidłowa, ostroga główna ostra, ustawiona pionowo. Obustronnie, zwłaszcza w oskrzelach płatów górnych obu płuc widoczne zmienione bliznowato oskrzela z wyraźnym, poszerzonym rysunkiem naczyniowym. Segmenty płatów dolnych z cechami przewlekłego zapalenia III-IV stopnia, bez istotnych zmian patologicznych w zakresie widoczności.
Nr 1 - Pobrano wycinek z obwodu RB6 - z uwagi na zwłókniałe ściany oskrzeli biopsja proksymalna.
Nr 2 - Pobrano wycinek z zmian w krtani - pobrane w całości.
Pobrano popłuczyny w kierunku MCIT, antybiogramu, cytologii
Wn. Obraz BFS nie umożliwia różnicowania przyczyny zmian (wygojony proces zapalny oskrzeli). Aktualnie bez cech aktywności procesu.

Wyniki:
Bad. hist - pat nr ...
Materiał z :
1) - obwodu RB6 2) wycinek z krtani 3) popłuczyny
Rozpoznanie histopatologiczne:
Ad 1 i 2 - bardzo drobne fragmenty błony śluzowej oskrzela z nieznacznym naciekiem zapalnym.
Ad 3 - nabłonki oskrzelowe, makrofagi, granulocyty
Popłuczyny oskrzelowe na BK - ujemny
miniBAI - flora fizjologiczna górnych dróg oddechowych

TOMOGRAFIA KLATKI PIERSIOWEJ
Uwidoczniono obustronnie, przywnękowo, masywne, nieregularne konglomeraty zwłóknień z widocznymi na ich tle rozstrzeniami oskrzeli. Powyższe zmiany otoczone są drobnymi guzkami i pasmowatymi zagęszczeniami. Poza powyższym obraz w normie - powiększonych znamiennie ww. chłonnych nie wykazano - te widoczne na granicy normy, opłucna wolna. Całość obrazu wskazuje na sarkoidozę w fazie III-ej.

BADANIE SPIROMETRYCZNE:
FEV1 - 1,47Akt 3,35Nal. 43,80%Nal.
FEV1%VC - 47,26Akt. 76,&&Nal. 61,50%Nal.
VC - 3,11Akt. 4,4Nal 70<60Nal.

BADANIA LABORATORYJNE:
Biochemia krwi:
ALT - 36
AST - 39
Albuminy - 43
Białko - 83
Glukoza sur. - 6,7
Mocznik - 5,8
Bilirubina całk. - 19,4
Kreatynina - 104

Elektrolity krwi:
Potas - 4,5
Sód - 140

Mocz - badanie ogólne
Ciężar właściwy 1020
pH - kwaśny
Bialko - nb.
Glukoza - nb.
Urobiligen - w/n

Morfologia krwi:
Hematokryt - 56,4%
Hemoglobina - 18,7
MCHC - 33,2
Leukocyty - 7,0
Płytki krwi - 219
Erytrocyty - 6,40
MCH - 29,2

Zalecenia:
1. Zgłosić się po wynik badania hist - pat.
2. Dalsze leczenie w zależności od wyniku.
3. Leki internistyczne jak dotychczas + Ketonal p/bólowo.

I to tyle.
Ciekawe co może pokazać badanie wycinka, ale bardzo się boję. Mąż do tej pory trzymał się nieźle, ale po powrocie ze szpitala już z samochodu wyczytał na słupie ogłoszeniowym, że zmarł Jego kolega z pracy - właśnie na raka płuc. Ta wiadomość mocno Nim wstrząsnęła.

Czekam na Wasze opinie na temat wyników i ... oczywiście na Wasze wsparcie.

Buziołki.
  Temat: Nowotwór w płucach u mojego Męża.
Sonia55

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 15970

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-02-14, 15:08   Temat: Nowotwór w płucach u mojego Męża.
Wyniki mają być za tydzień.

Mam nadzieję, że będą dobre - o ile to możliwe w tej sytuacji.

Pozdrawiam Ślimaczku.
  Temat: Nowotwór w płucach u mojego Męża.
Sonia55

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 15970

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-02-14, 14:23   Temat: Nowotwór w płucach u mojego Męża.
Dzień dobry Wszystkim.

Jesteśmy po zabiegu, a raczej operacji diagnostycznej - jak to powiedział lekarz operujący. Mąż czuje się dobrze i żadnych nieprzewidzianych konplikacji nie było. Zostały pobrane 2 próbki z miąższu płuca i jedna ze ściany ( nie zrozumiałam - płuca czy opłucnej), a wyniki będą za ok. tydzień.
Zapytałam jak ocenia sytuację lekarz po tym co widział podczas operacji, ale nie chciał się wypowiedzieć, bo - jak powiedział - "łatwo się tu pomylić w ocenie". Powiedział tylko, że Jego zdaniem nie widział nic co ewidentnie mogłoby być nowotworem złośliwym. Raczej może to być sarkoidoza. To mówił lekarz operujący i to samo mówił przed zabiegiem nasz lekarz prowadzący. Może wobec tego się nie mylą???

Tak chciałabym, żeby to była prawda.

[ Dodano: 2013-02-14, 14:25 ]
Przepraszam za błąd. Miało być komplikacji a wyszło ... eh !
To z emocji, bo raczej nie jestem błędziarą.
  Temat: Nowotwór w płucach u mojego Męża.
Sonia55

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 15970

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-02-13, 14:18   Temat: Nowotwór w płucach u mojego Męża.
Witajcie ponownie.

Właśnie wróciłam z Otwocka i jesteśmy po rozmowie z lekarzem prowadzącym. Usłyszeliśmy, że tak na 70% Mąż ma sarkoidozę, bo żadne z badań nie potwierdziło komórek rakowych. Żeby mieć absolutną pewność jutro będzie operacja, podczas której lekarze obejrzą płuca i pobiorą wycinki.

Miałam wrażenie, że lekarz też się cieszył mówiąc - spodziewaliśmy się czegoś gorszego, choć leczenie sarkoidozy też nie będzie łatwe przy tak dużych zwłóknieniach.

Oby nie znaleźli już nic bardziej niepokojącego.

Bądźcie z nami.
  Temat: Nowotwór w płucach u mojego Męża.
Sonia55

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 15970

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-02-12, 12:02   Temat: Nowotwór w płucach u mojego Męża.
Jolano - lekarz miał wyniki RTG ( które ocenił jako złe), ale potem jeszcze wyniki TK i spirometrii. Nie było tylko wyniku bronchoskopii. To w tym momencie zasugerował, że to może być sarkoidoza, ale musi zrobić jeszcze nacięcie czy nakłucie w zabiegu operacyjnym. Dziś po 13-tej być może będą wyniki bronchoskopii i coś się wyjaśni.

Będziemy mocno rozczarowani, gdy okaże się, że płonne były nasze nadzieje - zbudowane na intencjach lekarza zamiast na Jego wiedzy.

Wciąż mocno trzymajcie kciuki.

[ Dodano: 2013-02-12, 13:24 ]
Nieee, no masakra.
Po 13-tej zadzwoniłam do lekarza, u którego były wyniki ( to nie nasz lekarz prowadzący tylko lekarz dyżurny), a ten powiedział:
"No wyniki są, ale niczego nie potwierdziły, więc musimy zrobić biopsję. Zresztą będzie jutro lekarz prowadzący to się wszystkim zajmie".
Czuję jakiś unik, więc jestem przerażona. Gdyby wieści były dobre, nie byłby taki oszczędny w słowach.

I znów do jutra w stresie, bo dalej nic nie wiadomo.
Przede wszystkim nie wiadomo czego nie potwierdziła bronchoskopia - raka czy sarkoidozy?
  Temat: Nowotwór w płucach u mojego Męża.
Sonia55

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 15970

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-02-12, 11:25   Temat: Nowotwór w płucach u mojego Męża.
Bardzo dziękuję Esperance za wsparcie. Dużo lżej ze świadomością, że jest ktoś kto o nas myśli. Oczywiście napiszę co pokazała bronchoskopia i mam nadzieję, że będzie dobrze.

Żal do lekarza pozostał.
  Temat: Nowotwór w płucach u mojego Męża.
Sonia55

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 15970

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-02-12, 10:53   Temat: Nowotwór w płucach u mojego Męża.
Dziękuję wszystkim, ale ...
Niestety nasza radość była krótkotrwała. Zupełnie nie rozumiem dlaczego nasz lekarz tak beztrosko narobił nam nadziei a dziś wycofuje się z tego. Już tylko "są pewne przesłanki", że może to być sarkoidoza choć pierwsze RTG było bardzo złe. Szok przeżyliśmy, gdy okazało się, że te rewelacje doktor wypowiedział bez wyników z bronchoskopii, które mają być dopiero dzisiaj.
Ta huśtawka informacji powoduje kolejne załamanie nastrojów w naszej rodzinie.
Jak można tak nieodpowiedzialnie dawać ludziom nadzieje? Czy lekarze nie wiedzą, że chwytamy się takich dobrych informacji jakby były pewne, cieszymy się, a potem ...

Czy nie domyślacie się co kazało doktorowi snuć domysły, że to może być sarkoidoza?
Czy to już koniec naszych nadziei?

Tak się boję.
  Temat: Nowotwór w płucach u mojego Męża.
Sonia55

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 15970

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-02-11, 14:45   Temat: Nowotwór w płucach u mojego Męża.
Kochani!
Zaświeciło światełko nadziei. Trzymajcie kciuki, by to co powiedział dziś lekarz okazało się prawdą. Będę najszczęśliwszą osobą na świecie.
Otóż lekarz prowadzący powiedział, że musi wykonać jeszcze jedno badanie (nakłucie), by się upewnić, ale wszystko wskazuje na sarkoidozę.
Nie mam wyników badań, bo są w szpitalu, więc nie wiem na jakiej podstawie tak twierdzi, ale chcę wierzyć, że się nie myli. Wiem, że ta choroba jest też paskudna, ale to nie rak!

Jeszcze raz proszę - trzymajcie kciuki!
  Temat: Nowotwór w płucach u mojego Męża.
Sonia55

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 15970

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-02-10, 15:01   Temat: Nowotwór w płucach u mojego Męża.
Bardzo dziękuję za odpowiedzi.
Strasznie się boję najbliższych dni, bo na razie mam jeszcze nadzieję a pewnie zostanie mi odebrana.
Jolano - mój Mąż od lat przyjmował Acard, ale w szpitalu przed bronchoskopią odstawiono Mu i zamieniono na Clexane.
  Temat: Nowotwór w płucach u mojego Męża.
Sonia55

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 15970

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-02-07, 12:59   Temat: Nowotwór w płucach u mojego Męża.
Komentarze nie związane bezpośrednio z historią choroby znajdują się w => tym wątku <=.


Witam wszystkich.
Jestem nowa na tym forum, bo dopiero kilka dni temu dotknął nas problem choroby nowotworowej. Nie wiem na ile będę w stanie precyzyjnie opisać co się dzieje, bo świat mi się zawalił w parę chwil.

Otóż mój Mąż (57 lat) od 5 lat leczący się na nadciśnienie i wieńcówkę jakieś 2 miesiące temu zaczął dziwnie oddychać. Prosiłam, by zwrócił lekarzowi rodzinnemu uwagę na ten oddech i podobno pani doktor bardzo dokładnie Go osłuchiwała nie stwierdzając nic niepokojącego.
Ja jednak uparłam się, bo wydawało mi się, że to nie jest naturalne, że siedzący 2m ode mnie człowiek sapie tak, że Go słyszę i wymogłam na Mężu obietnicę, że nie wyjdzie z gabinetu lekarskiego bez skierowania na RTG. Udało się, ale... to była lawina. Wszystko dzieje się tak szybko, że nie mogę uwierzyć, że dzieje się naprawdę.

W poniedziałek RTG (28.01), we wtorek wizyta u pulmonologa w miejscowej przychodni i skierowanie do Otwocka, w czwartek - oddział w Mazowieckim Centrum Leczenia Gruźlicy i Chorób Płuc, w piątek - TK, tygodniowa kuracja: "Clexane" i dziś - czwartek 8:30 - bronchoskopia.

Problem w tym, że lekarz prowadzący Męża jest do końca tygodnia na urlopie i nic nie możemy się dowiedzieć.
Czy mogę prosić chociaż o interpretację wyniku RTG, bo to czekanie bez jakichkolwiek informacji jest zabójcze dla psychiki. Wolałabym znać nawet najgorszą prawdę niż nie wiedzieć nic.

Oto opis RTG:
Zatoki przeponowo - żebrowe wolne. Przepona obustronnie w masywnych zrostach opłucnowych. Zrosty osierdziowo-opłucnowe.
We wnęce prawej guz o wym. 53x48 mm plus obszary zaburzonego napowietrzania z nakładaniem zmian włóknistych oraz guzków śr. 8-10 mm, mogących odpowiadać zmianom mts.
We wnęce lewej guzowate zaciemnienie 100x51 mm, na jego tle wyróżnia się okrągła zmiana o śr. 26 mm, na obwodzie zmiany obszary zaburzonego napowietrzania i zmiany włókniste mniej nasilone niż w PP.

Wiem, że nie jest dobrze, ale jeśli można - proszę o ocenę - czego możemy się spodziewać.

Będę wdzięczna za wszelkie informacje.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group