1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 24
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak jajnika - trzeci nawrót - podwyższona kreatynina
Sosino

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 20020

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2016-12-10, 17:42   Temat: Rak jajnika - trzeci nawrót - podwyższona kreatynina
Dziękuję Wam bardzo za te słowa. Są one budujące w tej chwili.

Dzisiaj pożegnaliśmy moją kochaną Mamusię. Jest już spokojna i cieszy mnie jedynie to, że już nie musi walczyć. Jest teraz ze swoim mężem i rodzicami. 6 lat walki (wcześniej zrobiłem błąd - nie 5), od września 2010 roku. Pozostał tylko pusty dom i 10 letnia siostra już bez rodziców.

Dzień przed dzwoniła do mnie, była taka szczęśliwa, że o wiele lepiej się czuje. Mówiła mi, że za dwa dni może jechać na chemię, bo tak dobrze się czuje. Tak mnie to radowało. Niestety, mówiła mi też dzień przed, że zimno jej w stopy... Wtedy tego nie brałem do siebie. Była za młoda - 53 lata.

Dziękuję jeszcze raz za wszystko.

[ Komentarz dodany przez Moderatora: marzena66 : 2016-12-10, 17:46 ]
:tull:
  Temat: Rak jajnika - trzeci nawrót - podwyższona kreatynina
Sosino

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 20020

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2016-12-09, 08:54   Temat: Rak jajnika - trzeci nawrót - podwyższona kreatynina
Czytając historię osób na tym forum, zawsze miałem obawy, że kiedyś przyjdzie mi napisać tego posta...

Wczoraj w nocy odeszła moja kochana Mamusia. Minęła nieco ponad doba, a tak bardzo mi jej brakuje.

Byłem przy niej w tych ostatnich chwilach. Niestety, nie było one najmilsze, bo u Mamusi powstała niedrożność oddechowa. Pogotowie nic nie pomogło. Jedyne co mnie pociesza, to że nie trwało to za długo. Ciągle mam ten obraz przed oczami i jej prośby o pomoc. Trudno to opisać słowami... Zawsze o mnie dbała i się troszczyła, a mi przyszło bezradnie na to patrzeć i nic nie mogłem zrobić.

Życzę Wam wszystkim na tym forum, którzy macie do czynienia z tą chorobą, dużo siły i zdrowia. Moja Mamusia walczyła 5 lat i niestety, była to nierówna walka. Dziękuję bardzo wszystkim za wszelkie, nawet drobne rady. Trzymajcie się ciepło.
  Temat: Rak jajnika - trzeci nawrót - podwyższona kreatynina
Sosino

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 20020

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2016-11-29, 18:14   Temat: Rak jajnika - trzeci nawrót - podwyższona kreatynina
Cytat:
Teraz powinniście się skupić na tym, żeby minimalizować objawy, które się pojawiają u mamy, więcej nie da się zrobić, przykro mi.


Czyli pozostaje czekanie na cud...?
  Temat: Rak jajnika - trzeci nawrót - podwyższona kreatynina
Sosino

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 20020

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2016-11-29, 11:44   Temat: Rak jajnika - trzeci nawrót - podwyższona kreatynina
Mama dostaję plastry itp. Ból znikł, ale rano czuje się tragicznie. Dzisiaj tak źle się czuła, że myślała, że umiera....
Miała jechać jutro na chemię, ale nie jest w stanie.
Nie wiem co o tym myśleć...

[ Dodano: 2016-11-29, 17:33 ]
Czy ktoś mógłby coś poradzić w tej sprawie? Chodzi o te nacieki na otrzewnej, bo to one powodu ten stan.
Lekarze w Olsztynie nie podejmą się operacyjnego usunięcia ich... Może w innym mieście, w innym szpitalu???

Proszę o pomoc.
  Temat: Rak jajnika - trzeci nawrót - podwyższona kreatynina
Sosino

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 20020

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2016-11-25, 21:53   Temat: Rak jajnika - trzeci nawrót - podwyższona kreatynina
missy,
dokładnie, to problem z nerkami.

Dzisiaj mama załatwiała HD. Była już lekarka i jest lepiej. Mama dostała plastry i ból się zmniejszył. Ma dostać także coś na apetyt.
W środę jedzie na chemię, którą mają zmienić.
  Temat: Rak jajnika - trzeci nawrót - podwyższona kreatynina
Sosino

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 20020

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2016-11-24, 21:02   Temat: Rak jajnika - trzeci nawrót - podwyższona kreatynina
missy,
proszę, TK.

Mama miała robione również prześwietlenie jamy brzusznej, które wykazało te nacieki (3-4 plamy). Lekarz stwierdził, że nacieki powodują wspomniane bóle, nudności i brak apetytu. Poinformował, również, że może być gorzej w tej sprawie. Wypisał lek Ubretid, który ma pomóc.

Mama mało je, a jak już zje, bo pojawiają się bóle brzucha, które są bardzo męczące. Ma bardzo mały apetyt. Lekarz proponował również karmienie pozajelitowe (nie wiem co to oznacza).
Niestety, markery wzrosły do około 600.

Prawdopodobnie zostanie zmieniona chemia, na inną...

Opieka HD? O co chodzi?
  Temat: Rak jajnika - trzeci nawrót - podwyższona kreatynina
Sosino

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 20020

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2016-11-23, 12:00   Temat: Rak jajnika - trzeci nawrót - podwyższona kreatynina
Po dłuższej nieobecności, ponownie się odzywam.

Mama od tamtej pory ciągle dostaje chemię, różnego rodzaju, w sumie sam już się w tym pogubiłem. Ostatnio był wynik TK i jest poprawa, guzki się zmniejszyły, lecz pojawiły się niedogodności, w normalnym funkcjonowaniu...

Są nacieki na otrzewnej, które sklejają jelita i z tego powodu powstały u mamy nudności, brak apetytu i ogólne osłabienie.

Czy jesteście coś w stanie poradzić, bym poprawić jakość życia? Co mogą zwiastować takie objawy.

P.

Z góry bardzo dziękuję.
  Temat: Rak jajnika - trzeci nawrót - podwyższona kreatynina
Sosino

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 20020

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2016-05-18, 09:11   Temat: Rak jajnika - trzeci nawrót - podwyższona kreatynina
Niestety, po trzeciej chemii wyniki tk nie są najlepsze. Guzki dalej są, a do tego pojawiły się na węzłach i płyn na dolnym płacie płuc...

Co teraz? Znając życie, zastosują jakąś słabą chemię, czy się mylę? Wiem jak było w przypadku mojego ojczyma. Znacie może jakieś inne sposoby leczenia? Nie koniecznie Olsztyny. Słyszałem, o różnych innych metodach w Warszawie itp. Może ktoś coś wie?
  Temat: Rak jajnika - trzeci nawrót - podwyższona kreatynina
Sosino

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 20020

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2016-03-17, 17:51   Temat: Rak jajnika - trzeci nawrót - podwyższona kreatynina
Niczego nie mówili lekarze na temat badań. Może powiedzą teraz, przy drugim wlewie (23.03).

Są dobre wieści. Mam zrobiła markery. Przed pierwszym wlewem było około 900. Dzisiaj jest 426 :) Duży spadek, a to dopiero pierwszy wlew. Tylko się cieszyć!
  Temat: Rak jajnika - trzeci nawrót - podwyższona kreatynina
Sosino

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 20020

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2016-03-16, 09:39   Temat: Rak jajnika - trzeci nawrót - podwyższona kreatynina
missy,
to co w takiej sytuacji robić?

[ Dodano: 2016-03-16, 09:58 ]
... wiem, że jestem marudny. Wybacz :)
  Temat: Rak jajnika - trzeci nawrót - podwyższona kreatynina
Sosino

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 20020

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2016-03-15, 20:15   Temat: Rak jajnika - trzeci nawrót - podwyższona kreatynina
Poprawka:







[ Dodano: 2016-03-15, 20:17 ]
missy,
i tak zrobimy, zgłosimy to. Jutro mama również chce sobie zrobić prywatnie badanie markerów.

[ Dodano: 2016-03-15, 20:59 ]
missy,
Bóle występują z obu stron, a brzuch jest twardy (wzdęty). Czasami to znika. Po zjedzeniu czegoś, żołądek, tak jakby dłużej trawił.
Sądzisz, że może tak być, że ze względu na to, że jest to pierwszy wlew, to chemia jeszcze nie działa?

[ Komentarz dodany przez Moderatora: JustynaS1975: 2016-03-16, 13:18 ]
Post poprawiony. Karta wypisowa oraz wyniki badań dodane jako załączniki do posta, nie linki hostujące, które w przyszłości mogą się zdezaktualizować/zniknąć.
Jak dodać załączniki do posta:
http://www.forum-onkologi...orum/faq.php#35


  Temat: Rak jajnika - trzeci nawrót - podwyższona kreatynina
Sosino

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 20020

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2016-03-15, 08:43   Temat: Rak jajnika - trzeci nawrót - podwyższona kreatynina
Niestety, missy, tu mas rację. Staję się mimowolnym specjalistą... Pół roku temu przechodziliśmy to samo, wiadomo co człowiekowi przychodzi w tym wypadku do głowy...

Około 17, po pracy wszystko wyślę, o czym pisałaś.

  Temat: Rak jajnika - trzeci nawrót - podwyższona kreatynina
Sosino

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 20020

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2016-03-14, 18:52   Temat: Rak jajnika - trzeci nawrót - podwyższona kreatynina
Mama dostaje chemoterapię (czerwoną - caelyx) jednoskładnikową. Dostała ją pod koniec lutego. Kolejny wlew 23 marca. Ma po niej bardzo doskwierające wzdęcia i brak sił - szybko się męczy.
Czy to są skutki tej chemii?

[ Dodano: 2016-03-15, 08:07 ]
... minęły już trzy tygodnie od chemii, a mama się czuje co raz gorzej. Czym to jest spowodowane?
  Temat: Rak jajnika - trzeci nawrót - podwyższona kreatynina
Sosino

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 20020

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2016-01-18, 14:13   Temat: Rak jajnika - trzeci nawrót - podwyższona kreatynina
Masz rację...
Odstawiamy to. Za tydzień, mamy zrobimy wyniki kreatyniny. Zobaczymy jak wtedy będzie to wyglądało.
  Temat: Rak jajnika - trzeci nawrót - podwyższona kreatynina
Sosino

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 20020

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2016-01-17, 20:02   Temat: Rak jajnika - trzeci nawrót - podwyższona kreatynina
Właśnie o to chodzi.
Mama nie konsultowała tego z lekarzem, a on niczego też nie zabraniał (ostrych rzeczy itp). Nie liczymy, że jest to cudowny lek, ale sądziliśmy, że nic nie zaszkodzi pić ten specyfik.
Np. swego czasu, mama jadła grzybka tybetańskiego. Nic nie zaszkodził, a podobno dobrze działa na nerki.

Czyli, co. Odstawić papryczki?
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group