1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Gruczolakorak IIIB
Spinqa84

Odpowiedzi: 43
Wyświetleń: 11833

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-10-10, 11:57   Temat: Gruczolakorak IIIB
sasoriza napisał/a:
Podałam tą tabletkę morfiny. Powiedział mi, że nie będzie dobrze sama wiesz. Z trudem połknął. Przez słomkę nie miał siły ciągnąć. W czwartek lekarz mówił, że tata jest w dobrym stanie...

Mój tato w czwartek jeszcze ostatni raz sam wstał do toalety, a zmarł w nocy z piątku na sobotę. Może to tylko chwilowe osłabienie, a może już nie.
Też doradzam telefon do lekarza z hospicjum, jeżeli tato ma problemy z przełykaniem tabletek, to niech włączą podawanie morfiny w plastrach/podskórnie.
Ja pod koniec podawałam wodę strzykawką, z boku w kąciku ust w kierunku gdzie kończą się zęby.

Trzymaj się :(
  Temat: Gruczolakorak IIIB
Spinqa84

Odpowiedzi: 43
Wyświetleń: 11833

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-10-09, 14:26   Temat: Gruczolakorak IIIB
sasoriza napisał/a:
Niestety nie je normalnie, zjada małą kanapkę rano i wieczorem, bo ma zakodowane żeby tabletek na czczo nie łykać, nutridrinka i kilka łyżek zupy, czasem coś z drugiego dania

Spróbuj przejść na rzeczy półpłynne, przy okazji będziesz mogła "podlać" posiłki wodą - zupę zblenderować, ziemniaki ubić, mięso ugotować i zmielić. Jakiś budyń/serek homogenizowany/jogurt. U nas się sprawdzało. Jak pije nutridrinki, to super - nam lekarka z hospicjum mówiła, że dwa na dobę w przypadku chorego leżącego wystarczą.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group