1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 15
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Czerniak skóry - niepewny wynik wycięcia zm. pierwotnej
TOSIA2015

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 11005

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2015-04-18, 09:42   Temat: Czerniak skóry - niepewny wynik wycięcia zm. pierwotnej
Czy ktoś orientuje się czy w pobliżu CO w Warszawie są jakieś hotele, motele...szukam noclegu - 1 noc...pomiędzy badaniami, a docięciem marginesów.
  Temat: Czerniak skóry - niepewny wynik wycięcia zm. pierwotnej
TOSIA2015

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 11005

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2015-04-14, 09:35   Temat: Czerniak skóry - niepewny wynik wycięcia zm. pierwotnej
stefanku...no cóż

Ja zamiast exculceratum - bo to chyba oznacza "wrzodziejący" wpisałam jakieś słowo bliżej nic nie znaczące....i tu chyba pojawił się problem....
  Temat: Czerniak skóry - niepewny wynik wycięcia zm. pierwotnej
TOSIA2015

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 11005

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2015-04-13, 19:25   Temat: Czerniak skóry - niepewny wynik wycięcia zm. pierwotnej
Dzisiaj już po wizycie u prof. Rutkowskiego.
Profesor stwierdził, ze wynik jest dla niego wystarczający, by zastosować dalsze leczenie. zakwalifikował guza jako T1b i zalecił poszerzenie marginesów oraz oznaczenie wartownika.
Jest wiec szansa na całkowite wyleczenie!

Sam profesor bardzo sympatyczny, nie wiem czy to jakiś dzisiaj inny dzień był, ale wizyty trwały zdecydowanie więcej niż 5 minut.
Był czas na wyjaśnienia, na pytania, na sprawdzenie ewentualnie innych, potencjalnych zagrożeń ( 1 nawet się znalazło!).

Dziękuję wszystkim za pomoc , zaglądam obecnie na bieżąco na forum.
Oznaczenie wartownika za tydzień i potem 2 tygodnie oczekiwania na wynik....
  Temat: Breslow 4mm Clark IIst
TOSIA2015

Odpowiedzi: 184
Wyświetleń: 117988

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2015-04-12, 12:13   Temat: Breslow 4mm Clark IIst
wiem, wiem, konsultacja jutro. Zrozumiałam, że było ponowne badanie histopatologiczne, bo siostra też to I miała z Siemianowic.
  Temat: Breslow 4mm Clark IIst
TOSIA2015

Odpowiedzi: 184
Wyświetleń: 117988

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2015-04-11, 16:42   Temat: Breslow 4mm Clark IIst
Mariusz...ja chciałam Cię zapytać o pewną rzecz. I wynik histopatologiczny miałeś z Siemianowic Śląskich...czy w kolejnym badaniu histo został on potwierdzony?
  Temat: Czerniak skóry - niepewny wynik wycięcia zm. pierwotnej
TOSIA2015

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 11005

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2015-04-10, 10:11   Temat: Czerniak skóry - niepewny wynik wycięcia zm. pierwotnej
Dzięki Magda za rozmowę....





[ Komentarz dodany przez Moderatora: DumSpiro-Spero: 2015-04-10, 13:03 ]
_littleflower_

  Temat: Czerniak skóry - niepewny wynik wycięcia zm. pierwotnej
TOSIA2015

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 11005

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2015-04-09, 23:00   Temat: Czerniak skóry - niepewny wynik wycięcia zm. pierwotnej
Niestety w tym wyniku nie ma żadnej informacji o owrzodzeniu....ehhhh....
  Temat: Czerniak skóry - niepewny wynik wycięcia zm. pierwotnej
TOSIA2015

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 11005

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2015-04-09, 22:56   Temat: Czerniak skóry - niepewny wynik wycięcia zm. pierwotnej
no niestety takiej informacji nie ma...zastanawiam się dlaczego ten wynik jest tak skąpo opisany....mam nadzieję, że ten indeks mitotyczny wyjdzie w miarę. Czy on też jest jakoś zależny od Brelowa?
  Temat: Czerniak skóry - niepewny wynik wycięcia zm. pierwotnej
TOSIA2015

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 11005

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2015-04-09, 22:47   Temat: Czerniak skóry - niepewny wynik wycięcia zm. pierwotnej
Brak mi słów....czyli właściwie na podstawie tego wyniku nie bardzo jest o czym rozmawiać? I chyba nie bardzo jest co się pocieszać....
  Temat: Czerniak skóry - niepewny wynik wycięcia zm. pierwotnej
TOSIA2015

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 11005

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2015-04-09, 22:43   Temat: Czerniak skóry - niepewny wynik wycięcia zm. pierwotnej
No właśnie wiem, ale niestety nic innego nie posiadam...Czy w takim układzie należy zrobić powtórnie badanie na histopatologii?
  Temat: Czerniak skóry - niepewny wynik wycięcia zm. pierwotnej
TOSIA2015

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 11005

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2015-04-09, 22:15   Temat: Czerniak skóry - niepewny wynik wycięcia zm. pierwotnej
Pieprzyk był w okolicach piersi / pachy.....
  Temat: czerniak- jak bardzo jest źle?
TOSIA2015

Odpowiedzi: 68
Wyświetleń: 29443

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2015-04-09, 19:36   Temat: czerniak- jak bardzo jest źle?
tina69 napisał/a:
Zazwyczaj tylko czytam posty, głównie o czerniaku- tak na wszelki wypadek, aby wiedzieć w razie czego jakie są możliwości leczenia.
Mój tato w 2008 roku miał zdiagnozowanego czerniaka (na plecach).Wynik HP tylko Melanoma malignum e naevo dysplastico Clark III Breslow~1,4mm (II).
Poszerzono marginesy.Nie oznaczono wartownika bo wtedy był problem z radioizotpem.
Dużo czytałam i wtedy badania pokazywały, że wycięcie wartownika nie wpływa na rokowanie więc dałam spokój.
Tato jest pod opieką CO w Gliwicach- jesteśmy bardzo zadowoleni z tej placówki- teraz już tyko co pół roku kontrole.
Jak widzisz to już 7 lat (odpukać w niemalowane) i wszystko jest OK.
Wiem, że to przebiegłe gadzisko może się jeszcze odezwać, ale mam cały czas nadzieję że nie.
Głowa do góry są naprawdę wielkie szanse, że u Twojego męża też dobrze- przecież naciek jest o połowę mniejszy.
Życzę dużo zdrowia.


! praktycznie identyczny wynik odebrała wczoraj moja siostra - z tym, ze breslow 0,7 mm....
cieszę się, że wyniki póki co - odpukać dobre, mam wielką nadzieję, ze i w naszym wypadku tak będzie
  Temat: Czerniak skóry - niepewny wynik wycięcia zm. pierwotnej
TOSIA2015

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 11005

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2015-04-09, 18:55   Temat: Czerniak skóry - niepewny wynik wycięcia zm. pierwotnej
tak....dokładnie tą szczepionkę miałam na myśli...
pozostaje czekać....na wizytę i dalsze badania!
  Temat: Czerniak skóry - niepewny wynik wycięcia zm. pierwotnej
TOSIA2015

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 11005

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2015-04-08, 22:19   Temat: Czerniak skóry - niepewny wynik wycięcia zm. pierwotnej
Bardzo mnie to cieszy. Niestety nic więcej w badaniu histo nie zostało oznaczone....
Dziękuję za komentarz.

[ Dodano: 2015-04-09, 11:02 ]
Czy ktoś z Was ma jakaś wiedzę na temat szczepionki na czerniaka?
  Temat: Czerniak skóry - niepewny wynik wycięcia zm. pierwotnej
TOSIA2015

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 11005

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2015-04-08, 21:58   Temat: Czerniak skóry - niepewny wynik wycięcia zm. pierwotnej
Witam, jestem na forum nowa...
Dzisiaj u mojej siostry wykryto czerniaka....

Wynik:
Clark 3
Breslow 0,7
marginesy wolne

melanoma malignum
exulcerofum in naevo displastico
z wycinka skóry 2,7*1,3 cm, brunatne ognisko o śr. 0,5 cm.

Czy ktoś może mi napisać coś odnośnie tego wyniku?
W sensie wiem, ze to czerniak...

Żadnych innych badań póki co niewykonywano.
Czytam tutaj na forum o jakichś mitozach....w którym momencie coś takiego się określa?

Czy na podstawie powyższego wyniku można podać jakie są szanse na całkowite wyleczenie?

W poniedziałek jesteśmy umówione u prof. Rutkowskiego.

Z góry dziękuję za kazdą opinię

[ Komentarz dodany przez Moderatora: JustynaS1975: 2015-04-08, 22:04 ]
Post wydzielony do oddzielnego wątku i w nim proszę kontynuować swoją historię.

[ Dodano: 2015-04-08, 22:05 ]
DZIĘKUJĘ
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group