1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znaleziono 1 wynik
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Guz prawego płuca
Zebra

Odpowiedzi: 186
Wyświetleń: 51496

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-08-10, 19:14   Temat: Guz prawego płuca
asia1989 napisał/a:
załamał się ogromnie i odszedł w 3 tygodnie

raczej zaawansowana choroba spowodowała śmierć niż słowo hospicjum.

1. Hospicjum domowe - daje Wam cotygodniową wizytę lekarza i pielęgniarki u Was w domu. Lekarza i pielęgniarkę macie 24h pod tel. na wszelki wypadek, np. gdyby pojawił się nagły ból lub inne niespodzianki. Personel hospicyjny zna się na swojej pracy i podchodzi do pacjenta z większą wrażliwością i zrozumieniem.

Rozumiem, że to słowo Cię przeraża, ponieważ gdy dostałam pierwszy raz od Mamy onkologa skierowanie do hosp. domowego, przeraziłam się, nie uwierzyłam i nie wykorzystałam. Gdy już było gorzej z Mamą zdecydowałam się na "współpracę" z hospicjum domowym. Jednak Mamy onkolog zasugerował (wiedział, że Mama jest delikatna i wrażliwa), abym powiedziała Mamie, że to lekarze z przychodni i tak zrobiłam, nazwałam ich "ekipą od Krzysia" :) (Mamy onkologa imię Krzysztof) i przeszło. Nawet nie chodzi o same leki, ale o poczucie bezpieczeństwa, że ktoś jest do kogo możecie zwrócić się o fachową i szybką! pomoc.

3. Hospicjum stacjonarne - też z Mamą przez nie przeszłyśmy. To była najtrudniejsza decyzja jaką przyszło nam podjąć. Właśnie ze względu na skojarzenie "umieralnia". Jednak muszę Ci powiedzieć, że osoby i stamtąd wychodzą o własnych siłach.
Nam się nie udało, ale to ze względu na chorobę, a nie miejsce w jakim się znajdowałyśmy.

Pozdrawiam!
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group