1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 7
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: emocje -piszcie o nich, to bardzo ważne!
Zebra

Odpowiedzi: 192
Wyświetleń: 57991

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2011-10-27, 13:24   Temat: emocje -piszcie o nich, to bardzo ważne!
JustynaS1975 napisał/a:
parę razy w życiu już było bardziej boleśnie. I następny mam dla siebie dowód, nie wybiegam w zbyt daleką przyszłość.
  Temat: emocje -piszcie o nich, to bardzo ważne!
Zebra

Odpowiedzi: 192
Wyświetleń: 57991

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2011-10-25, 12:51   Temat: emocje -piszcie o nich, to bardzo ważne!
W pełni :)
To KIEDYŚ nie przysłoniło nam TERAZ :)
  Temat: emocje -piszcie o nich, to bardzo ważne!
Zebra

Odpowiedzi: 192
Wyświetleń: 57991

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2011-10-25, 12:43   Temat: emocje -piszcie o nich, to bardzo ważne!
tekla napisał/a:
Świadomość, że JEST, TU i TERAZ jest najważniejsza. To, co najgorsze nadejdzie...kiedyś.

My tak z Mamą miałyśmy, tylko że to "kiedyś" już mnie dopadło...
  Temat: emocje -piszcie o nich, to bardzo ważne!
Zebra

Odpowiedzi: 192
Wyświetleń: 57991

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2011-10-11, 18:40   Temat: emocje -piszcie o nich, to bardzo ważne!
niki napisał/a:
cieżko chory człowiek nie ma siły ani na dyskusje ani na skupienie mysli
- dokładnie tak, tym bardziej, że chory nawet w ramach wdzięczności naprawdę chce słuchać i odpowiadać, tylko czasami już nie może :uuu:
Moja Mama do mnie i do swojej przyjaciółki, gdy już trochę gorzej się czuła, mówiła "a teraz dziewczyny, wy zajmijcie się sobą, a ja się zdrzemnę. Za kilka minut dalej pogadamy" :) Dobrze w czasie choroby mieć osoby, którym można tak powiedzieć bez skrępowania.
  Temat: emocje -piszcie o nich, to bardzo ważne!
Zebra

Odpowiedzi: 192
Wyświetleń: 57991

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2011-10-11, 12:56   Temat: emocje -piszcie o nich, to bardzo ważne!
JustynaS1975 napisał/a:
Gdy leżałam w izolatce i przychodził do mnie mój brat, dużo nie rozmawialiśmy (nie miałam za specjalnie siły). On oglądał TV, coś 'działał' na komputerze itp. Mnie to w ogóle nie przeszkadzało. Ja sobie mogłam odpoczywać (nie musiałam wysilać bardzo nadwątlonych) , on przy mnie był. I to mnie bardzo cieszyło, wystarczało. Było bardzo ważne.

Gdy Mama była w izolatce to też u Niej byłam cała "opancerzona" ;) , przynosiłam laptopa, oglądałyśmy tv, tylko się martwiła, żebym się nie udusiła w masce i cały czas chciała, żebym się wyluzowała i ją zdjęła, bo przecież moje bakterie Jej nie zaszkodzą :-D
Zauważyłam, że najbardziej lubiła, gdy po prostu byłam, nie musiałam mówić. Później, gdy mogli przychodzić goście, bywała umęczona ich opowiadaniami. Nie wiem dlaczego, ale niektórzy nie dopuszczają ciszy.
Dobrze pamiętam z okresu w hospicjum, gdy się przebudziła i akurat przyszła moja ciocia, i zaczęła "nawijać" i zmuszać Mamę do odpowiedzi, Mama tak bardzo nie miała siły, że bardzo źle się poczuła, musiałam ciocię wyprosić.
  Temat: emocje -piszcie o nich, to bardzo ważne!
Zebra

Odpowiedzi: 192
Wyświetleń: 57991

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2011-10-09, 17:23   Temat: emocje -piszcie o nich, to bardzo ważne!
JustynaS1975 napisał/a:
potem zrobili się tacy jak dawniej i spędziliśmy naprawdę superowski świąteczny wieczór

Właśnie to chyba to o czym pisałam przed chwilą w poprzednim temacie. Z Mamą miałyśmy to szczęście, że nie musiałyśmy się zmieniać i to było "superowskie" :) , Ona po prostu też za dobrze mnie znała, gdy robił mi się czerwony czubek nosa mówiła "Płaczem mi nie pomożesz, przecież widzisz że żyję" :)
Uwielbiam Jej poczucie humoru i dystans do świata :)
  Temat: emocje -piszcie o nich, to bardzo ważne!
Zebra

Odpowiedzi: 192
Wyświetleń: 57991

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2011-07-10, 20:07   Temat: emocje -piszcie o nich, to bardzo ważne!
Ostatnio powiedziałam bliskiej mi osobie, że są tylko dwie opcje, albo jestem wściekła, albo zrozpaczona :--:
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group