1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 32
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak jelita grubego, przerzuty do kości-bioder, wątroby....
Zebra

Odpowiedzi: 155
Wyświetleń: 89641

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2011-12-09, 12:08   Temat: Rak jelita grubego, przerzuty do kości-bioder, wątroby....
Bardzo współczuję :cry:
  Temat: Rak jelita grubego, przerzuty do kości-bioder, wątroby....
Zebra

Odpowiedzi: 155
Wyświetleń: 89641

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2011-12-05, 10:55   Temat: Rak jelita grubego, przerzuty do kości-bioder, wątroby....
Eveline, trzymaj się Dziewczyno!!!
  Temat: Rak jelita grubego, przerzuty do kości-bioder, wątroby....
Zebra

Odpowiedzi: 155
Wyświetleń: 89641

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2011-10-23, 22:18   Temat: Rak jelita grubego, przerzuty do kości-bioder, wątroby....
Możliwe, że czeka...
Ponoć można trochę czasu wytargować...
To wszystko jest tak bolesne...
  Temat: Rak jelita grubego, przerzuty do kości-bioder, wątroby....
Zebra

Odpowiedzi: 155
Wyświetleń: 89641

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2011-10-22, 21:13   Temat: Rak jelita grubego, przerzuty do kości-bioder, wątroby....
U nas z danych przez lekarke kilku godz zrobilo sie kilka dni. nikt tego nie wie a los robi niespodzianki
  Temat: Rak jelita grubego, przerzuty do kości-bioder, wątroby....
Zebra

Odpowiedzi: 155
Wyświetleń: 89641

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2011-10-20, 15:45   Temat: Rak jelita grubego, przerzuty do kości-bioder, wątroby....
Eveline, ja wierzyłam, miałam nadzieję do samego końca, to nam dawało motywację i odrobinę dziecięcej naiwnej radości :)

To wpaniale, że Mama jest pod opieką lekarza, któremu ufa i że nie boi się hospicjum, dobrze że Tata jest z Nią :) Tak jak piszę w swoich postach, pokoiki ładnie są urządzone jest spokój i pewność, że w razie problemu pielęgniarka i/lub lekarz są na wyciągnięcie ręki.
  Temat: Rak jelita grubego, przerzuty do kości-bioder, wątroby....
Zebra

Odpowiedzi: 155
Wyświetleń: 89641

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2011-10-19, 23:56   Temat: Rak jelita grubego, przerzuty do kości-bioder, wątroby....
Eveline napisał/a:
opuchnięte stopy

np. zaburzone krążenie

Eveline napisał/a:
do tego jest bardzo nerwowa

Boi się, boi się co z Wami, co dalej, denerwuje ją choroba, spadek formy, bezsilność, świadomość wszystkiego co się dzieje i co prawdopodobnie będzie się działo... :-(

Twoja Mama oprócz zdenerwowania jak się zachowuje? Rozmawia z Wami na tematy trudne? Co myśli o hospicjum? Może boi się, że zostanie sama? Zróbcie co w Waszej mocy, aby czuła się bezpiecznie i wiedziała, że cały czas, obojętnie gdzie, ktoś z Was z Nią będzie, nie zostawicie Jej...

[ Dodano: 2011-10-19, 23:58 ]
Eveline napisał/a:
dziękuję a wzdęcia?

Tak, niech się wypowie lekarz... ale pamiętajmy, że to rak jelita grubego, którego nie udało się usunąć, więc czynności trawienne mają prawo być zaburzone.

[ Dodano: 2011-10-20, 00:00 ]
Powiedz w hospicjum o Mamy nerwowości, tym też się zajmą i od strony psychologicznej, i jak trzeba będzie farmakologicznie.
  Temat: Rak jelita grubego, przerzuty do kości-bioder, wątroby....
Zebra

Odpowiedzi: 155
Wyświetleń: 89641

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2011-10-18, 00:11   Temat: Rak jelita grubego, przerzuty do kości-bioder, wątroby....
Eveline napisał/a:
powiedział też ze mama zapadnie w śpiączke.

Eveline,
nie wiem, ale moja Mama właśnie zapadła w śpiączkę.

Eveline napisał/a:
Wypróżnila się jakby za cały tydzień to chyba dobrze?

Mam nadzieję. Chociaż w naszym przypadku pielęgniarki powiedziały, że to organizm się oczyszcza... :-(

[ Dodano: 2011-10-18, 00:12 ]
W jakim hospicjum, gdzie?

[ Dodano: 2011-10-18, 00:15 ]
Eveline napisał/a:
Mówił ze zrobi wszystko by nie cierpiała
i to jest teraz najważniejsze.
  Temat: Rak jelita grubego, przerzuty do kości-bioder, wątroby....
Zebra

Odpowiedzi: 155
Wyświetleń: 89641

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2011-10-17, 14:25   Temat: Rak jelita grubego, przerzuty do kości-bioder, wątroby....
Dokładnie tak... i co najważniejsze - obojętnie gdzie nie będzie, Wy tam też będziecie, nie może się bać, że zostanie sama...
  Temat: Rak jelita grubego, przerzuty do kości-bioder, wątroby....
Zebra

Odpowiedzi: 155
Wyświetleń: 89641

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2011-10-16, 22:11   Temat: Rak jelita grubego, przerzuty do kości-bioder, wątroby....
Eveline napisał/a:
TYlko ma ma nas jakby odsunęła tylko z tata rozmawia

Rozumiem, ponoć tak bywa, możliwe że Mamie rozmowa ze swoimi dziećmi sprawia wiele bólu i przykrości, bo Ona po prostu nie chce Was zostawiać...

To bardzo delikatne, osobiste kwestie, z jednej strony trzeba uszanować Jej wolę, ale z drugiej... bądźcie np. na korytarzu.
Moja Mama w pewnym momencie się przebudziła i chciała porozmawiać z moim bratem, był, porozmawiali.
Po prostu bądźcie pod ręką...
  Temat: Rak jelita grubego, przerzuty do kości-bioder, wątroby....
Zebra

Odpowiedzi: 155
Wyświetleń: 89641

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2011-10-16, 22:05   Temat: Rak jelita grubego, przerzuty do kości-bioder, wątroby....
Trudno określić, to bardzo złożone, pierwszy raz usłyszałam, że Mama chyba zaczyna nam powoli odchodzić usłyszałam, gdy była jeszcze w dobrej formie, tylko lekko osłabiona 31.03, a gdy już było bardzo źle to 19.04 (śpiączka), wtedy dali Mamie kilka godzin, dali Jej tylko noc, żyła jeszcze 6 dni, a co chwilę mi mówili, że to kwestia godzin, to było straszne, w końcu przestałam im wierzyć i gdy przyszedł ten moment stwierdziłam, że się mylą, że na pewno jeszcze coś można zrobić...

Dlatego nie piszę Ci - bądź twarda, bądź spokojna, silna, itp., bo nie sposób nic przewidzieć i zapanować nad emocjami.
  Temat: Rak jelita grubego, przerzuty do kości-bioder, wątroby....
Zebra

Odpowiedzi: 155
Wyświetleń: 89641

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2011-10-16, 21:39   Temat: Rak jelita grubego, przerzuty do kości-bioder, wątroby....
Eveline, ta bezradność jest okropna :cry:
Najważniejsze, żeby zapanowali nad bólem.

Eveline napisał/a:
LEkarz powiedział ze to jest kwestia dni. CZy to możliwe?

Niestety w tej chorobie wszystko jest możliwe, jak wiesz stan mojej Mamy, pogarszał się w ostatniej fazie choroby z dnia na dzień :uuu:
Chociaż udało się wyrwać jeszcze kilka dni, bo mówili o kliku godzinach.

Nic mądrego Ci nie napiszę, bądź z Mamą jak najczęściej i jak najdłużej. Ja byłam w takim szoku, że tylko siedziałam i patrzyłam, i nic więcej nie mogłam, nawet nie płakałam, totalny paraliż.

Dobrze, że Twoja Mama jest w kontakcie, możecie rozmawiać... więc powiedz Jej to wszystko co dla Was ważne...

Jedynie mogę Ci polecić leki uspokajające - dla Ciebie.

Możliwe, że lekarz troszkę się pomylił, ja zawsze na to liczyłam.

W jakim szpitalu jest Twoja Mama??
  Temat: Rak jelita grubego, przerzuty do kości-bioder, wątroby....
Zebra

Odpowiedzi: 155
Wyświetleń: 89641

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2011-10-14, 14:59   Temat: Rak jelita grubego, przerzuty do kości-bioder, wątroby....
Eveline,
masz na mysli hospicjum stacjonarne? Gdzie Mama jest teraz?

[ Dodano: 2011-10-14, 15:04 ]
Hospivjum caritas sw jana w sopocie -b. Dobra opieka i mozna tam zamieszkac z chorym

[ Dodano: 2011-10-14, 15:06 ]
58 555 19 00

sorki ale pisze z telefonu. jest tez b dobra pomoc psychologiczna
  Temat: Rak jelita grubego, przerzuty do kości-bioder, wątroby....
Zebra

Odpowiedzi: 155
Wyświetleń: 89641

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2011-10-10, 18:39   Temat: Rak jelita grubego, przerzuty do kości-bioder, wątroby....
Sam guz może powodować złe samopoczucie, może on się rozrastać i po prostu uciskać na inne narządy.

Opiekunowie z hospicjum powinni dać leki przeciwwymiotne, jeżeli onkolog nie dał.
  Temat: Rak jelita grubego, przerzuty do kości-bioder, wątroby....
Zebra

Odpowiedzi: 155
Wyświetleń: 89641

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2011-10-10, 16:27   Temat: Rak jelita grubego, przerzuty do kości-bioder, wątroby....
Eveline, onkolog prowadzący powinien dać, nie dość że Mama źle się czuje to jeszcze ma chodzić po skierowanie do rodzinnego? Nie rozumiem.

Z zaprzestaniem leczenia to niestety zła wiadomość :uuu:

Czy po radioterapii są wymioty nie wiem, moja Mama nie miała, a i tak wymiotowała ze względu na samą bardzo zaawansowaną chorobę :-(
  Temat: Rak jelita grubego, przerzuty do kości-bioder, wątroby....
Zebra

Odpowiedzi: 155
Wyświetleń: 89641

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2011-10-03, 15:02   Temat: Rak jelita grubego, przerzuty do kości-bioder, wątroby....
Cały czas zaglądam do Twojego tematu i interesuję się Waszą sytuacją, jednak merytorycznie nie jestem w stanie nic sensownego napisać. U mojej Mamy wyglądało to nieco inaczej, więc trudno mi się odnieść np. do radioterapii, z tego co się pobieżnie orientuję to stosowana może być właśnie w celu uśmierzenia bólu.
Moja Mama miała tak silne bóle, że w szpitalu sobie nie poradzili, a w hospicjum chyba ledwo co...
 
Strona 1 z 3
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group