1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 7
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Mój Tata i ja
absenteeism

Odpowiedzi: 53
Wyświetleń: 16984

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-07-23, 19:10   Temat: Mój Tata i ja
Czyli są przerzuty do wątroby.

Zmiany są rozległe, mnogie, więc na pewno nie jest to dobra wiadomość.
  Temat: Mój Tata i ja
absenteeism

Odpowiedzi: 53
Wyświetleń: 16984

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-07-23, 18:54   Temat: Mój Tata i ja
gosiawj napisał/a:
skoro napisałaś ze wyniki dwucyfrowe są jednoznaczne

To nie oznacza, że jednocyfrowe są zupełnie bez podejrzeń. Każdy wychwyt znacznika jest lekko podejrzany, a pod uwagę trzeba zawsze brać całość wywiadu, charakter zmian jeśli chodzi o wielkość, naciekanie itp itd.
Tutaj z pewnością są zmiany nowotworowe w jelicie grubym, węzłach chłonnych w obrębie jamy brzusznej, otrzewnej, prawdopodobnie kościach.

Co do płuc, mamy dwa fragmenty:
Cytat:
W obu płucach bardzo liczne zmiany guzki e do 5 mm w segmencie 3 płuca prawego, zmiany poniżej rozdzielczości PET, bez wzmożonego metabolizmu 18F-FDG.

oraz
Cytat:
Wątroba powiększona 215 mm w wymiarze cc o niejednorodnej densyjności:
w obu płucach bardzo liczne ogniska, obszary wzmożonego metabolizmu 18F-FDG SUVmax FDG= 13,1.

Czy w drugim fragmencie nie miało być czasem "w obu płatach"?
  Temat: Mój Tata i ja
absenteeism

Odpowiedzi: 53
Wyświetleń: 16984

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-07-23, 18:32   Temat: Mój Tata i ja
gosiawj napisał/a:
To dlaczego wniosek jest tak opisany?

"Tak" tzn. jak?

Czy na wyniku (gdzieś niżej) nie ma podanej granicznej wartości SUVmax dla wątroby?
  Temat: Mój Tata i ja
absenteeism

Odpowiedzi: 53
Wyświetleń: 16984

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-07-23, 18:18   Temat: Mój Tata i ja
gosiawj napisał/a:
Co to są za skale FDG = ?

FDG to fluodeoksyglukoza, taki jakby znacznik podawany przy PET, zmiany które go wychwytują "świecą" - mając wysoki wychwyt FDG zmiana jest podejrzana o charakter nowotworowy. Tak więc im wyższy SUVmax FDG tym większe prawdopodobieństwo, że zmiana jest zmianą nowotworową. Przy wartościach dwucyfrowych jest to praktycznie jednoznaczne.
  Temat: Mój Tata i ja
absenteeism

Odpowiedzi: 53
Wyświetleń: 16984

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-07-17, 12:55   Temat: Mój Tata i ja
gosiawj, czy jest planowana jakaś bardziej inwazyjna diagnostyka, np. kolonoskopia celem faktycznego postawienia diagnozy na bazie histpatu?

Macie coś osłonowego na żołądek przy ketonalu? Jakiś omeprazol, pantoprazol?
  Temat: Mój Tata i ja
absenteeism

Odpowiedzi: 53
Wyświetleń: 16984

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-07-16, 19:49   Temat: Mój Tata i ja
Niestety TK potwierdziło obraz USG, że w wątrobie obecne są zmiany przerzutowe.

Powinna być wykonana, moim zdaniem, klasyczna kolonoskopia z pobraniem wycinków z ewentualnych zmian w jelicie, bo na takowe wskazuje TK.
  Temat: Mój Tata i ja
absenteeism

Odpowiedzi: 53
Wyświetleń: 16984

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-07-14, 14:11   Temat: Mój Tata i ja
gosiawj napisał/a:
W środę następne TK jamy brzusznej całkowite.

Następne? Bo wcześniej była tylko kolonoskopia wirtualna pod kontrolą TK, to nie jest klasyczne TK jamy brzusznej. Więc rozumiem, że pierwsze TK. W takim razie musicie na razie czekać na badanie na wynik.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group