1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 6
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Nowotwór srodpiersia.
absenteeism

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 14482

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-05-31, 19:24   Temat: Nowotwór srodpiersia.
MichalM napisał/a:
Nie wiem czemu, ale na poczatku mojego posta wkleilem link do starego watku i teraz stal sie poczatkiem tego - chyba ze to sprawka administratora :)

Administrator (czytaj: ja) dopisał przecież na dole komentarz, że oba wątki zostały scalone :)

MichalM napisał/a:
Podano Mamie Tamoxiflene i Cisplatin.

Jeśli Tamoxiflene oznacza tamoxifen, to czy są jakieś badania wskazujące na to, że to rak piersi?
Tamoxifen to antyestrogen stosowany w raku piersi właśnie.

MichalM napisał/a:
Dowiedzialem sie, w rozmowie z asystentem lekarza, ze ten wezel chlonny o wymiarach 80 mm jest w calosci zainfekowany przez nowotwor.

Z pewnością tak duży węzeł jest zajęty nowotworowo. Takich węzłów nie operuje się.,

Duszność może wynikać zarówno z powiększenia węzłów chłonnych i ucisku w klatce piersiowej, jak i obrzęku po radioterapii.
  Temat: Nowotwór srodpiersia.
absenteeism

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 14482

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-05-23, 15:27   Temat: Nowotwór srodpiersia.
MichalM napisał/a:
mama stracila apetyt, czy mozna to jakos poprawic?

Nie wiem jakie preparaty są stosowane we Włoszech, więc osobiście nie mogę nic polecić.

W PL bez recepty dostępne są Nutridrinki, na receptę Megalia / Megace / Cachexan (oczywiście ze wskazań medycznych).
  Temat: Nowotwór srodpiersia.
absenteeism

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 14482

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-05-19, 14:35   Temat: Nowotwór srodpiersia.
Gdybyś miał to przetłumaczone chociaż na angielski, to zdecydowanie byłoby prościej.

Google translate odradzam :)
  Temat: Nowotwór srodpiersia.
absenteeism

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 14482

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-05-17, 11:13   Temat: Nowotwór srodpiersia.
indifirrenciated może oznaczać niezróżnicowanego raka, a więc przez to agresywniejszego.

Nie masz możliwości wglądu w wyniki - Ty lub mama, przepisania ich?

Moim zdaniem pomysł lekarzy o tym, by mama była w domu lub pod opieką hospicjum domowego, a jeśli nie ma takiej możliwości - hospicjum stacjonarnego, jest dobry, o ile oczywiście istnieje możliwość bezpiecznego transportu i Polska potrafi zapewnić takie leczenie, jak Włochy.
  Temat: Nowotwór srodpiersia.
absenteeism

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 14482

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-05-13, 23:23   Temat: Nowotwór srodpiersia.
Skoro będziesz w niedzielę, to może dasz radę np. sfotografować wyniki mamy i je tu zamieścić?
Bo, jak pisałam wyżej, rozmawiając tak ogólnie ciężko coś podpowiedzieć.
  Temat: Nowotwór srodpiersia.
absenteeism

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 14482

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-05-12, 08:09   Temat: Nowotwór srodpiersia.
Wszystko zależy od tego jaki to rodzaj raka, jak bardzo zaawansowany i w jaki sposób ma być leczony - czy zupełnie inaczej niż w Polsce, czy może dokładnie tak samo (to w kwestii ewentualnego przeniesienia mamy).
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group