1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: lęk przed nawrotem raka
absenteeism

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 14839

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2011-09-07, 21:45   Temat: lęk przed nawrotem raka
Przypuszczam że Afobam był zastosowany tu jako anksjolityk niż antydepresant, uspokajająco działa nieco mniej niż inne, typowo uspokajające leki.

Tak czy inaczej, diagnozowanie jak i leczenie depresji przeszło naprawdę rewolucję i wizyta u lekarza oraz odpowiednio dobrane leki potrafią zdziałać cuda.
  Temat: lęk przed nawrotem raka
absenteeism

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 14839

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2011-09-07, 12:07   Temat: lęk przed nawrotem raka
kex napisał/a:
antydepresyjne leki? nie chce już ich.

kex napisał/a:
Noc w której odstawiłam afobam była koszmarem bo się uzależniłam. Postanowiłam juz więcej tego nie przeżywać.

Wszystko jest kwestią dobrania odpowiednich leków w odpowiedniej dawce - niestety bez wizyty u lekarza nie da się tego zrobić.
  Temat: lęk przed nawrotem raka
absenteeism

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 14839

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2011-09-05, 22:54   Temat: lęk przed nawrotem raka
A czemu nie masz odwagi wybrać się na taką wizytę?

Lęk przed rakiem mają osoby, które nigdy nie były chore lub nie miały osób chorych w rodzinie. Tym bardziej więc Wy, jako osoby, które bezpośrednio miały styczność z chorobą, nie macie się czego wstydzić.

Myślę, że psycholog byłby dobrym rozwiązaniem, bo lęk przed nawrotem raczej nigdy nie zniknie - to chyba naturalne, że człowiek nie chce mieć styczności z chorobą ponownie. Rzecz w tym, by z tym lękiem nauczyć się żyć i by nie opanowywał on człowieka całkowicie.
  Temat: lęk przed nawrotem raka
absenteeism

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 14839

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2011-09-05, 22:39   Temat: lęk przed nawrotem raka
Byłaś / byliście u psychologa / psychoonkologa?
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group