1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Prosze o pomoc , jestem nowa nie umiem sie tu poruszac
absenteeism

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 6316

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-11-09, 23:00   Temat: Prosze o pomoc , jestem nowa nie umiem sie tu poruszac
absenteeism napisał/a:
Zaczelo sie od lekarza pierwszego kontaktu ktory krzyczal ze mama ma raka bo antybiotyk przez niego przepisany nie zadzialal a wyszly wielkie wezly , na obojczyku :(

Czyli rozumiem, że mamę bolało gardło / miała kaszel / źle się czuła i udała się do lekarza POZ?
Przed zapisaniem mamie antybiotyku węzeł nie był powiększony? Miało to miejsce w krótkim czasie?

axxa71 napisał/a:
Miala robiny KT szyi ,ale tych wynikow nie widzielismy

Jeśli chcielibyście się gdziekolwiek konsultować albo uzyskać pomoc, musicie mieć ze sobą wszystkie wyniki - inaczej nikt nie będzie w stanie nic konkretnego powiedzieć.
Mama ma pełne prawo do posiadania kopii swoich wyników, można je skserować (odpłatnie) w szpitalu / miejscu, w którym było wykonane badanie.
Nie piszę tego, by na Ciebie "nakrzyczeć" (każdy w takiej sytuacji myśli o wielu rzeczach, ale zwykle nie o papierkach), ale by uczulić na to jak ważne jest posiadanie pełnej dokumentacji choroby :)
Dobrze by było wydobyć ten wynik TK.

axxa71 napisał/a:
pobrano wycinki

Kiedy wyniki histopatologii?

Jak USG jamy brzusznej, w porządku?
  Temat: Prosze o pomoc , jestem nowa nie umiem sie tu poruszac
absenteeism

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 6316

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-11-09, 21:59   Temat: Prosze o pomoc , jestem nowa nie umiem sie tu poruszac
W TK widoczna jest zmiana w obrębie płuca lewego, także powiększone węzły chłonne (brak jest określenia wielkości) śródpiersia, wnęk, nad/podobojczykowe. Także guzki w płucu prawym.
Wszystko to może odpowiadać zmianom nowotworowym.

Czy mogłabyś opisać proces diagnostyczny, jaki miał już miejsce?
Pierwszym niepokojącym objawem był ból gardła? Laryngolog nakazał pobranie wycinka z powiększonego migdała?
Kto skierował mamę na TK klatki?
Pod opieką jakiego lekarza jest aktualnie mama?
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group