1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: rak niedrobnokomórkowy płuca prawego TxN3M1a
absenteeism

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 5134

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-11-18, 20:03   Temat: rak niedrobnokomórkowy płuca prawego TxN3M1a
dagmaritsa napisał/a:
Załączam treść ostatniego wypisu, może pomogłoby to w ocenie, czy któreś z wymienionych przez Ciebie testów klinicznych byłby dla taty odpowiedni? Byłam na tych stronach wielokrotnie, ale moja niewiedza medyczna niestety przeszkadza w samodzielnej ocenie, czy tato się kwalifikuje czy nie.

W karcie wypisowej też nie będzie informacji np. dot. alergii na substancje podawane w badaniu, epizodów zakrzepowych i wielu innych - dlatego właśnie najlepiej jest kontaktować się bezpośrednio z ośrodkiem rekrutującym do badania czy w ogóle rekrutują i jaki jest przebieg.
  Temat: rak niedrobnokomórkowy płuca prawego TxN3M1a
absenteeism

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 5134

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-11-18, 19:21   Temat: rak niedrobnokomórkowy płuca prawego TxN3M1a
Chemia II linii jest planowana po ewentualnej poprawie wyników?

Jeśli chodzi o badania kliniczne dot. leczenia II linii w NDRP w IV st. zaawansowania prowadzone w Polsce, mogę zaproponować:

A Study in Second Line Non Small Cell Lung Cancer

ARQ 197 Plus Erlotinib Versus Placebo Plus Erlotinib for the Treatment of Non-squamous, Non-small-cell Lung Cancer

Study of LY2181308 in Combination With Docetaxel Versus Docetaxel in Patients With Non-Small Cell Lung Cancer

Natomiast czy tata kwalifikowałby się do któregokolwiek z tych badań nie mogę stwierdzić, ponieważ nie znam aż takich szczegółów choroby. Kryteriów włączenia i wyłączenia z badania jest wiele, dodatkowo nie wiemy które ośrodki nadal rekrutują, które nie. Mogę więc jedynie polecać telefony do danych ośrodków i dopytywanie się (choć, jak pisałam, mamy mało szczegółów dot. choroby by móc stwierdzić, czy tata dostałby się do któregoś z wymienionych badań).
  Temat: rak niedrobnokomórkowy płuca prawego TxN3M1a
absenteeism

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 5134

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-11-17, 22:10   Temat: rak niedrobnokomórkowy płuca prawego TxN3M1a
dagmaritsa napisał/a:
Ja się pytam... czy na takim etapie choroby dwa miesiące to nie za dużo?

Jaka chemia była podana? Jaki był poziom leukocytów i czy podano Neupogen / Neulastę?
M1a oznacza u taty przerzuty do przeciwległego płuca czy wysięk w jamie opłucnej/osierdzia?

Gefitinib działa u pacjentów z obecnością mutacji EGFR na powierzchni komórek guza, a skoro mamy tutaj cechę Tx rozumiem, że nie da się pobrać tkanki do zbadania obecności EGFR.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group