1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 9
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Prosze o pomoc!!
absenteeism

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 8788

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-01-23, 20:00   Temat: Prosze o pomoc!!
Czyli wizyty w sumie nie było.
To ja się już nie będę powtarzać, skoro mnie cleo33 zacytowała ;)
  Temat: Prosze o pomoc!!
absenteeism

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 8788

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-01-17, 19:31   Temat: Prosze o pomoc!!
zbyszekg napisał/a:
Miałem nadzieję ze jest tu na forum jakas osoba co by mi pomogła z tym opisem

Problem w tym, że nie diagnozuje się opisu, tylko pacjenta. Forum niestety przez internet nie odpowie Ci ze 100% pewnością "to nowotwór" albo "to nic groźnego, nie martw się".

Pisałam już wcześniej - w mojej ocenie wywiad, mnogość guzków, objawy sugerują po prostu pogłębienie diagnostyki przynajmniej do TK z kontrastem bądź oceny obecnego wyniku TK przez onkologa - siłą rzeczy, jeśli zachodzi nawet minimalne podejrzenie raka płuca, to on będzie się na tym znał najlepiej.
Zasada jest prosta - najpierw wykluczyć najgroźniejsze choroby, a na później zostawiać te mniej niebezpieczne.
  Temat: Prosze o pomoc!!
absenteeism

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 8788

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-01-17, 16:29   Temat: Prosze o pomoc!!
To ja bym proponowała wybrać się z tym wynikiem TK do onkologa - nie potrzeba skierowania.
  Temat: Prosze o pomoc!!
absenteeism

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 8788

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-01-16, 22:12   Temat: Prosze o pomoc!!
zbyszekg napisał/a:
Kazał się nie martwić i iść do kardiologa

W jakim celu? Tzn. co podejrzewa pod kątem kardiologicznym?
  Temat: Prosze o pomoc!!
absenteeism

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 8788

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-01-13, 21:47   Temat: Prosze o pomoc!!
To zrozumiałe, że się boisz, ale ten strach trzeba przekuć w działanie - zapytaj lekarza o wykonanie TK z kontrastem. Jeśli będzie miał inny plan diagnostyczny - daj znać, wspólnie to omówimy i zastanowimy się co i jak.
  Temat: Prosze o pomoc!!
absenteeism

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 8788

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-01-13, 21:31   Temat: Prosze o pomoc!!
No to trzeba by zrobić TK z kontrastem - wtedy byłoby wiadomo coś więcej.
  Temat: Prosze o pomoc!!
absenteeism

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 8788

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-01-13, 21:23   Temat: Prosze o pomoc!!
Ponawiam pytanie - TK było robione z kontrastem? :)

Guzki nie muszą oznaczać od razu nowotworu złośliwego, wielu ludzi ma niewielkie podopłucnowe zmiany, które nie są groźne, niemniej tutaj konieczna wydaje się konsultacja ze specjalistą - przez internet nie stwierdzimy czy na 100% to coś poważnego, czy nie.
  Temat: Prosze o pomoc!!
absenteeism

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 8788

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-01-13, 21:06   Temat: Prosze o pomoc!!
To TK było z kontrastem?

Teoretycznie przy stwierdzeniu guzka < 10 mm zaleca się obserwację i kontrolę za kilka miesięcy, niemniej tutaj najlepiej byłoby to pozostawić do oceny lekarza (idziesz do pulmonologa?) który obejrzy dokładnie skany - guzków jest kilka, wywiad też przemawia za pogłębieniem diagnostyki.
  Temat: Prosze o pomoc!!
absenteeism

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 8788

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-01-13, 20:33   Temat: Prosze o pomoc!!
W jakim wieku jest pacjent?
Pali?
Z jakiego powodu wykonane było TK klatki?
Czy lekarz kierujący na badanie widział już wynik i co zalecił dalej?
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group