1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Wnęka płuca, opis RTG, zdjęcia
absenteeism

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 16546

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-08-16, 21:06   Temat: Wnęka płuca, opis RTG, zdjęcia
Snickers napisał/a:
Czy jest się czym martwić? Z tego co rozumiem, to zmiana wnęki zauważona przez radiologa przy zdjęciu RTG nie została potwierdzona. Tarczycy nie miałem chyba nigdy badanej, natomiast jeszcze ta 'mleczna szyba' jest dla mnie niezrozumiała.

Zmiany o typie mlecznej szyby występują przy różnego typu zapaleniach płuc (głównie śródmiąższowym), w sarkoidozie i wielu innych.
W obrazie TK nie widać żadnych zmian guzkowych w płucach, to bardzo dobrze, USG tarczycy zdecydowanie do wykonania.

Nie wiem co powiedział pulmonolog na wynik TK, ale ja bym je powtórzyła za np. 4 miesiące żeby sprawdzić, czy są jakieś zmiany.

Snickers napisał/a:
Zapytać chciałem jeszcze o to, jakie narządy w jamie brzusznej 'łapie' TK klatki piersiowej. Byłem przykryty jakimś kocem, ale w wyniku pisze coś o części nadbrzusza i stąd moje pytanie.

Różnie, często trochę wątroby, nadnercza.
  Temat: Wnęka płuca, opis RTG, zdjęcia
absenteeism

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 16546

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-07-01, 19:02   Temat: Wnęka płuca, opis RTG, zdjęcia
Snickers napisał/a:
Jeśli jeszcze mogę zapytać, na ile jest to wg Pani pilna kwestia?

Wszyscy tu jesteśmy na Ty ;)
Jeśli opisujący RTG wskazuje na konieczność poszerzenia diagnostyki, to tak powinno się po prostu zrobić.
Policykliczny zarys wnęki jest na tyle niejednoznacznym obrazem w RTG, że trzeba to diagnozować dalej.

Snickers napisał/a:
z tymi terminami nawet prywatnie to różnie bywa.

Zwykle prywatnie zamyka się to w max. 2 tygodniach w większych miastach - trzeba podzwonić i popytać.

Snickers napisał/a:
jeśli przyczyną kaszlu okażą się zatoki i np po jakichś antybiotykach dalszych lub płukaniu zatok kaszel minie to co z tym zdjęciem? Nawet bez kaszlu może tam być coś złego?

Zdjęcie obrazuje to, co dzieje się w organizmie pacjenta, a zdjęcie płuc zatok raczej nie pokazuje. Jeśli więc nawet rozwiązane zostaną domniemane problemy z zatokami, to kwestia wnęki płuca będzie istniała nadal.
  Temat: Wnęka płuca, opis RTG, zdjęcia
absenteeism

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 16546

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-07-01, 18:38   Temat: Wnęka płuca, opis RTG, zdjęcia
Snickers napisał/a:
Iść do innego i nalegać?

Tak bym zrobiła.

Cytat:
Kwestia jeszcze taka, czy idąc prywatnie do pulmonologa można dostać skierowanie na TK robione na NFZ ?

Oczywiście.

Snickers napisał/a:
Bo rozumiem, że nic się nie zmieniło i od jakiegoś czasu TK prywatnie można zrobić jedynie ze skierowaniem.

Tak.

Skierowanie trzeba mieć zawsze, a to czy pacjent ma możliwość zapłacić z badanie i czekać na nie np. tydzień, czy też takiej możliwości nie ma i wykona je na NFZ, zależy już tylko od pacjenta.
  Temat: Wnęka płuca, opis RTG, zdjęcia
absenteeism

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 16546

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-07-01, 18:26   Temat: Wnęka płuca, opis RTG, zdjęcia
Snickers napisał/a:
Wnęka prawa o policyklicznym obrysie. Konieczne (!) poszerzenie diagnostyki o konsultację pulmonologiczną badanie TK kl.p,

To jest pełen opis RTG?
Jeśli nie, prosimy o przepisanie całości.

Kiedy było wykonane ostatnie RTG?

Nie zdiagnozujemy Cię przez internet, co oczywiste, jednak jeśli w opisie RTG zawarta jest sugestia wykonana TK klatki z racji policyklicznego zarysu wnęki płuca, to takie badanie należałoby wykonać.
Nie musi to z automatu oznaczać nowotworu, jednak po to bo aby go wykluczyć należy właśnie wdrożyć dalszą diagnostykę.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group