1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: rak płuc u mojego taty
absenteeism

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 4315

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-09-30, 19:02   Temat: rak płuc u mojego taty
Nie porównuje się badania TK do badania USG - aby porównać rozmiary danej zmiany trzeba wykonać te same badania obrazowe w danym odstępie czasu i tylko na tej podstawie można wysnuwać wnioski dot. zmiany wielkości.

Jeśli chodzi o "opinię" - moim zdaniem warto było wykonać PET przed rozpoczęciem chemioterapii by móc upewnić się, czym są zmiany drobnoguzkowe w płucach, ponieważ w samym TK opisane są jako "niejedoznaczne". To samo dotyczy zmiany w nadnerczu.
PET nie zrobiono, trudno.

Zasadniczo odpowiedzi na powyższe pytania (czy guzek w nadnerczu oraz guzki w miąższu płuca) są faktycznie zmianami przerzutowymi) przyniesienie TK wykonane po 2-3 cyklu chemioterapii. Jeśli zmiany zmniejszą się, można będzie przypuszczać ich nowotworowy charakter. Aczkolwiek w konsultacji onkologicznej opisano już rozsiew do miąższu, bo niestety jest to dość prawdopodobne.
Tak jak pisałam wyżej - samodzielna chemioterapia w raku płuca pozostaje właściwie leczeniem paliatywnym. Pozostaje więc mieć nadzieję, że nowotwór będzie wrażliwy na leczenie i zmiany ulegną regresji - od tego zależeć będzie dalsze postępowanie.
  Temat: rak płuc u mojego taty
absenteeism

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 4315

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-09-30, 17:48   Temat: rak płuc u mojego taty
gosiah. napisał/a:
W nadnerczu prawym zmiana o charakterze gruczolaka 14x11 mm (obecnie po 3 miesiącach 18 mm).

Co oznacza "obecnie po 3 miesiącach" - jest to porównanie względem poprzedniego badania TK? Czy to Twój dopisek odnoszący się do widniejącego wyżej badania USG?

Z jaką datą było wykonane powyższe TK klatki?
  Temat: rak płuc u mojego taty
absenteeism

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 4315

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-09-27, 23:19   Temat: rak płuc u mojego taty
Brakuje kluczowego wyniku TK klatki piersiowej.

Aczkolwiek kwalifikacja do samodzielnej chemioterapii oznacza niejako leczenie paliatywne - wydłużające przeżycie pacjenta i polepszające jakość życia, jednak nie prowadzące do trwałego wyleczenia.

Niemniej jednak konieczne jest TK by móc określić stadium zaawansowania choroby, a tym samym ewentualne rokowania.
Jeśli potwierdziłby się przerzut do nadnercza, byłoby to niestety IV - najwyższe - stadium.
  Temat: rak płuc u mojego taty
absenteeism

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 4315

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-09-23, 17:11   Temat: rak płuc u mojego taty
gosiah. napisał/a:
Jaki rodzaj to raka? Złośliwy czy nie?

Rak to nowotwór złośliwy.

gosiah. napisał/a:
Z przerzutami?

Tego nie wiemy, potrzebne byłyby pełne wyniki wykonanych badań - TK klatki piersiowej, USG/TK jamy brzusznej.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group