1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: stopień zaawansowania nowotworu oraz rokowanie
absenteeism

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 6226

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-04-28, 23:13   Temat: stopień zaawansowania nowotworu oraz rokowanie
karolka81 napisał/a:
W karcie informacyjnej napisano, że proponują leczenie RCO, do razważenia również brachyterapia i teleradioterapia.

RCO brzmi raczej jak Regionalne Centrum Onkologiczne, nie jako metoda leczenia.

karolka81 napisał/a:
W zasadzie nie rozumiem o co mu chodziło. Moze ty będziesz w stanie mi wyjasnic

Ciężko mi się domyślić "co autor miał na myśli", to nie poezja z wieloraką interpretacją :)

karolka81 napisał/a:
Jeśli chodzi o spirometrię to nie wiem czy takie badanie wogóle było, nie mam tego w karcie informacyjnej.

To podstawa, by w ogóle rozważać jakiekolwiek leczenie operacyjne czy radykalną radioterapię.

karolka81 napisał/a:
Mam jeszcze jedno pytanie co do chemioterapii. Co ma na celu w tej sytuacji, może zmniejszyć guza i doprowadzić do do jego operacyjności czy to tylko w celu zahamowania choroby

Chemioterapia może być stosowana jako leczenie mające na celu zmniejszenie guza przed ewent. zabiegiem operacyjnym, może być też jedynym leczeniem raka płuca - jest to wówczas leczenie paliatywne.
  Temat: stopień zaawansowania nowotworu oraz rokowanie
absenteeism

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 6226

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-04-28, 16:59   Temat: stopień zaawansowania nowotworu oraz rokowanie
karolka81 napisał/a:
jeden z lekarzy powiedzial ze sa dobrej mysli.

Dobrej myśli odnośnie czego?
Bo na razie pisałaś o radioterapii, potem o chemioterapii.

Piszesz też, że tata ma POChP - jakie są więc wyniki spirometrii? Są one bardzo istotne przy myśleniu o operacji czy radykalnych naświetlaniach.
  Temat: stopień zaawansowania nowotworu oraz rokowanie
absenteeism

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 6226

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-04-28, 10:57   Temat: stopień zaawansowania nowotworu oraz rokowanie
Na wstępie mała prośba o uważne przepisywanie wyników badań - warto przed wysłaniem posta przeczytać go jeszcze raz, sprawdzić czy nie ma literówek. To naprawdę, wbrew pozorom, istotne.

Co do stopnia zaawansowania - z bronchoskopii wiadomo, że rak nacieka ostrogę główną, co daje cechę T4 wg klasyfikacji TNM. Dodatkowo powiększone są węzły wnęki prawej, prawdopodobne (choć nie przesądzone) jest też zajęcie węzłów śródpiersia po stronie guza - zakładając taką opcję, mamy łączny stopień zaawansowania T4N2M0 (nie piszesz, czy było USG jamy brzusznej i z jakim wynikiem), co daje st. IIIB. Gdyby zajęte były tylko węzły wnęki, mamy st. IIIA.

Rokowanie: statystycznie w st. IIIA 5-letnie przeżycie osiąga < 15% pacjentów, w st. IIIB - 1%.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group