1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 6
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak wątroby - dowiedziałem się wczoraj - proszę o porady
absenteeism

Odpowiedzi: 55
Wyświetleń: 35257

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-05-28, 21:50   Temat: Rak wątroby - dowiedziałem się wczoraj - proszę o porady
Mogą nie mieć miejsc / mogą im się skończyć limity.
  Temat: Rak wątroby - dowiedziałem się wczoraj - proszę o porady
absenteeism

Odpowiedzi: 55
Wyświetleń: 35257

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-05-28, 11:12   Temat: Rak wątroby - dowiedziałem się wczoraj - proszę o porady
Że wybrałabym inny szpital onkologiczny niż Kraków.
  Temat: Rak wątroby - dowiedziałem się wczoraj - proszę o porady
absenteeism

Odpowiedzi: 55
Wyświetleń: 35257

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-05-28, 10:35   Temat: Rak wątroby - dowiedziałem się wczoraj - proszę o porady
qume napisał/a:
Czy dobrze myślę? Będę mógł tak zrobić?

Tak, tylko co to znaczy "niemoc Krakowa"?

Jeśli chodzi o inne ośrodki, można spróbować Gliwic.
  Temat: Rak wątroby - dowiedziałem się wczoraj - proszę o porady
absenteeism

Odpowiedzi: 55
Wyświetleń: 35257

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-05-28, 09:51   Temat: Rak wątroby - dowiedziałem się wczoraj - proszę o porady
Kraków bym odpuściła, a co np. z Bydgoszczą? Tam macie chyba bliżej.

Co do wyniku TK - nie da się na jego podstawie jednoznacznie stwierdzić, z jakim nowotworem pierwotnym mamy do czynienia, a jest to konieczne, by zacząć ewentualne leczenie. Stąd konieczność udania się do innego ośrodka, celem przeprowadzenia - zapewne - biopsji.
  Temat: Rak wątroby - dowiedziałem się wczoraj - proszę o porady
absenteeism

Odpowiedzi: 55
Wyświetleń: 35257

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-05-27, 09:02   Temat: Rak wątroby - dowiedziałem się wczoraj - proszę o porady
qume napisał/a:
wszystkie dolegliwości wskazują na woreczek

Tzn. jakie?
  Temat: Rak wątroby - dowiedziałem się wczoraj - proszę o porady
absenteeism

Odpowiedzi: 55
Wyświetleń: 35257

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-05-25, 12:15   Temat: Rak wątroby - dowiedziałem się wczoraj - proszę o porady
qume napisał/a:
Czy namawiać mamę na siłę na biopsję?

Na siłę nie wolno nikogo na nic namawiać.
To mamy decyzja, jest dorosła i świadoma. Musi wiedzieć, jakie będą konsekwencje każdej z jej decyzji. Rozumiem, że lekarze poinformowali ją, że odstąpienie od diagnostyki równa się brak możliwości postawienia diagnozy, a tym samym brak możliwości leczenia?

qume napisał/a:
Mam myśli o zmianie szpitala i konsultacji z innym lekarzem żeby wycięli Jej ten wyrostek

To w końcu wyrostek czy pęcherzyk żółciowy?

qume napisał/a:
przy okazji pobrali próbkę wątroby - czy to dobra decyzja?

W medycynie nie robi się nic "przy okazji". Jakakolwiek procedura musi być wcześniej potwierdzona pisemną zgodą pacjenta na nią. Mama musiałaby więc wiedzieć, że lekarze chcą zrobić biopsję.
Poza tym biopsja nie jest zabiegiem operacyjnym jak usunięcie pęcherzyka.

qume napisał/a:
Powiedziano mi również, że mama nie zgodziła się na biopsję a żeby ocenić jaki to typ raka należy ją zrobić.

Dokładnie tak.
Przede wszystkim nie wiadomo na razie czy to "rak wątroby" czy może przerzuty do tego organu z innego ogniska pierwotnego. Należałoby wykonać minimalnie RTG klatki, a najlepiej TK klatki, być może kolonoskopię.
Nie podajesz żadnych wyników badań, jakie już były wykonane, więc nie jesteśmy w stanie się do nich odnieść.

qume napisał/a:
Czy faktycznie z tą biopsją może być tak źle?

"Tak źle" tzn.? Że uaktywni rozwój nowotworu czy coś w tym stylu? Nie.

qume napisał/a:
Czy nie ma innej metody aby pobrać próbki wątroby?

Nie.

qume napisał/a:
Czy USG i TK mogą wskazywać na raka wątroby a tak naprawdę może okazać się coś innego i cały ten strach nie będzie potrzebny?

Nie znamy wyników, więc ciężko odnieść się do tego pytania. Aczkolwiek jakiekolwiek badanie obrazowe nie będzie nigdy tak pewne jak przebadanie materiału tkankowego. Tak więc owszem, TK czy USG mogą wskazywać na jedno, a okazać się może co innego. Jednak aby móc to stwierdzić, trzeba mieć ku temu podstawy, a więc trzeba pobrać materiał do badania.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group