1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 8
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: udział w badaniu klinicznym - zgodzić się czy nie?
absenteeism

Odpowiedzi: 169
Wyświetleń: 49699

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-12-23, 06:29   Temat: udział w badaniu klinicznym - zgodzić się czy nie?
ultra napisał/a:
[tu się też pojawił problem, bo recepta była za wąska normalnie linijką pani mierzyła receptę, taką wydrukowaną przez lekarkę, nie gotowy druk, no i ta oto recepta była o 1cm z wąska, ale ubłagana pani mgr ją zrealizowała. jaja jak berety dla mnie, ale widać i szerokośc recepty jest istotna].

Niestety przy receptach na tego typu środki istotna jest każda, choćby najmniejsza pierdoła - NFZ i inne kontrole potrafią się czepiać dosłownie wszystkiego.

ultra napisał/a:
kiedy powiedziałam o tym naszej onkolog z HD, to jej to nie zdziwiło i nawet nazwała to jakoś fachowo

Może były to bóle przebijające?

ultra napisał/a:
Co ja mam zrobić?

A próbowałaś rozmawiać z mamą szczerze, wytłumaczyć jej, że Ci ciężko? Zapytać czego chciałaby mama? Może znajdzie się jakieś wspólne rozwiązanie, które odciąży nieco Ciebie, a i nie będzie oznaczało oddania mamy do hospicjum.
  Temat: udział w badaniu klinicznym - zgodzić się czy nie?
absenteeism

Odpowiedzi: 169
Wyświetleń: 49699

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-11-19, 22:58   Temat: udział w badaniu klinicznym - zgodzić się czy nie?
ultra napisał/a:
jak to jest z badaniem tk, czy są jakieś przeciwwskazania, czy robią naj[ierw morfologię , no i jak z kontrastem?

Są p/wskazania, zwłaszcza do kontrastu.
Powinno zrobić się poziom kreatyniny, jeśli planowany jest kontrast.
  Temat: udział w badaniu klinicznym - zgodzić się czy nie?
absenteeism

Odpowiedzi: 169
Wyświetleń: 49699

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-11-11, 17:28   Temat: udział w badaniu klinicznym - zgodzić się czy nie?
ultra napisał/a:
moja kumpela, zajumujaca się psychoterapią, stwierdziła, ze u mamy jest ogromny problem z głową, że ona chce chorować, bo wówczas ktoś się nią opiekuje, nie jest sama. a jakby była samowystarczalna, to wypadało by wrócić do swojego pustego domu.

Twoja mama cierpi, jest poważnie chora, odczuwa ból. Nikt z nas nie wie dokładnie, jak zachowywałby się w takiej sytuacji. Ludziom nierzadko ból odbiera świadomość, więc zmiana zachowania czy zachowywanie się nie tak, jak życzyłoby sobie tego otoczenie, nie jest tu czymś niespotykanym. Jest ciężko i będzie ciężko - nikt nie obiecywał że będzie łatwo. Ale to jest chory człowiek, który w tej chwili stoi na pierwszym miejscu i teorie, że ma "problem z głową" nie są tu - w mojej prywatnej ocenie oczywiście - na miejscu.

ultra napisał/a:
ponad to, kolezanka twierdzi, że zachwanie mamy wskazuje na wczesną fazę choroby alzheimera

To koleżanka jest psychologiem czy neurologiem :?ale?:
  Temat: udział w badaniu klinicznym - zgodzić się czy nie?
absenteeism

Odpowiedzi: 169
Wyświetleń: 49699

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-11-02, 15:29   Temat: udział w badaniu klinicznym - zgodzić się czy nie?
ultra napisał/a:
czy są jakieś dane/statystyki dotyczące organów na które najczęściej międzybłoniak opłucnej robi przerzuty?

Zerknij tutaj: http://www.asbestos.com/m.../metastasis.php
  Temat: udział w badaniu klinicznym - zgodzić się czy nie?
absenteeism

Odpowiedzi: 169
Wyświetleń: 49699

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-10-01, 07:23   Temat: udział w badaniu klinicznym - zgodzić się czy nie?
ultra napisał/a:
czy może mi ktoś wyjaśnić, bo ja nie rozumiem, co się może dziać z tą krwią, którą podali, ze po kilku dniach znowu nowa ma być podana?

Podanie krwi jest rozwiązaniem czysto objawowym - ma poprawić parametry morfologii. Jednak sam powód, że te parametry są kiepskie - obciążony chemioterapią szpik, który gorzej pracuje, tak samo wątroba - nie zostaje rozwiązany. Podanie krwi nie jest więc długofalowym ratunkiem w takiej sytuacji, bo póki szpik nie odbuduje się nie będzie trwałej poprawy.
Stąd konieczność podawania krwi.
  Temat: udział w badaniu klinicznym - zgodzić się czy nie?
absenteeism

Odpowiedzi: 169
Wyświetleń: 49699

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-07-31, 06:36   Temat: udział w badaniu klinicznym - zgodzić się czy nie?
ultra napisał/a:
na apetyt słyszałam, ze dobrze działa mleczko megalia czy jakoś tak.

Jest na receptę.
  Temat: udział w badaniu klinicznym - zgodzić się czy nie?
absenteeism

Odpowiedzi: 169
Wyświetleń: 49699

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-07-21, 22:03   Temat: udział w badaniu klinicznym - zgodzić się czy nie?
Na sposób myślenia lekarza nie wpłyniemy, natomiast z pewnością rezygnacja z badania nie powinna i nie może mieć wpływu na dalsze leczenie mamy czy dalszy kontakt z lekarzem - takie rzeczy należy zgłosić np. do Rzecznika Praw Pacjenta.
  Temat: udział w badaniu klinicznym - zgodzić się czy nie?
absenteeism

Odpowiedzi: 169
Wyświetleń: 49699

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-07-21, 19:42   Temat: udział w badaniu klinicznym - zgodzić się czy nie?
To pacjent musi podjąć autonomiczną, samodzielną decyzję odnośnie udziału w badaniu klinicznym - po zapoznaniu się z pełną dokumentacją, po uzyskaniu odpowiedzi na swoje pytania i rozwianiu wszelkich wątpliwości w rozmowie z lekarzem prowadzącym badanie.
Główne pytanie powinno brzmieć - jakie zdanie nt. badania ma mama?

I prośba - nie zakładaj osobnego wątku, kontynuuj wklejanie wyników etc. w tym.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group