1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 5
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Początek choroby?
agakata

Odpowiedzi: 95
Wyświetleń: 34630

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-01-08, 10:23   Temat: Początek choroby?
Hej Dziewczeta...onkolog mojej Mamy powiedziala, zeby nie zmieniac trybu zycia na sile...koniecznie rzucic palenie, wrocic do normalnej aktywnosci...rozsadnie sie odzywiac...ruszac sie (pluca)...mysle, ze najzwyczajniej nic na sile...nie szokowac organizmu, wprowadzac zmiany powoli, stopniowo...Moja zaprzyjazniona farmaceutka powiedziala zeby raz na 2-3 miesiace brac wit A+E (silne antyoksydanty)... i tak robimy...nie mozemy tylko uporac sie z luszczyca, ktora po operacji bardzo sie zaostrzyla i z koszmarnym wypadaniem wlosow...(efekt narkozy???lekow???stresu? prawdopodobnie wszystko razem)...ale to kosmetyczne dolegliwosci....
Gia, tramal to bardzo silny lek o wielu skutkach ubocznych...wiec dobrze, ze odstawiliscie...
Zdrowka zycze
A
  Temat: Początek choroby?
agakata

Odpowiedzi: 95
Wyświetleń: 34630

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2009-11-20, 13:25   Temat: Początek choroby?
Awi, my czekamy na opis TK glowy Mamy zrobiony w szpitalu na poczatku pazdziernika!!!!
Lekarz nam powiedzial, ze gdyby bylo cos nie tak, to dostalby opis natychmiast jak Mam byla jeszcze w szpitalu...
  Temat: Początek choroby?
agakata

Odpowiedzi: 95
Wyświetleń: 34630

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2009-11-14, 19:33   Temat: Początek choroby?
Gia, moja Mama jest 6 tyg po operacji i tez skarzy sie na bol...bierze leki p/bolowe...ale sporo sie rusza i chodzi...a co z ta rehabilitacja? cos zalatwiliscie? nam rehabilitant w szpitalu powtarzal wielokrotnie, zeby nawet jak boli to ruszac sie i chodzic jak najwiecej...
ja Mamie zaproponuje nordic walking od wiosny...
  Temat: Początek choroby?
agakata

Odpowiedzi: 95
Wyświetleń: 34630

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2009-09-23, 07:25   Temat: Początek choroby?
Gia, najpierw internista i skierowanie na badanie krwi - tam mozesz tez spytac o rehebilitacje, moze mozna jakies skierowanie? jesli nie - to prywatnie...a moze daloby rade skierowanie do sanatorium? tam sa zabiegi plus rehabilitacja...
cieolo pozdrawiam i trzymam kciuki
a
  Temat: Początek choroby?
agakata

Odpowiedzi: 95
Wyświetleń: 34630

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2009-09-19, 11:22   Temat: Początek choroby?
Gia, pozdrawiam.
W opisie choroby Twojej Mamy nie widze wskazan do chemioterapii. Nie ma meta do wezlow...owszem istnieje ryzyko mikroprzerzutow jeszcze niewykrytych, ale obciazanie organizmu chemia "na zas" w takich przypadkach przynosi zazwyczaj wiecej niekorzysci niz zyskow wymiernych (skutki uboczne).
Nie wiem nawet czy PET na pobor glukozy bylby w stanie wykazac mikroprzerzuty...PET-u nie ma w Gdansku (pracownia w budowie), wiec ew Bydgoszcz...
W Gdansku jest wielu specjalistow zajmujacych sie rakiem pluca, dobrych, renomowanych.
wsrod pacjentow cieszy sie cieplymi recenzjami dr Karnicka, przyjmuje w SopMedzie (prywatnie) i w kilku panstwowych osrodkach.
Mamie moze pomoglby dochodzacy rehabilitant - myslalas o tym? Wiem, ze pionizacja pacjenta po takiej operacji jest wskazana jak najszybsza...


Rak jest niedrobnokomorkowy, plaskonablonkowy, o sredniem zroznicowaniu, usuniety, bez metastazy. Przy raku pluc nie moze byc duzo lepiej. Ciesz sie - naprawde. Macie duze szanse.
Teraz tylko pomysl o rehabilitacji Mamy i o szybkie postawienie jej na nogi.


Moja Mama idzie na operacje na AMG za 2 tyg, mam pytanie: bylas zadowolona z opieki na torakochirurgii?
cieplo pozdrawiam i trzymam kciuki
a
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group