1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 86
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak odoskrzelowy płaskonabł. płuca prawego, rak płuca lewego
agni5

Odpowiedzi: 217
Wyświetleń: 74428

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-11-17, 11:02   Temat: Rak odoskrzelowy płaskonabł. płuca prawego, rak płuca lewego
Żyję jak w amoku, nic nie jem. Wiedziałąm,że tata jest chory,ale wyniki miał dobre, w sobotę i niedzielę wychodził jeszcze z domu, był samodzielny do końca.
Planowaliśmy Taty imieniny, które przypadają 28 listopada, wspólne święta....Bałam się wyniku tomografu, który zaplanowany był na 28 grudnia,że może będzie wznowa, chemia....

W szpitalu lekarz kazał nam iść do domu, powiedział,że stan jest stabilny, by przyjść rano.....Pytałam go kilka razy, czy to nie będzie aby ostatnia noc, gdy zobaczyłam tatę tak strasznie ciężko oddychającego pod tlenem.Zapewniał mnie,że nie.Nie mogę sobie darować,ze nie zostałam na noc,że tata umarł sam, choć we śnie.....Lekarz powiedział,że nie podłączali do respiratora....Nie wiem, czy to zgodne z procedurami....Może gdyby trafił na pumonologię a nie na wewnętrzny nie doszłoby do zatrzymania oddechu....
Jutro o 8. 30 pogrzeb, nie wiem jak to wytrzymam.Martwię się o Mamę, która jest w tragicznym stanie,bo to stało się tak nagle....
  Temat: Rak odoskrzelowy płaskonabł. płuca prawego, rak płuca lewego
agni5

Odpowiedzi: 217
Wyświetleń: 74428

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-11-15, 18:14   Temat: Rak odoskrzelowy płaskonabł. płuca prawego, rak płuca lewego
DZIŚ O 01.50 ODSZEDŁ MÓJ NAJUKOCHAŃSZY TATA.....

Przyczyną śmierci była ostra niewydolność oddechowa, zmarł we śnie, nie cierpiał....
Dokładnie za 2 miesiące 15 stycznia skończyłby 73 lata.Żył od diagnozy 2 lata 8 miesięcy i 13 dni......Jedno płuco zniszczone naświetlaniami nie dało rady...

Wciąż wydaje mi się,ze to sen, to stało się tak nagle.....Nie zdążyłam mu o tylu rzeczach powiedzieć....To stało się tak nagle....
  Temat: Rak odoskrzelowy płaskonabł. płuca prawego, rak płuca lewego
agni5

Odpowiedzi: 217
Wyświetleń: 74428

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-11-14, 20:57   Temat: Rak odoskrzelowy płaskonabł. płuca prawego, rak płuca lewego
U nas bardzo źle...
Wczoraj nagle tata dostał świszczącego oddechu i zaczął charczeć.....Bardzo ciężko oddychał.
Dziś mama wezwała karetkę.Bali się wziąć bez specjalnej aparatury więc zadzwonili po drugą.Lekarka z pogotowia( mnie przy tym nie było)spojrzała na tatę i powiedziała, czy na pewno chce jechać do szpitala jak i tak lada dzień umrze.Nie chcieli jechać na pulmonologię, która jest u nas bardzo daleko za miastem i wzięli tatę na oddział wewnętrzny.
Gdy mi to wszystko mama przekazała przez telefon byłam w pracy .Pracuję z dziećmi, nie byłam w stanie normalnie funkcjonować.Zadzwoniłam po koleżankę, która zastąpiła mnie na dyżurze w pracy i pojechałam do szpitala.
Jak zobaczyłam tatę pod tlenem, bardzo ciężko oddychającego,serce rozpadło mi się na kawałki.
Rozmawiałam z lekarzem.Powiedział ,że to jest silna infekcja, która przy taty stanie oddechowym dała takie efekty.Jest jedno płuco, zniszczone naświetlaniami i co z tego,że zmiana nowotworowa zniknęła jak komfort życia tragiczny.Powiedział mi,że dwie najbliższe doby będą decydujące czy przeżyje. Serce jest wydolne.Tyle się dowiedziałam.
Jestem w szoku, gdyż jeszcze tydzień temu tata był na spacerze w lesie.
Proszę Was o modlitwę....tak bardzo boję się najgorszego, zwłaszcza ,że nic takiego stanu nie zapowiadało....
  Temat: Rak odoskrzelowy płaskonabł. płuca prawego, rak płuca lewego
agni5

Odpowiedzi: 217
Wyświetleń: 74428

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-09-22, 11:54   Temat: Rak odoskrzelowy płaskonabł. płuca prawego, rak płuca lewego
Witam!
U nas w ostatnim czasie:
- w sierpniu jak onkolog radioterapeuta zobaczyła wynik PET - zmiany zapalne po radioterapii, zleciła zdjęcie RTG, by zobaczyć czy one dalej są, a jak okazało się,że tak to przepisała tacie trzy bardzo silne antybiotyki- wizyta kontrolna 2 listopada i wtedy pewnie zleci TK

7września tata miał kontrolną bronchoskopię:
Krtań wizualnie bez zmian.Tchawica wygięta w prawo.Kikut oskrzela prawego płytki, wygojony.Po stronie lewej w oskrzelu głównym ok 1 cm od ostrogi głównej miejsce nierównej przekrwionej śluzówki- obszar ten wyszczoteczkowano i pobrano skrawki.Ujście płatowe i segmentowe po lewej stronie drożny.
WYNIK:

cytologia- komórek nowotworowych nie stwierdzono
histopatologia- bronchitis chronica fibrosa( jak doczytałam to to chyba przewlekły nieżyt oskrzela)
posiew- dodatni :escherichia coli

Na bakterie tata bierze teraz antybiotyk, gdyż laboratorium wyszczególniło listę antybiotyków, które na tą bakterię są wrażliwe.
Mamy jednak inny problem. Tata ma poważne problemy z odkrztuszaniem wydzieliny. Te problemy były od samego początku po operacji- lekarka tłumaczyła,że po wycięciu płuca pod innym kątem jest ułożone oskrzele. Jeszcze przed stwierdzeniem drugiego raka i radioterapią brał okresowo tabletki wykrztuśne.Problemy te nasiliły się jednak znacznie po operacji. Tata co miesiąc chodzi teraz do pulmonologa i bierze tabletki na odktrztuszenie ( deflegmin lub ACC 600) ale twierdzi,że one mu nie pomagają. Nie przestrzega zaleceń lekarza i nadużywa znacznie tych leków. Nie da sobie wytłumaczyć,ze nie wolno.Jak się ich nałyka to po nich kaszle.Poza tym przyjmuje na rozrzedzenie wydzieliny NYCOMED oraz ma zapisany lek wziewny TURBUHALER.Brał też czasowo syrop robiony na zamówienie na odkrztuszanie przepisany przez pulmonologa.
Tata miał też robioną spirometrię( nie mam wyniku, bo lekarka nie dała). Lekarka powiedział,że jak na te warunki( jedno płuco i to zniszczone po naświetlaniach) to wynik nie jest zły.

Skąd te bakterie? To była taty siódma bronchoskopia od początku choroby i pierwszy raz znaleziono bakterie.Czy są one wynikiem,że coś nowotworowego się znów dzieje.Następną bronchoskopie tacie zlecono dopiero za rok.Mama myślała,że to pomyłka i poszła do szefa pracowni bronchoskopowej,ale on powiedział,ze to nie jest żadna pomyłka.

[ Dodano: 2011-09-22, 11:56 ]
Pomyliłam się- problemy z odkrztuszaniem znacznie nasiliły się po radioterapii.
  Temat: Rak odoskrzelowy płaskonabł. płuca prawego, rak płuca lewego
agni5

Odpowiedzi: 217
Wyświetleń: 74428

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-08-08, 23:42   Temat: Rak odoskrzelowy płaskonabł. płuca prawego, rak płuca lewego
Katarzynka36 napisał/a:
Ale Twój tata ma jedno płuco, więc faktycznie powinien cos mieć... rozmawiałam kiedyś w poczekalni z dwoma panami, ktorzy byli na kontroli - oboje byli po operacji wycięcia płuca i oboje mieli i pokazywali inhalatorki - mówili, że noszą je ze sobą, bo czasami po wysilku fizycznym czy po wejściu na np. 1 piętro ciężko im się oddycha i wtedy szybko używają inhalatora..

Kasiu dziękuję za troskę, tata ma taki inhalatorek,ale mówi,że niewiele pomaga....Tata od operacji systematycznie chodzi na wizyty do pulmonologa...Ostatnio pierwszy raz w wieku 72 lat tata był u kardiologa, ma skierowanie na echo serca, by sprawdzić, czy są zmiany po radioterapii na tym organie i jak jest z mięśniem serca, czy ewentualnie w przyszłości chemioterapia będzie możliwa(choć wierzę,że w najbliższym czasie konieczna nie będzie).
Pozdrawiam Cię równie ciepło i życzę byś umiała się trochę oderwać od myślenia o tej strasznej chorobie.
  Temat: Rak odoskrzelowy płaskonabł. płuca prawego, rak płuca lewego
agni5

Odpowiedzi: 217
Wyświetleń: 74428

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-08-07, 19:41   Temat: Rak odoskrzelowy płaskonabł. płuca prawego, rak płuca lewego
Katarzynka36 napisał/a:
JUż widzę jaka RADOŚĆ zapanowała w domku i w Waszych sercach:)

Niestety nie zapanowała, bo tata źle się czuje po tym badaniu kolonoskopowym, twierdzi,że cały czas ma w ustach słony smak tego płynu, który dostał w szpitalu na przeczyszczenie. Ma do mnie żal, że prawie na siłę na to badanie go namówiłam, bo on od początku mówił,że to jest na pewno polip.Zresztą uspokoję się dopiero jak otrzymamy wynik histopatologiczny- za jakieś dwa tygodnie.W środę tata ma wizytę u pulmonologa, która ma zrobić tacie spirometrię(od operacji nie była robiona) i zadecydować, czy nie wdrożyć sterydów, by poprawić sytuacje oddechową, która po radykalnej radioterapii przy jednym płucu znacznie się pogorszyła.
Pod wpływem choroby tata zrobił się bardzo nerwowy i dosłownie nic powiedzieć nie można, bo od razu się denerwuje i podnosi głos.

DDS , Katarzynka36, banialuka, Iwona 2010 dziękuje Wam za ciepłe słowa i pozdrawiam serdecznie.
  Temat: Rak odoskrzelowy płaskonabł. płuca prawego, rak płuca lewego
agni5

Odpowiedzi: 217
Wyświetleń: 74428

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-08-05, 23:25   Temat: Rak odoskrzelowy płaskonabł. płuca prawego, rak płuca lewego
Tata nie rozmyślił się i jest już po badaniu, na szczęście ta zmiana w esicy to polip,a nie rak!!!!.Samo badanie powiedział,że da się przeżyć,ale w jego stanie ogólnym bardzo zmęczyło go przygotowanie do badania.Od wtorku wieczór nic kazali nie jeść,a badanie odbyło się dopiero dziś o 15, wiec prawie trzy doby głodówki. Lekarz dziwił się,że że zachęciłam tatę do tego badania w jego sytuacji mimo,że nie miał objawów charakterystycznych dla raka jelita.
Tak czy owak teraz miesiąc spokoju od badań- dopiero 7 września kolejna bronchoskopia.
  Temat: Rak odoskrzelowy płaskonabł. płuca prawego, rak płuca lewego
agni5

Odpowiedzi: 217
Wyświetleń: 74428

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-08-02, 15:19   Temat: Rak odoskrzelowy płaskonabł. płuca prawego, rak płuca lewego
Mimo,że wiedziałam,ze wynik PET jeśli chodzi o płuco jest okey to żeby uzyskać wewnętrzny spokój jako taki udałam się jeszcze na konsultację do ordynatora chemioterapii chorób płuc, który jako pierwszy uznał,że PET jest konieczny. Potwierdził,że chemii nie będzie, bo nie ma na razie wskazań.Z racji tego,że jest też pulmonologiem powiedział,że po tej radioterapii sytuacja oddechowa taty jest tragiczna.
Powiedziałam mu,że tata nie chce zrobić kolonoskopii, bo uważa,że niewiele życia mu zostało i że umrze na raka płuc( ostatnio mówił mamie,że zostało mu 3 lata, nie mam pojęcia skąd przyszło mu to do głowy).Lekarz powiedział, by tata tak nie myślał i by koniecznie zrobił to badanie, bo zmiana jest malutka jak na jelito i nawet jakby było coś nowotworowego to jest szansa na usunięcie tego laparoskopowo i na 100% jego zdaniem nie ma opcji, by to był przerzut z płuca.Ponoć przy jednym płucu narkozę też się podaję.

Jutro tata idzie do szpitala( straszne wojny z mamą z nim toczyłyśmy, by go przekonać i mamy nadzieję,ze do jutra się nie rozmyśli), bo lekarz z oddziału wewnętrznego jak mu przez telefon opowiedziałam o historii choroby taty to zdecydował się tatę wziąć od razu na oddział poza kolejką oczekujących , by zrobić szybciutko tą kolonoskopię.Musze przyznać,że od początku choroby taty trafiam na samych życzliwych lekarzy z powołania.
  Temat: Rak odoskrzelowy płaskonabł. płuca prawego, rak płuca lewego
agni5

Odpowiedzi: 217
Wyświetleń: 74428

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-07-20, 23:42   Temat: Rak odoskrzelowy płaskonabł. płuca prawego, rak płuca lewego
DumSpiro-Spero napisał/a:
No nie, niestety - może zdarzyć się izolowany przerzut do jelita grubego (są nawet publikacje opisujące tego typu historie jako rzadkie, ale jednak występujące przypadki).


Czytałam właśnie o takim przypadku w artykule medycznym w termedia w internecie.

Tata póki co nie chce słyszeć o kolonoskopii, a raczej o położeniu się do szpitala celem jej wykonania a naszym zdaniem jest za słaby z jednym płucem, by wykonywać ją ambulatoryjnie.Jest bardzo nerwowy z powodu tego permanentnego stresu związanego z chorobą. Dzwoniłam dziś do naszej onkolog prowadzącej i powiedziała,że wykonanie tego badania jest konieczne. Tłumaczę tacie,że jak przeżył łącznie już sześć bronchoskopii (w tym cztery z jednym płucem) to kolonoskopie też wytrzyma.Najlepsza jest moja mama, bo ją od roku namawiam do wykonania kolonoskopii w ramach darmowych badan przesiewowych i nie chce o tym badaniu słyszeć,a tacie mówiła dziś,że to nic takiego.
Tata 22 lata temu miał usuwany polip w okolicach odbytu. To była zmiana niezłośliwa i tata nie może znaleźć wypisu,a szkoda, bo może to ta sama zmiana się odnowiła.
  Temat: Rak odoskrzelowy płaskonabł. płuca prawego, rak płuca lewego
agni5

Odpowiedzi: 217
Wyświetleń: 74428

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-07-20, 11:33   Temat: Rak odoskrzelowy płaskonabł. płuca prawego, rak płuca lewego
Dziękuję Ci za umieszczenie wyniku i usunięciu danych osobowych.

Rozumiem,że w płucu zmiany zapalne,ale jest podejrzenie,że coś się dzieje w jelicie?
Rozumiem,że to może być kolejny rak, bo rak płuc do jelita chyba raczej przerzutów nie daje?
Jutro rodzice jadą do torakochirurga, bo stamtąd skierowanie otrzymali.Będę próbowała umówić się pilnie do naszego onkologa i tata zrobi z krwi marker nowotworowy raka jelita.
  Temat: Rak odoskrzelowy płaskonabł. płuca prawego, rak płuca lewego
agni5

Odpowiedzi: 217
Wyświetleń: 74428

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-07-19, 20:52   Temat: Rak odoskrzelowy płaskonabł. płuca prawego, rak płuca lewego
Niestety nie ma jeszcze wyniku....Są jakieś opóźnienia, sezon urlopowy....To czekanie jest straszne...
  Temat: Rak odoskrzelowy płaskonabł. płuca prawego, rak płuca lewego
agni5

Odpowiedzi: 217
Wyświetleń: 74428

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-07-11, 23:02   Temat: Rak odoskrzelowy płaskonabł. płuca prawego, rak płuca lewego
Tak dzisiaj, tata był w Poznaniu z bratem. Wynik wyślą pocztą do tygodnia,ale jak lekarz opisze to mają wysłać elektroniczną wersję szybciej.
  Temat: Rak odoskrzelowy płaskonabł. płuca prawego, rak płuca lewego
agni5

Odpowiedzi: 217
Wyświetleń: 74428

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-07-07, 21:15   Temat: Rak odoskrzelowy płaskonabł. płuca prawego, rak płuca lewego
W Centrum Medycznym HCP przy ul. 28 czerwca;
Trochę tata pokasłuje,wydolność po naświetlaniach spadła,ale codziennie tata wychodzi z domu i jest na tyle sprawny, by do Poznania jechać pociągiem.
  Temat: Rak odoskrzelowy płaskonabł. płuca prawego, rak płuca lewego
agni5

Odpowiedzi: 217
Wyświetleń: 74428

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-07-07, 14:26   Temat: Rak odoskrzelowy płaskonabł. płuca prawego, rak płuca lewego
Zadzwonili właśnie do taty z Poznania,że badanie PET w poniedziałek 11 lipca o 10.30. Co za potworny stres......
  Temat: Rak odoskrzelowy płaskonabł. płuca prawego, rak płuca lewego
agni5

Odpowiedzi: 217
Wyświetleń: 74428

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-06-29, 10:12   Temat: Rak odoskrzelowy płaskonabł. płuca prawego, rak płuca lewego
Kasiu masz rację to życie na bombie z wielkim zapłonem. Przed każdą wizytą u lekarza z tatą łykam tabletkę na uspokojenie, bo nie daję rady.

Dziś dzwoniłam do naszej onkolog prowadzącej,że już mamy skierowanie na PET i nie będziemy do niej jechać. Po zapoznaniu się z całą dokumentacją też powiedziała mi,że może to być progresja,ale nie musi. Przypomniała mi też,że w raku płuc cuda się nie zdarzają i że jest to nowotwór źle rokujący( a nasza onkolog w ubiegłym roku miała raka piersi więc wie teraz z autopsji jak pacjenci onkologiczni stres przeżywają) Ze sterydami kazała się wstrzymać do wyniku badania i powiedział,że może je zapisać onkolog lub pulmonolog.
Powiedziała byśmy wysłali skierowanie na PET, bo tam lekarz zadecyduje o terminie. Skierowanie wysłaliśmy faxem do Poznania i po 8 lipca, gdy minie 3 miesiące od radioterapii będą dzwonić i podadzą termin badania. Mam nadzieję,że tata zostanie zakwalifikowany przez NFZ.
 
Strona 1 z 6
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group