1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 14
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Początek choroby?
agni5

Odpowiedzi: 95
Wyświetleń: 34012

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-12-28, 20:51   Temat: Początek choroby?
Pulmonolog tak powiedział i ,że przy jednym płucu takie problemy już będą.Poza tym mój tata bardzo dużo chodzi i sam twierdzi,że po takim intensywnym ruchu problemy się nasilają.
  Temat: Początek choroby?
agni5

Odpowiedzi: 95
Wyświetleń: 34012

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-12-28, 20:45   Temat: Początek choroby?
gia77 ,a czy Mama ma czasami problemy z odkrztuszaniem?
Mój tata ma przy tych mrozach, bierze tabletki na odkrztuszanie.Ogólnie funkcjonuje bardzo dobrze, żadnych leków przeciwbólowych nie brał od wyjścia ze szpitala po operacji.Ale nie miał jak Twoja Mama przecinanych żeber, nie mam pojęcia czemu jednemu pacjentowi przecinają, a drugiemu nie- bo i w jednym i drugim przypadku prawe płuco było wycinane.
A co do wyników to lekarz Ci na pewno wszystko powie,ale najważniejsze,że nie ma zmian ogniskowych.Oby tak dalej! Pozdrawiam serdecznie.
  Temat: Początek choroby?
agni5

Odpowiedzi: 95
Wyświetleń: 34012

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-12-28, 19:48   Temat: Początek choroby?
gia 77 gratuluję takich wyników!!!! Choć lekarzem nie jestem to wydaje mi się,że wszystko jak najlepiej. Twoja Mama miała operację 3 miesiące po moim tacie- jedziemy chyba na podobnym jeśli nie tym samym wózku. Mój tata dziś miał właśnie tomograf- teraz będziemy 2 tygodnie czekać na wynik.
A czy na TK głowy onkolog sam dał Wam skierowanie, czy były niepokojące objawy? Też chciałam, by tata zrobił,ale onkolog coś nie bardzo chce dać skierowanie...
Ufam,że twojej Mamie minęły już te wszystkie bóle po operacji o których pisałaś w ubiegłym roku.Pozdrawiam serdecznie i dużo zdrowia Mamie życzę.
  Temat: Początek choroby?
agni5

Odpowiedzi: 95
Wyświetleń: 34012

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-01-08, 09:36   Temat: Początek choroby?
Witaj gia77 !
Cieszę się,że z Mamą lepiej,że nie bierze już takich silnych środków przeciwbólowych.
Co do diety to mojemu tacie po tej operacji zupełnie zmieniły się gusta smakowe.Zawsze był mięsożerny,a teraz mięso mogłoby dla niego nie istnieć. Nie znosił śledzi, a teraz jadłby je na okrągło.Niby płuca nie mają nic wspólnego z żołądkiem, a jednak.....
A jeśli chodzi o owoce i warzywa to czytałam wiele razy,że są jak najbardziej wskazane po wycięciu nowotworu......
Pozdrawiam Cię serdecznie i życzę, by z Mamą było tylko lepiej!
Pozdrawiam. Agnieszka
  Temat: Początek choroby?
agni5

Odpowiedzi: 95
Wyświetleń: 34012

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2009-12-26, 20:36   Temat: Początek choroby?
gia77dziękuję Ci za informacje na temat martwicy guza. Przykro mi,że Twoja Mama nieustannie odczuwa ból. Wyobrażam sobie jak to wpływa na psychikę.Życzę byście natrafili na lekarza, który będzie Wam potrafił pomóc.
Pozdrawiam.Agnieszka
  Temat: Początek choroby?
agni5

Odpowiedzi: 95
Wyświetleń: 34012

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2009-11-25, 23:04   Temat: Początek choroby?
Aniu mój tata też ma ten płyn i przesunięte śródpiersie na stronę prawą. Wczoraj zobaczyłam,że ma ciutkę przechylona sylwetkę na ta stronę gdzie nie ma płuca.
Ciesze się,że Twoja Mama nie ma żadnych zmian ogniskowych.Pozdrawiam serdecznie Ciebie i Mamę i życzę, by z każdym dniem było lepiej.Trzymajcie się ciepło.Agnieszka
  Temat: Początek choroby?
agni5

Odpowiedzi: 95
Wyświetleń: 34012

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2009-11-25, 08:54   Temat: Początek choroby?
gia 77 wiem jakie to są nerwy. U nas wynik otrzymuje się tylko i wyłącznie z rąk lekarza, bo trafia on do karty pacjenta. Trzymam za Was kciuki.Pozdrawiam.
  Temat: Początek choroby?
agni5

Odpowiedzi: 95
Wyświetleń: 34012

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2009-11-24, 19:32   Temat: Początek choroby?
Aniu, czekałyśmy ,, razem'' na wynik tomografu. U nas opis był dopiero dziś, czyli dwa tygodnie po badaniu. A jak u Was, czy już dostałyście z Mamą opis? Czekamy na wieści od Ciebie.Pozdrawiam.
  Temat: Początek choroby?
agni5

Odpowiedzi: 95
Wyświetleń: 34012

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2009-11-13, 23:53   Temat: Początek choroby?
gia77 czytałam gdzieś,że czasem przy tego typu operacjach lekarze uszkadzają nerwy i stąd później pacjent ma takie bóle. Może też naruszony został mostek zbyt mocno w czasie operacji? Życzę, by udało Wam się uzyskać jak najszybszą diagnozę co jest przyczyną bólu u mamy. Odezwij się koniecznie jak będziesz znała wynik TK. Tak jak pisałam w swoim wątku, my tez czekamy.
Pozdrawiam, trzymaj się!
  Temat: Początek choroby?
agni5

Odpowiedzi: 95
Wyświetleń: 34012

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2009-07-29, 21:40   Temat: Początek choroby?
Witaj! To mój tata jest chory, nie mama.Jest prawie cztery miesiące po operacji i też dużo leży i odpoczywa. Ogólnie czuje się dobrze. Twoją mamę boli, bo pewnie jeszcze rana się nie wygoiła.Życzę, by jak najszybciej doszła do siebie, choć niestety z jednym płucem nie będzie już nigdy tak funkcjonować jak z dwoma.
Pozdrawiam.
  Temat: Początek choroby?
agni5

Odpowiedzi: 95
Wyświetleń: 34012

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2009-07-23, 09:11   Temat: Początek choroby?
Witaj!
Mój tata miał guza o podobnej wielkości co Twoja mama i na wyniku było napisane,że 10 % to martwica.Mama pytała torakochirurga, czy to ma jakieś znaczenie, a on powiedział,że nie. Tak więc do dziś nie wiem co to znaczy. Może ktoś odpowie na Twoje pytanie to też chętnie się dowiem. Jeśli Twoja mama miała ,,czyste"węzły chłonne to na pewno nie będzie miała chemii.
Napisz czy mama z każdym dniem czuje się lepiej i czy już wychodzi na spacery?
Pozdrawiam.Agnieszka
  Temat: Początek choroby?
agni5

Odpowiedzi: 95
Wyświetleń: 34012

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2009-07-19, 21:17   Temat: Początek choroby?
Witaj! Mój tata też uskarżał się na to miejsce, mówił, że czuł jakby mu tam założyli w czasie operacji jakąś blaszkę. Bolało to miejsce dopóki nie wygoiła się rana. My byliśmy wówczas z tatą u pulmonologa, który powiedział ,że wszystko okey, że tak musi być przez jakiś czas. Też tata nie chciał na początku wychodzić na spacery, dużo spał, a potem się rozruszał. Nie martw się z każdym dniem będzie lepiej, choć pewnie w czasie rekonwalescencji po operacji Twoja mama będzie miała lepsze i gorsze dni. Jeśli cokolwiek Cię niepokoi warto udać się do lekarza rodzinnego, który ewentualnie da skierowanie do innego specjalisty.Trzymaj się, wiem,że to trudny teraz dla Ciebie czas.
  Temat: Początek choroby?
agni5

Odpowiedzi: 95
Wyświetleń: 34012

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2009-07-09, 11:11   Temat: Początek choroby?
Witaj! Mój tata też jest po usunięciu prawego płuca, od operacji minęły już trzy miesiące. Początkowo był bardzo słaby i trudno mu było wejść na II piętro. Z każdym dniem jest lepiej i teraz tata już nawet ciutkę pracuje na działce. Na większe bóle po operacji się nie uskarżał, rana się pięknie wygoiła. Polecam maść na blizny, która można stosować już po zdjęciu szwów i gdy odpadną strupy.Organizm musi się przystosować do funkcjonowania z jednym płucem.By tak się stało lekarze mówią,że trzeba dużo chodzić.
Życzę, by Twoja mama jak najszybciej doszła do siebie po tak ciężkiej operacji.Pozdrawiam. Agnieszka
  Temat: Początek choroby?
agni5

Odpowiedzi: 95
Wyświetleń: 34012

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2009-07-08, 12:16   Temat: Początek choroby?
Trzymam kciuki za dzisiejszą operację Twojej Mamy! Pozdrawiam
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group