1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 16
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Guzek okolicy ucha, powiększony węzeł chłonny
aguskap78

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 45154

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-04-13, 15:52   Temat: Guzek okolicy ucha, powiększony węzeł chłonny
Bardzo dziękuję za wyjaśnienie. Na szczęście ja nie pocę się aż tak obficie zatem pewnie przyczyna leży gdzieś indziej.
Pozdrawiam i raz jeszcze dziękuję:)
  Temat: Guzek okolicy ucha, powiększony węzeł chłonny
aguskap78

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 45154

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-04-12, 20:07   Temat: Guzek okolicy ucha, powiększony węzeł chłonny
Mam jeszcze pytanie odnośnie potów nocnych w przebiegu chłoniaków- czy są to bardzo obfite poty- takie do zmiany koszulki? Ja do spania kładę się w bluzie bo zimno mi okrutnie, jak się trochę rozgrzeję zostaję w koszulce z krótkim a w nocy niejednokrotnie zmieniam koszulkę- choć nie zawsze bo pocę się na klatce piersiowej, raz mocniej raz słabiej. czasem wręcz czuję jak płynie mi strużka potu.
Miewam bóle nóg, trudne do określenia, czasem jakby dretwienie, muszę je mocno masować, żeby je poczuć i nie daje mi to spać.
A swędzenie skóry? podejrzewam, że u mnie może miec to związek z tarczycą ale jestem ciekawa bo mnie nie swędzi codziennie chociaż mój mąż śmieje się, że wyciągam się jak kocur do drapania. A skóra swędzi mnie na łydkach, brzuchu, plecach i ramionach. Drapię się do czerwoności, mój mąż czasem drapie mnie po plecach ale ma już dość bo nie chce mi zrobić krzywdy a mnie wciąż mało :uuu:
Czy w ogóle mogę u siebie podejrzewać chłoniaka? Przy dobrych wynikach krwi z początku marca, węzłach najpewniej odczynowych choć 20mm i nocnych potach, takich jak opisałam? Nie mam stanów podgorączkowych, nie schudłam ostatnio, jestem flaczkiem tylko i mogłabym spać na stojąco a do tego to swędzenie.
Aktualnie szukam pracy i szczerze mówiąc wolę mieć 100% pewność, że wszystko o.k, żeby potem nie biegać po lekarzach tylko spokojnie sobie pracować:)
pozdrawiam
  Temat: Guzek okolicy ucha, powiększony węzeł chłonny
aguskap78

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 45154

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-04-12, 19:48   Temat: Guzek okolicy ucha, powiększony węzeł chłonny
Czyli jednak panikuję;)? Nie padła sugestia biopsji a jedynie obserwacji węzłów. Do kompletu badań skierowano mnie własnie na rtg klatki- wynik jak pisałam we wtorek.
Może poczekam do wtorku i wtedy popytam...:)
pozdrawiam i dzięki lewmarku za szybką odpowiedź:)
  Temat: Guzek okolicy ucha, powiększony węzeł chłonny
aguskap78

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 45154

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-04-12, 19:33   Temat: Guzek okolicy ucha, powiększony węzeł chłonny
Witam,
dziś zrobiłam rtg klatki, we wtorek mam do odebrania wraz z opisem- trochę długo... Węzły wciąż tej samej wielkości, pocenie nocne nie przeszło- czy może mieć związek z tarczycą? Myślałam,że zamknęłam temat ale słaba jestem, miewam zawroty głowy i bóle mięśniowe. I już teraz nie wiem, czy naprawdę po prawidłowej klatce darowac sobie wszystko czy mimo wszystko dla spokoju ducha wziąć w garść wyniki i pójść do onkologa. Bo szczerze mówiąc z tego co czytam to biopsja dałaby bardziej jednoznaczną odpowiedź.
I stąd moje pytanie- kto kieruje na biopsję węzła? i czy przypuszczalnie odczynowe węzły do 20 mm są wskazaniem? Czy rodzaj węzłów można stwierdzić z dużą pewnością w badaniu usg?
proszę o odpowiedź:)
pozdrawiam, aguskap78
  Temat: Guzek okolicy ucha, powiększony węzeł chłonny
aguskap78

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 45154

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-04-07, 12:02   Temat: Guzek okolicy ucha, powiększony węzeł chłonny
Byłam u mojej doktor pokazać się z wynikami i dostałam jeszcze skierownaie na rtg klatki piersiowej. jak wyjdzie dobrze to zostajemy przy obserwacji węzłow i kontroli morfologii za 3 miesiące.
pozdrawiam
  Temat: Guzek okolicy ucha, powiększony węzeł chłonny
aguskap78

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 45154

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-04-03, 14:49   Temat: Guzek okolicy ucha, powiększony węzeł chłonny
Witam,
jestem już po konsultacji ginekologicznej, w badaniu wszystko o.k, lekarz nie widzi potrzeby dodatkowych badań.
Miałam dziś też usg ślinianek- ślinianki bz, bez zmian ogniskowych, węzły powiększone- średnica do 2 cm raczej o odczynowym charakterze, tarczyca powiększona, hipogeniczna, dość bogato unaczyniona, bez zmani ogniskowych.
Laryngolog więc wykluczyła chłoniaka, nie wiem skąd poty nocne ale w tej sytuacji to maly pikuś i nie ma się czym przejmować. Dalszej diagnostyki nie ma sensu zatem prowadzić, zalecono jedynie obserwować te węzły i finito:)
Dziękuję za wsparcie, chyba więcej było mojej wyobraźni w tym wszystkim, cieszę się, że wszystko o.k.
Pozdrawiam wszystkich i życzę równie dobrych wiadomości dla czekających na diagnozę. A dla walczących- sił i wytrwałości i wiary w cuda:)
  Temat: Guzek okolicy ucha, powiększony węzeł chłonny
aguskap78

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 45154

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-03-28, 19:39   Temat: Guzek okolicy ucha, powiększony węzeł chłonny
Dziekuję :)
  Temat: Guzek okolicy ucha, powiększony węzeł chłonny
aguskap78

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 45154

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-03-28, 19:14   Temat: Guzek okolicy ucha, powiększony węzeł chłonny
mam jeszcze jedno pytanie, dziś zadzwoniłam do poradni hematologicznej żeby zorientować się odnośnie terminów wizyt- co prawda nie mam jeszcze skierowania ale miałam nadzieję, że zapisze się a potem doniosę skierowanie, że by przyspieszyć sprawę. Okazuje się jednak, że terminy są na koniec października, to jakby jeszcze troszkę długo :| Zastanawiam sie, czy- oczywiście w zależności od wyniku usg- ale gdyby była potrzeba to czy zamiast do hematologa można wybrać onkologa? wiem, że z wizytą u onkologa nie byłoby takiego problemu.
Mam jeszcze pytanie- czy istnieje chłoniak jajników? Pytam ponieważ w tej chwili mam jedynie dolegliwości bólowe ze strony jajników właśnie a w pachwinach też mam powiększone węzły. Pozdrawiam i dziekuję odpowiedź.
  Temat: Guzek okolicy ucha, powiększony węzeł chłonny
aguskap78

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 45154

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-03-27, 19:49   Temat: Guzek okolicy ucha, powiększony węzeł chłonny
Dziękuję :)
Ja tez pozdrawiam i do usłyszenia. Mam nadzieję, że z dobrymi wiadomościami :)
  Temat: Guzek okolicy ucha, powiększony węzeł chłonny
aguskap78

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 45154

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-03-27, 19:19   Temat: Guzek okolicy ucha, powiększony węzeł chłonny
Dziekuję, w takim razie nie pozostaje mi nic innego jak czekać na usg i kolejne badania. Mam jeszcze pytanie- co ew. jest jeszcze potrzebne do wykluczenia lub potwierdzenia chłoniaka, jakie badania? jakie objawy są typowe? Nie ukrywam, że trochę się boję...
  Temat: Guzek okolicy ucha, powiększony węzeł chłonny
aguskap78

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 45154

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-03-27, 13:32   Temat: Guzek okolicy ucha, powiększony węzeł chłonny
Witam, jestem po wizycie u laryngologa, na wtorek mam skierowanie na usg ślinianek i węzłów. Zdziwiłam si,ę tylko ponieważ laryngolog zasugerował wizytę u hematologa. Dlaczego? Zaniepokoiły ją węzły chłonne pachwinowe, które co prawda są w granicach normy- usg jamy brzusznej- ale nie zmniejszyły się po antybiotyku. Poleciła powtórzyc morfologie z rozmazem bo poprzednia była o. k i wykluczyła ostry stan zapalny. Także we wtorek na usg i kontrola u laryngologa a w środe pędzę po skierowanie do hamatologa. Czy to ma sens?

[ Dodano: 2012-03-27, 13:33 ]
To znaczy- czym sie kieruje laryngolog wysyłając mnie do hematologa- czego ew. szukamy?
  Temat: Guzek okolicy ucha, powiększony węzeł chłonny
aguskap78

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 45154

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-03-20, 19:02   Temat: Guzek okolicy ucha, powiększony węzeł chłonny
A więc kolejno- laryngolog, usg a potem zobaczymy. Do usłyszenia zatem:)
  Temat: Guzek okolicy ucha, powiększony węzeł chłonny
aguskap78

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 45154

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-03-20, 14:25   Temat: Guzek okolicy ucha, powiększony węzeł chłonny
dziekuję:) Może faktycznie trochę rozdmuchuję sprawę, mam nadzieje, że nikogo tym nie uraziłam. W takim razie pozostaje działać i mieć nadzieje, że nie będzie powodu do zmartwień...
  Temat: Guzek okolicy ucha, powiększony węzeł chłonny
aguskap78

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 45154

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-03-20, 13:33   Temat: Guzek okolicy ucha, powiększony węzeł chłonny
Jestem po usg jamy brzusznej, wynik o.k, narządy w porządku, w jamie brzusznej nie uwidoczniono węzłów chłonnych. W pachwinach struktury węzłów do 12 mm bez cech powiększenia.
Radiolog grzecznościowo zerknął na moją szyje i stwierdził, że może być to zwłókniały węzeł pozostały po dawnych chorobach.
Jutro idę do lekarza ogólnego, obiacał mi skierowanie do laryngologa, terminy są na 20 kwietnia i teraz bije się z myślami- czy pójść prywatnie i mieć spokojną głowę czy spokojnie czekać bo najprawdopodobniej to nic groźnego i niepotrzebnie się nakręcam.
mam jeszcze pytanie- czy zachować kolejność laryngolog potem usg węzłów czy pójść do onkologa i polegac na jego opinii.
Nie chcę szukać dziury w całym i broń Boże wymyślać choroby ale nie czuję się dobrze i szczerze mówiąc dobre wyniki tylko mieszają mi w głowie. Zreszta mój mąż podejrzewam też jest już nieco zmęczony moim wiecznym spaniem, brakiem energii i kiepska kondycją, także chciałabym znaleźć przyczynę. Bo zaczynam czuć się jakbym coś wymyślała...

[ Dodano: 2012-03-20, 14:01 ]
I jeszcze jedno- mój endokrynolog twierdzi, że przy Hashimoto nie ma prawa byc powiększonych węzłów, dziś radiolog zasugerował, że właśnie od niedoczynnej tarczycy w przebiegu tej choroby mogą być powiększone- kogo słuchać??
  Temat: Guzek okolicy ucha, powiększony węzeł chłonny
aguskap78

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 45154

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-03-18, 19:56   Temat: Guzek okolicy ucha, powiększony węzeł chłonny
Dziękuję:) Najchętniej zrobiłabym w pierwszej kolejności ale niestety ostatnio z pieniędzmi krucho więc muszę czekać na terminy NFZ- oskie. Także we środę ustalimy z lekarzem dalsze działanie.
Zapomniałam dodać, że węzły także nie są bolesne.
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group