1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak płaskonabłonkowy przełyku wyniki
aitra

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 12769

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-11-08, 19:50   Temat: Rak płaskonabłonkowy przełyku wyniki
Jeżeli chodzi o zapychanie drenu, to nam mówili w szpitalu, żeby po "zjedzeniu" przepłukać go każdorazowo wstrzykując strzykawkę wody albo herbaty. Tata robił tak każdorazowo i nie było problemu. Jeżeli zapychało się w trakcie jedzenia to wynikało to głównie z tego, że jedzenie było za gęste i też dodawaliśmy np. trochę wody żeby było bardziej rzadkie. Z doświadczenia wiem, że najlepszy jest dren silikonowy, bo on jest bardzo giętki. Mój Tata też robił TK. Jeżeli chodzi o resztę to nie bardzo jestem w stanie Ci odpowiedzieć, to już raczej lepiej powie lekarz. Wydaje mi się, że naświetlania dotyczą chyba tylko tej części ciała gdzie są zmiany ale nie mam pewności. Trzymam kciuki :)
  Temat: Rak płaskonabłonkowy przełyku wyniki
aitra

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 12769

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-11-07, 17:29   Temat: Rak płaskonabłonkowy przełyku wyniki
Niestety mój Tato nie wyzdrowiał, ale nie sugeruj się tym, bo Tato miał 80 lat jak wykryto u Niego raka, więc w Jego przypadku pełne leczenie onkologiczne nie było możliwe z uwagi na wiek i związane z tym przypadłości. Tato miał radioterapię paliatywną i założyli Mu ten dren przed pierwszą serią, tak na wypadek gdyby coś popuchło i nie mógł całkiem jeść po naświetlaniach. Po tej radioterapii, tak chyba po miesiącu, wyjęli Mu go bo mógł sam znowu jeść. Po ok. 5 miesiącach miał drugą serię radioterapii, później tak po ok. 4 miesiącach znowu założyli Mu ten dren.
Nie martw się, pamiętam, że profesor w klinice powiedział mi, że ten nowotwór bardzo dobrze reaguje na radioterapię, poza tym mojemu Tacie nawet paliatywna radioterapia pomogła i guz się zmniejszył. Trzymaj się i nie martw się na zapas.

[ Komentarz dodany przez Moderatora: absenteeism: 2013-11-07, 20:01 ]
Aitra, jeśli chcesz opisać swoją historię - załóż swój wątek.
Nie opisujmy dwóch historii różnych pacjentów w jednym wątku, bo później oddzielanie informacji w celu pomocy jest utrudnione, zabiera więcej czasu ==> pomoc jest opóźniona.
Jeśli chcesz komuś opisać, jak wyglądała historia u Ciebie, zrób to na PW.


  Temat: Rak płaskonabłonkowy przełyku wyniki
aitra

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 12769

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-11-06, 22:35   Temat: Rak płaskonabłonkowy przełyku wyniki
Mój Tato był przy raku przełyku karmiony przez dren, w zasadzie to sam się karmił, nie było z tym jakiś większych problemów.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group