1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 11
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Mięsak gładkokomórkowy macicy
anaike

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 16213

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-08-19, 09:03   Temat: Mięsak gładkokomórkowy macicy
Maćku,mam nadzieję,że Mamie siły już troszeczkę powróciły.Z tego co pisałeś wcześniej wynika,że dzisiaj rozpoczynacie leczenie,dlatego mocno trzymam kciuki.Powodzenia :)
  Temat: Mięsak gładkokomórkowy macicy
anaike

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 16213

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-08-05, 09:42   Temat: Mięsak gładkokomórkowy macicy
Witaj Maćku.
Jak się czuje Mama,czy jest już troszkę silniejsza?Potrzebne będą Jej siły na dalsze leczenie i oczywiście dojazdy do CO,a to jest niestety wyczerpujące,czasami to drugie bardziej.
Daleka jestem od polecania jakichkolwiek preparatów witaminowych dla wzmocnienia organizmu,tym bardziej,że takie rzeczy powinny być uzgadniane z lekarzem prowadzącym.Ze swojej strony napiszę tylko,że prawie całkowicie podczas leczenia i teraz zresztą też,zrezygnowałam z suplementacji witaminowej,raz że na początku nie wiedziałam,co mogę brać,żeby sobie nie zaszkodzić,dwa,że po jakimś czasie doszłam do wniosku,że bez tych preparatów czuję się tak samo jak w momencie kiedy je zażywałam(przed chorobą).Jedną rzeczą jaka przyjmowałam podczas leczenia był olej z rekina w kapsułkach.Uzgodniłam to najpierw z chemioterapeutą ,(miałam chemioterapię przedoperacyjną),który zgodził się na ten preparat,ale równocześnie powiedział,żebym już niczego innego nie przyjmowała i oczywiście nie przesadzała z ilością. Nie chcę być tu posądzona o szarlatanerię :-D dlatego napiszę wyraźnie,że na mnie ten preparat działał rewelacyjnie.Nigdy nie przekraczałam 4 kapsułek na dobę,za to stosowałam go długotrwale i do dzisiaj do niego wracam,w stanach przemęczenia i osłabienia.
Co do zaparć przychodzi mi do głowy mieszanka, która może pomóc,ale trzeba się przemóc,
żeby ją wypić rano na czczo (kwaśna jak jasna ch....a ups ... |idiota| ). Chodzi o sok z aloesu z miąższem + sok z cytryny + oliwa z oliwek.W proporcji 1:1:1 (po jednej łyżce). Jest to miksturka używana do oczyszczania organizmu,w różnych dietach,ale ponieważ sok z aloesu oprócz działania wzmacniającego wykazuje tez działanie przeczyszczające,może warto spróbować (krótkotrwale), jeżeli nic innego na zaparcia nie pomaga.Dodam tylko tyle,że mieszankę stosuję u osoby długotrwale unieruchomionej,leżącej,z dość dobrym skutkiem.
No to się wymądrzyłam :lol: ,pozdrawiam Was serdecznie i ogromie dużo siły życzę. :flow:
W Bydgoszczy wreszcie zgasło słońce,jest czym oddychać,chwilowo. :)
  Temat: Mięsak gładkokomórkowy macicy
anaike

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 16213

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-07-31, 19:15   Temat: Mięsak gładkokomórkowy macicy
Witaj Maciejek, jak po konsultacji,coś już ustalono w sprawie dalszego leczenia?
  Temat: Mięsak gładkokomórkowy macicy
anaike

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 16213

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-07-20, 07:17   Temat: Mięsak gładkokomórkowy macicy
:-D Normalnie Ci powiem,że działasz prawie z prędkością światła :run:!! :okok" :lol:
Ściskam Was mocno :)
  Temat: Mięsak gładkokomórkowy macicy
anaike

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 16213

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-07-19, 18:58   Temat: Mięsak gładkokomórkowy macicy
Witaj Maćku.
Brak komórek nowotworowych w wyciętych tkankach,to zawsze dobra wiadomość. [yee]
Dobrze,że chcą w CO przebadać jeszcze raz poprzednie próbki,będziecie dzięki temu mieli większą pewność,że decyzja jaka podejmą lekarze o dalszym leczeniu będzie właściwa.Czy to będzie chemioterapia i radioterapia,czy tylko jedno,lub drugie.
Kiedyś(14 lat temu),też musiałam odebrać takie próbki ze szpitala w Bydgoszczy
i przekazać do Warszawy.Trochę był problem,nie chcieli ich wydać,dopiero po stosownym orzeczeniu,że zostaną zwrócone i podpisaniu kilku papierków,otrzymałam je do ręki. Może dziś jest łatwiej i nie będą robili problemów. :?ale??:
Co do markera,to ja osobiście wykonałabym kontrolne badanie prywatnie,
przed kolejnym przyjazdem do Bydgoszczy,żeby sprawdzić co się dzieje,czy maleje,czy rośnie(przy stanach zapalnych też może rosnąć)
i dla własnej spokojności (koszt takiego badania to około 30-40zł,zależy gdzie),
ale jeśli nie zdążycie,to poproście na następnej wizycie o skierowanie.
Dobrze że dr No :-D jest skrupulatny,a przy tym jeszcze kontaktowy(jak piszesz :fajny 8-) ),zawsze to ułatwienie przy i tak trudnym leczeniu,jakim jest leczenie onkologiczne.
  Temat: Mięsak gładkokomórkowy macicy
anaike

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 16213

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-07-13, 07:17   Temat: Mięsak gładkokomórkowy macicy
Witaj Maćku. Pozdrawiam z zalanej deszczem Bydgoszczy :)
Wiem,że Lactulosum może czasem wywoływać nudności ,niektóre osoby tak reagują,może spróbujcie łagodnych środków przeciw zaparciom w postaci herbatek,może trochę suszonych śliwek ,figi,albo gotowane lub pieczone jabłka,trochę więcej błonnika,jakieś płatki owsiane,no i dużo płynów. Trochę więcej ruchu,oczywiście w granicach możliwości,bo nagły spadek kondycji i sprawności ruchowej tez się przyczynia do zaparć.Wydaje mi się,że obrzęk o którym piszesz,może być obrzękiem limfatycznym po wycięciu węzłów.Pytasz o Spironol,nie jestem lekarzem,ale jest to lek stosowany w niewydolności sercowo naczyniowej,często skojarzony z innymi lekami,dlatego branie go na własną rękę bym odradzała,chyba że Mama wcześniej miała ten lek przepisany.Jeśli to obrzęk limfatyczny,to niestety tak często się zdarza po wycięciu węzłów,organizm po pewnym czasie zacznie sobie radzić z nadmiarem chłonki ,ale do tego czasu trzeba oszczędzać trochę kończyny,nogę położyć pod kątem 30 stopni na noc,żeby chłonka lepiej odpływała,nie przegrzewać się,głównie unikać gorących kąpieli.Jeżeli obrzęk będzie się dalej utrzymywał to skorzystać z porady osób zajmujących się leczeniem obrzęków limfatycznych,które wyjaśnią jak postępować,ćwiczyć i masować,żeby go minimalizować.Wpisz wyniki Mamy jeśli już posiadasz,lub opis (zakres) operacji z wypisu,może znajdą się osoby które coś mądrego doradzą :) . Ściskam mocno
  Temat: Mięsak gładkokomórkowy macicy
anaike

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 16213

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-07-04, 01:10   Temat: Mięsak gładkokomórkowy macicy
Maciejek, faktycznie szybko Mamę wypisali,ale tam chyba tak jest,jeżeli stwierdzą,że nic się nie dzieje-do domu,mnie też próbowali wypisać po jednej dobie po laparoskopii,ale się nie dałam ;) :-D (miałam silne wymioty po narkozie i zostałam 2 doby). Najważniejsze,że Twoja Mama ma już przewidziane dalsze leczenie,18 lipca to szybko i dobrze,nad skutkami ubocznymi nie zastanawiajcie się teraz,bo trudno przewidzieć,które Mamę dotkną,a tylko się człowiek jak to mówią "nakręca". W razie czego służę pomocą,co mogę to pomogę :) . Z ta colą to potwierdzam,działa,przynajmniej na mnie. A czy wiadomo już jaką chemię Mama dostanie? Bardzo serdecznie Was pozdrawiam i dobranoc.
  Temat: Mięsak gładkokomórkowy macicy
anaike

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 16213

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-06-29, 08:19   Temat: Mięsak gładkokomórkowy macicy
Maćku,życzę Wam dużo siły,zwłaszcza Twojej Mamie.Przeważnie najtrudniejsza jest pierwsza doba po operacji,być może kontakt z Mamą utrudniają środki p/bólowe,które pewnie otrzymuje.I jeszcze wpływ narkozy.Będzie dobrze.Pozdrawiam
  Temat: Mięsak gładkokomórkowy macicy
anaike

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 16213

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-06-28, 10:39   Temat: Mięsak gładkokomórkowy macicy
Maćku,co u Was, jak Mama się czuje,czy już po zabiegu-operacji ?
  Temat: Mięsak gładkokomórkowy macicy
anaike

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 16213

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-06-20, 11:15   Temat: Mięsak gładkokomórkowy macicy
Maciejek napisał/a:
Dobrze usłyszczeć od kogoś, że moje postępowanie i decyzje są słuszne.

Bardzo słuszne,wszystko odbywa się bardzo sprawnie,chociaż może wydawać się Tobie,że zbyt szybko,jest bardzo dobrze.Czas jest bardzo ważny,zgadzam się z moimi przedmówczyniami,wszyscy,którzy przez to przechodziliśmy (przechodzimy) mamy początkowo podobne odczucia,gonitwę myśli i wiele obaw.Najważniejsze jest teraz,aby skoncentrować się na leczeniu.Jestem z Wami.

Nad listą rzeczy do szpitala chwilę się zastanowię i prześlę na pw.Pozdrawiam :)
  Temat: Mięsak gładkokomórkowy macicy
anaike

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 16213

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-06-17, 07:57   Temat: Mięsak gładkokomórkowy macicy
Witaj Maciejek,jeżeli zdecydujecie się na leczenie w Bydgoszczy-
1.numer telefonu do centrali CO w Bydgoszczy: (52) 37 43 000,
2.do informacji medycznej CO: (52) 37 43 110
3.oraz bezpośredni numer telefonu do Sekretariatu Oddziału Ginekologicznego: (52) 374 33 94
Reszta informacji na pw.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group