1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 5
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak jasnokomórkowy nerki z przerzutami
aniutka34

Odpowiedzi: 40
Wyświetleń: 16783

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2012-07-27, 10:24   Temat: Rak jasnokomórkowy nerki z przerzutami
Dla Twojego Taty...

[*] [*] [*]
  Temat: Rak jasnokomórkowy nerki z przerzutami
aniutka34

Odpowiedzi: 40
Wyświetleń: 16783

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2012-07-25, 11:07   Temat: Rak jasnokomórkowy nerki z przerzutami
Asiu, łączę się z Tobą w bólu :cry:

Niech Tata spoczywa w pokoju ...

(*) (*) (*)
  Temat: Rak jasnokomórkowy nerki z przerzutami
aniutka34

Odpowiedzi: 40
Wyświetleń: 16783

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2012-07-24, 11:42   Temat: Rak jasnokomórkowy nerki z przerzutami
Asiu, nie zawsze jest aż tak źle, jak wygląda...mój Tata w grudniu zeszłego roku też był w takim stanie, że bałam się, że może nadchodzi to najgorsze :( Ale podniósł się z tego i teraz jest dobrze (o ile można mówić , że w tej strasznej chorobie jest coś "dobrze"). Ale doszedł do siebie na tyle, że jest w domu i funkcjonuje prawie normalnie. Daj znać co z Tatą. Pozdrawiam i życzę Ci dużo sił. Anna.
  Temat: Rak jasnokomórkowy nerki z przerzutami
aniutka34

Odpowiedzi: 40
Wyświetleń: 16783

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2012-04-19, 20:46   Temat: Rak jasnokomórkowy nerki z przerzutami
asia_asia napisał/a:
Mam na myśli wyłącznie jedno - ratować Tatę ile się da. Kasa się nie liczy.

5 miesiecy temu na moim tacie lekarze też już postawili kreskę, jakkolwiek brutalnie to brzmi. I to właśnie z tego powodu, że wyniki nie odpowiadały tym wymaganym. Jednakze ja postanowiłam, ze nie poddamy sie bez walki i za wszystkie oszczędności kupiliśmy tacie leki na kilka miesięcy. Mija właśnie 3 miesiąc jak tato je bierze i czuje się coraz lepiej, a my moze doczekamy sie w koncu upragnionego wniosku o refundacje. Nie załuje zadnej złotówki wydanej na leki, a jeśli przyjdzie nam czekać jeszcze dłużej, sprzedam mieszkanie, a leki tacie kupię, bo dla mnie jego życie i zdrowie jest bezcenne, a kazdy dzień z nim na wagę złota !
Szkoda, ze nasze 'kochane państwo' zgotowało chorym i ich rodzinom taki los ! To, co w innych krajach jest normalne- zachorowałeś- dostajesz leki od ręki, nie każą ci czekać miesiącami - u nas jak zwykle jest problemem :/ Utrzymuję kontakt z zaprzyjaźnioną pacjentką z Niemiec, więc wiem co mówię. Tam chorzy na raka nerki mają duże szanse na normalne leczenie i co za tym idzie- znaczne przedłużenie życia, u nas- być moze dostaniesz taką szansę, jak będziesz miał dużo szczęścia lub pieniędzy.
  Temat: Rak jasnokomórkowy nerki z przerzutami
aniutka34

Odpowiedzi: 40
Wyświetleń: 16783

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2012-04-19, 20:38   Temat: Rak jasnokomórkowy nerki z przerzutami
Cytat:
A jeśli ta sytuacja ma związek z tym, że tata ma za niską hemoglobinę, by móc podać Afinitor, to ten lek po prostu nie powinien być podany - czy na 100%, czy na 30%, czy za ile ktoś go kupi.

Nie zgodzę się z tym-jeśli wartość hemoglobiny jest niższa zaledwie o 0,5 od wymaganej to nawet na zdrowy rozsądek nikt mi nie powie, że lek nie powinien zostać podany. Bo niby dlaczego? Pacjent, który ma hemoglobinę 9,5 powinien dostać lek, a ten, który ma 9,3 nie? Jakiś rozsądny argument? Te wartości powinny być raczej sugestią, a nie wyrocznią w przyznawaniu leku pacjentowi.
asia_asia, masz rację, ratujcie tatę wszelkimi możliwymi sposobami - pewne jest tylko jedno- bez leku choroba sama się nie zatrzyma, a każdy dzień tu się liczy.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group