1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 6
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny, przerzuty do wątroby
anna53

Odpowiedzi: 403
Wyświetleń: 216850

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-10-27, 20:42   Temat: Witaj ja100 !
Właśnie sobie tak pomyslałam, ze to z Oś Niepełnosprawności dostałaś a nie z ZUS.Bo ja przez 10 m-cy z ZUS-u pobierałam, a z Oś. o Orzekaniu Niepełnosprawnosci dostałam odrazu na 5 lat, dlatego sie dziwiłam ze dostałaś go na raty, pozdrawiam annas



[następne komentarze]
  Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny, przerzuty do wątroby
anna53

Odpowiedzi: 403
Wyświetleń: 216850

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-10-26, 20:42   Temat: Hej Ja100 !
Piszesz, że stawałaś na Komisji Lekarskiej, ale skąd z ZUS-u, czy z Miejskiego Ośr. Niepełnośprawności, Ja przez rok z ZUS miałam st. znaczny, a po niecałym roku mi zabrano i orzeczono ze jestem już zdrowa i st. znaczny mi się nie nalezy, napisz gdzie stawałaś na kom lek, pozdrawiam anna
  Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny, przerzuty do wątroby
anna53

Odpowiedzi: 403
Wyświetleń: 216850

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2010-08-07, 18:23   Temat: do Ja 100
Ja miałam zrobioną kontrolną morfologie krwi przed kazdą chemia, a po zakonczeniu chemii i po zakończeniu naswietleń, lek. od chemii kontrolował mi też markery i morf.
  Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny, przerzuty do wątroby
anna53

Odpowiedzi: 403
Wyświetleń: 216850

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2010-07-09, 11:22   Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny, przerzuty do wątroby
witaj Ja 100
Na wstępie peruka niszczy się od lezenia na lezankach podczas chemii, naświetlen, rehabilitacji, bo poprostu (wyciera- kosmaci ) się z tyłu głowy po pewnym czasie widać różnicę. Ja tą druga perukę ktorą kupiłam sobie za własne pieniądze pożniej odpisałam sobie od podatku.
Po zakończeniu chemii, albo oblicz sobie kiedy skończysz brac chemię, zapisz się do lek. rehabilitanta tam przy onkologii na termin, on cię obejrzy bliznę, ramię , a wogóle ruchomość stawu barkowego i kończyny górnej i on ci zleci rehabilitację. Np. masaż blizny możesz miec tylko do czasu aż zaczniesz naświetlania, podczas naświetleń nie mozesz miec żadnych masaży i dotykowej rehabilitacji ręki, bo chodzi o skórę naświetlaną. TAKIE SKIEROWANIE do rehabilitanta powinien Ci wydać lek chir. onkol lub od chemii. Ja po oper.jak przyszłam na pierwszą kontrolę do chirurga, odrazu dostałam skier - do lek. chemika, naswietleń i do rehabilit. Tak jest w moim szpitalu, pozdrawiam Anna
  Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny, przerzuty do wątroby
anna53

Odpowiedzi: 403
Wyświetleń: 216850

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2010-07-08, 23:08   Temat: Do Ja 100
Ja uważam, że lepiej jest dobrać jak ma sie jszcze swoje włosy, te panie co sprzedają peruki lepiej Ci dobiorą do obecnych włosów i koloru, dł itp, bo jak przyjdziesz łysa to nie wytłumaczysz im jakie miałaś swoje. Jadobrałam sobie prawie idealnie, ze bliscy znajomi nie wiedzieli ze mam perukę. Naprawdę przydadzą Ci się 2 peruki, ja to miałam 3. Ta dofinansowana przez NFZ jest na 1 rok i przez całe leczenie chemia i naświetlania i rehabilitacja zniszczą Ci i widac ze to peruka, bo to ze sztucznych włosów i się kosmaci.
Nie wiem jak stoisz finansowo, ale jesli Cie stać to na NFZ, czyli na wniosek od lek chemiiot. kup droższą perukę, rożnicę dopłacisz, drugą kup sobie tańszą i krotszą na zabiegi. Z MOPSU - możesz starać się o zwrot tych dopłaconych pieniędzy - NFZ dotuje zakup peruki 250 zł, resztę ktorą dopłaciłas do droższej peruki mozesz starać się o dofinansowanie z MOPSU, ale musisz miec to na fakturze, tak samo tyczy się protezy piersi, droższa jest lepsza i moj MOPS mi zwrocił dopłatę, ja tak zrobiłam. W tym roku tez kupiłam sobie perukę, pozdrawiam annas
  Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny, przerzuty do wątroby
anna53

Odpowiedzi: 403
Wyświetleń: 216850

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2010-07-08, 16:00   Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny, przerzuty do wątroby
Do Ja 100
ja tez jestem po oper.raka piersi, miałam 4 czerwone chemie, a pozniej przez miesiąc naswietlania. Tez bałam sie tej chemii, tyle słyszałam o niej, ze jak dostałam pierwsza to po przyjściu do domu połozyłam sie do łóżka i czekałam na te objawy, o ktorych tyle się naczytałam - i po wszystkich 4 nic mi nie było. Lekarz powiedział mi zebym je odbierała jak b. silny antybiotyk i tak się nastawiłam jak bym wzieła antybiotyk. Przez 2 chemie brałam tabl. p/wymiotne w/g zaleceń, a po nastepnych chemiach nic już nie brałam i nic mi nie było. Lekarz w sprawie jedzenia powiedział żebym jadła wszystko to na co mam smaka w danej chwili i to jadłam, a miałam nieraz głupie zachciewajki - chyba to było brakiem w moim organiżmie. Podczas chemii przytyłam 4 kg - odrobiłam tą wagę z przed choroby. Włosy zaczeły mi wypadac po drugiej chemii, ale po pierwszej, jak mialam wszystkie włosy poszłam po perukę, wcześniej zebym się nie głupio czuła jak będę łysa kiedy będęja mierzyc, i dobrac jest łatwiej jak ma sie jeszcze swoje, bo wowczas nie widac roznicy, bierz zawsze lepszą gatunkowo. Ja kupiłam sobie odrazu dwie bo jedną ( krotszą ) miałam na zabiegi, a dłuższą do chodzenia na zewnątrz domu, ulicę itp. Jak byś chciała cos się dowiedziec wiecej to pytaj, pozdrawiam Anna 53
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group