1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znaleziono 1 wynik
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: proszę o poradę i pomoc
annew32

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 6313

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2014-10-18, 08:58   Temat: guz olbrzyniokomorkowy
Witaj
3 lata temu miałam usuwanego guza ze stopy, wynik h-p to GIANT CELL TUMOR OF TENDON SHEATH. Napiszę od razu, że zmiany te z reguły są łagodne. Jestem zaskoczona, że masz tak obszerny opis badania h-p, ja mam tylko na wyniku napisane rozpoznanie, stąd nie wiem, czy zmiana została usunięta kompletnie. Guzy olbrzymiokomórkowe tkanek miękkich, pochewek ścięgien itp. rokują lepiej niż guzy zlokalizowane na kości i łatwiej się je też leczy, ale głównie chirurgicznie. Oczywiście istnieje ryzyko wznowy miejscowej i dochodzi do tego po nieradykalnym uśnięciu. Z moim wynikiem h-p byłam na konsultacji u prof. Rutkowskiego w Warszawie, powiedział mi, że zmiana jest łagodna i na tym etapie zakończony jest etap leczenia. U Ciebie guz z dużym prawdopodobieństwem nie został usuniety w całości, stąd może odrosnąć, czeka Cię najpewniej powtórny zabieg lub obserwacja. Najlepiej, abyś na konsultację udała się do prof. Rutkowskiego w CO w Warszawie, zanim ktoś źle poprowadzi Twoją terapię. Jeśli chodzi o radioterapię, ja na Twoim miejscu porządnie bym się nad tym zastanowiła i przeanalizowała zalety i wady tego rozwiązania i przede wszystkim poradziłabym się prof. Rutkowskiego. Jeśli chodzi o mnie, to jechałam do prof. z Wrocławia. Aniu wypożycz bloczek parafinowy oraz preparaty z zakładu patomorfologii i zawieź je do CO w Warszawie do ponownej analizy. Możesz wysłać e-mail do prof. Rutkowskiego (zawsze odpowiada) opisując swój przypadek i zamieszczając wyniki badań.

E-mail: rutkowskip@coi.waw.pl

Na tym etapie zachowaj spokój, ja jestem 3 lata po operacji i jest ok.
Pozdrawiam
Ania :-D
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group