1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znaleziono 1 wynik
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Proszę o pomoc w interpretacji wyników ustaleniu dziagnozy
annew32

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 7654

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-06-26, 22:40   Temat: Proszę o pomoc w interpretacji wyników ustaleniu dziagnozy
Witaj Hejka
Mój mąż ma zespół Gilberta, w badaniach zawsze ma podwyższony poziom bilirubiny i czasem zażółcenie białek oczu i skóry, oprócz tego żadnych innych objawów. W gastroskopii masz stwierdzony refluks żółciowy i zanikowe zapalenie żołądka, które może przejść w metaplazję jelitową i prowadzić do raka żołądka Czy miałaś robiony test na helicobacter pyroli? Ta bakteria najczęściej jest przyczyną zanikowego nieżytu żołądka, IPP w tak krótkim czasie nie spowodowałyby takiego stanu, ja zażywam te leki od 4 lat i tak nie mam. Możesz wykonać badanie na przeciwciała przeciw komórkom okładzinowym żołądka, ale najpierw test na helicobacter. Ewidentnie masz też stan zapalny pęcherzyka żółciowego (pogrubiałe ścianki), najczęstsza przyczyna : kamica lub lamblie. Czy amylazę w surowicy krwi masz w normie? Wykonaj MRCP, ewentualnie ERCP. Nie lekceważ objawów, musisz być pod stałą kontrolą gastrologa. Myślę, że na dzień dzisiejszy nie masz problemu onkologicznego, nic na to nie wskazuje. Ale biorąc pod uwagę historię twojego taty, należy być czujnym. Czy lekarz przepisał Ci oprócz IPP także Ursofalk lub Proursan? Jestem 8 miesięcy po cholecystectomii i także mam żółciowe zapalenie żołądka, ale nie zanikowe oraz od 4 lat refluks żołądkowo-przełykowy.
Pozdrawiam
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group