1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 6
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Guz prawego płuca
asereT

Odpowiedzi: 186
Wyświetleń: 51496

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-10-12, 10:52   Temat: Guz prawego płuca
Asia przyjmij szczere wyrazy wsparcia w tych trudnych chwilach
  Temat: Guz prawego płuca
asereT

Odpowiedzi: 186
Wyświetleń: 51496

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-09-28, 17:08   Temat: Guz prawego płuca
[quote="asia1989"]AsereT, Trzymam za WAS kciuki...:*


Ja również trzymam kciuki - za Was - to znaczy za Twojego Tatę.. Pozdrawiam serdecznie i życzę duuużo siły oraz wytrwałości w zmaganiach z raczyskiem
  Temat: Guz prawego płuca
asereT

Odpowiedzi: 186
Wyświetleń: 51496

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-09-27, 20:54   Temat: Guz prawego płuca
asia1989 napisał/a:
To po napromienianiu mózgu wychodzą włosy?


owszem, włosy wychodzą, spadają kępkami - zbierałam je z ubrań i uszu.. a oprócz tego że wypadają włosy są zmienne nastroje, ogólne rozbicie, złe samopoczucie i zaczyna się brak apatytu - ale na wszystkie te okoliczności przygotowała nas pani profesor, która męża prowadziła podczas naświetleń Powiedziała nam również, że jeśli wystąpi już brak apetytu, to musimy się zmuszać i jeść nawet na siłę, maleńkimi porcjami..
Więc tak, włosy wyszły po 8 dniach po zakończeniu terapii, różne dolegliwości i ogólne rozbicie mamy od 3 dni, lekki bół głowy od 2 dni, a dziś coś apetyt zaczyna szwankować...
  Temat: Guz prawego płuca
asereT

Odpowiedzi: 186
Wyświetleń: 51496

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-09-27, 15:14   Temat: Guz prawego płuca
asia1989 napisał/a:
Czy jest szansa że po radioterapii tata będzie funkcjonował jeszcze w miarę normalnie? że te objawy ustąpią? :(

asia, miałam takie same pytania i obawy jeszcze większe niż Ty, bo mąż miał mnogie meta do mózgu..mój mąż miał Teleradioterapię OUN w Warszawie, i to systemem ambulatoryjnym, tzn. że nie byliśmy na oddz. RTH, lecz dochodziliśmy (dojeżdżaliśmy) codziennie na określoną godzinę a przez 5 dni.
Wyobraź sobie, że mąż w drodze powrotnej z W-wy do Kielc prowadził samochód..a 8 dni po napromieniowaniu mieliśmy wesele siostrzeńca i byliśmy zarówno na ślubie, oraz krótko na weselu, a na drugi dzień na poprawinach od 16 - 22,00, trochę potańczyłam z mężem, mąż tańczył też wolne tańce z innymi... no i na weselu zaczęły mu wypadać włosy... tak, że na poprawinach był już we fryzurce Kojaka (Kodżaka) spójrz w moim wątku na ostatnich stronach udokumentowałam te nasze tańce na filmikach..
  Temat: Guz prawego płuca
asereT

Odpowiedzi: 186
Wyświetleń: 51496

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-08-13, 19:25   Temat: Guz prawego płuca
asia1989 napisał/a:
ata miesiąc temu odebrał wyniki z PET i one nie wskazywały na to że w mózgu coś się dzieje, czy jednak w tak krótkim czasie mogło to się zmienić?

Witaj asia1989 u nas tzn u mego męża też był robiony PET i była chemioterapia, po skończeniu której w 3 miesiące - zaczęły się bóle głowy, które nie zmniejszały się po lekach p/bólowych... i po zrobieniu TK okazało się, że są dwa przerzuty do mózgowia..a po tygodniu w wykonanym MRI okazało się że jest ich (co prawda małych), ale AŻ!!!! siedem... Wiec jak widać czas nie gra roli, lub odwrotnie... Pozdrawiam i życzę by jednak bóle i podwójne widzenia nie były, nie okazały się tą najgorszą ze złych opcji...
  Temat: Guz prawego płuca
asereT

Odpowiedzi: 186
Wyświetleń: 51496

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-08-04, 20:08   Temat: Guz prawego płuca
asia1989 napisał/a:
Znowu też gorączkuje i boli go głowa.

Czy bół głowy jest ciągły..nie dający się zmniejszyć lekami p/bólowymi i czy był wcześniej?? czy zaczął się dopiero dzisiaj??
Jeśli ból głowy trwa z niewielkimi przerwami nie od dziś, lecz był już wcześnie..to należałoby wykonać TK głowy albo RM głowy aby wykluczyć meta do OUN. Yo tylko moje skromne zdanie, bo nie jestem w tej dziedzinie specjalistą, a tylko żoną chorego na "przebrzydłego skorupiaka" i znam to z autopsji.. Nie dajcie się "spławić" żadnemu lekarzowi, tylko twardo żądajcie skierowania.. nas też "spławiano", traktowano jak marny przydrożny pył.. przepisując coraz to nowe leki nie dając skierowania na konkretne badanie.. Dopiero 3 miesięczny ból głowy i zawroty zdopingowały lekarza do łaskawego wystawienia skierowania na TK...a później drugi już lekarz dał skierowanie na RMI i okazało się, że jest już za późno na operację, bo w OUN powstały mnogie meta..
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group