1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 45
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Wpust ..
asia19

Odpowiedzi: 436
Wyświetleń: 97588

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-04-10, 00:50   Temat: Wpust ..
Myślę, że powinniście wybrać się do onkologa kierującego leczeniem Taty. Ja wiem, że to okropnie trudne- mój Tata nie chciał o wizytach w szpitalu/u lekarza podczas takiego niejedzenia słyszeć, ale naprawdę warto- tylko to podniosło mojego Tatę na nogi. Może głupia sugestia, bo się nie znam, ale może warto zrobić gastroskopię, żeby sprawdzić, jak to wygląda? (jeśli to może bardziej zaszkodzić to przepraszam za sugestię)
Pozdrawiam
  Temat: Wpust ..
asia19

Odpowiedzi: 436
Wyświetleń: 97588

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-04-02, 19:17   Temat: Wpust ..
No to świetnie!! :sun: Wszystko więc idzie Wam dobrze, tylko pozazdrościć mimo wszystko dobrej organizacji.
Pozdrowienia :-D
  Temat: Wpust ..
asia19

Odpowiedzi: 436
Wyświetleń: 97588

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-04-01, 23:47   Temat: Wpust ..
atthedisco, no niestety rozumiem doskonale Twoje położenie- osoby tak młode są NIESTETY wręcz ignorowane... najgorsze jest to, że nie ma kogo wysłać w zamian!
Tak na przyszłość, to, że ten bus jest dla osób dojeżdżających na radio nie sądzę, by był przeciwwskazaniem, po prostu trzeba się dogadać z prowadzącym. Szczególnie, że masz w domu dwie chore osoby. No ale trudno!
Pozdrawiam i życzę powodzenia :)
  Temat: Wpust ..
asia19

Odpowiedzi: 436
Wyświetleń: 97588

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-03-31, 21:43   Temat: Wpust ..
Już chciałam napisać, że co za problem pogadać z kimś, kto dowozi na radioterapię i załatwić to jakoś bokiem, ale pewnie Tata nie zdążyłby wrócić? A w jedną stronę nie dałabyś Taty odebrać?
Pozdrawiam
  Temat: Wpust ..
asia19

Odpowiedzi: 436
Wyświetleń: 97588

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-02-09, 07:16   Temat: Wpust ..
Tata powinien mieć jakieś środki na ew. nudności, to raczej standard. Wystarczy nawet zapytać pielęgniarkę, która podaje Tacie chemię- zazwyczaj są miłe i pomocne.
  Temat: Wpust ..
asia19

Odpowiedzi: 436
Wyświetleń: 97588

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-02-05, 09:09   Temat: Wpust ..
Tata musi zrozumieć, że nietrzymanie się diety będzie powodować takie i takie konsekwencje. Tu nie pomoże żaden dietetyk, może psycholog, może chirurg- w kwestii rozmowy.
Mój Tata od razu zrozumiał, że nie może jeść wszystkiego, na co ma ochotę, ba, nie może jeść niczego, co właśnie by chciał. Zdaje sobie jednak sprawę, że jeśli nie będzie dyscyplinowany to nie będzie w ogóle jadł. Cóż, może w innych kwestiach (typu: nie zrobisz tego, bo się zmęczysz; nie pójdziesz aż tam, bo nie masz tyle siły) nie zawsze nas słucha, ale w kwestii jedzenia jest zdyscyplinowany, bo wie, co go może czekać. To nie jest łatwe, ale to pewnie też zależy od charakteru. :?ale?:
  Temat: Wpust ..
asia19

Odpowiedzi: 436
Wyświetleń: 97588

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-01-27, 06:29   Temat: Wpust ..
Ja też się zastanawiam, co miała na myśli neurolog. Też czekałam na wypowiedź kogoś mądrzejszego. Napiszę jeszcze jedno: rozumiem, że masaż ogólnie w przypadku osób z rozpoznaniem nowotworowym jest przeciwwskazaniem, jeśli ten nowotwór jeszcze jest, jeśli jednak nie było go w obrębie masowanej części i guz jest wycięty to mówienie o rozsiewie na skutek masażu może być przesadą? Szczególnie jeśli była resekcja R0 i guz umiejscowiony z przodu klatki piersiowej? :fucc: :fucc:
Ja napiszę tylko, że gdyby mojego Tatę bolało w chwili obecnej to bym go pomasowała. Tak samo zaraz po operacji. Jednocześnie kupuję mu cukierki i czekolady (cukier i rak- fuu!, tutaj się na pewno wiele osób oburzy), bo to jeden z niewielu produktów, które może jeść.
Nie dajmy się zwariować? :roll:
  Temat: Wpust ..
asia19

Odpowiedzi: 436
Wyświetleń: 97588

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-01-20, 23:43   Temat: Wpust ..
Każda zmiana zwyrodnieniowa może powodować ból - tak właśnie zazwyczaj jest, choć część osób ma zmiany zwyrodnieniowe w różnych miejscach i bólu nie odczuwa.
Co do uchyłków:
Cytat:
Uchyłki jelita grubego są zaliczane do chorób cywilizacyjnych. Najczęściej występują one w społeczeństwach zachodnich. Prawie nigdy nie spotyka się ich w krajach rozwijających się. Pojawiają się zazwyczaj w 5, 6 dekadzie życia. Szacuje się, że blisko 2/3 populacji w wieku podeszłym jest dotknięta tą chorobą. (...)
W starszym wieku nie ma specyfikacji co do płci. Choroba występuje z jednakową częstotliwością zarówno u kobiet jak i u mężczyzn.

Za: http://pl.wikipedia.org/w...C5%82kowa_jelit
Tata uchyłków raczej nie nabawił się w ciągu ostatnich 3 miesięcy, po prostu ma swój wiek i takie zmiany mogą wystąpić. Ponadto radiolog napisał drobne uchyłki, więc najprawdopodobniej nie jest to nic istotnego.
Musisz pamiętać, że nasi Rodzice nie mają 20 lat i ich wyniki nie będą pokazywać samych książkowych prawidłowości. Nie ma też co interpretować na podstawie Internetu- dopóki nie ma istotnych problemów np. gastrycznych, sercowych, Tata nie czuje się gorzej to nie masz co panikować. Musisz zaufać lekarzom- jeśli wynik jest dobry (niepodejrzany onkologicznie) i nie ma żadnych poważnych dysfunkcji to trzeba się cieszyć, że się taki wynik ma.
Pozdrawiam :)
  Temat: Wpust ..
asia19

Odpowiedzi: 436
Wyświetleń: 97588

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-01-15, 21:23   Temat: Wpust ..
Chodzi z tym o to (w dużym skrócie), że nie wiadomo o co chodzi :-D Niestety u nas też jak w 'ruskim cyrku', raz lepiej, raz gorzej, niestety u nas nie można poznać fizjologii tego nowego przełyku. Stosujemy to, co wskazane i modlimy się, żeby było dobrze.
Szkoda, że to całe chorowanie to nie matematyka- umiem ją przyzwoicie...

[ Dodano: 2012-01-15, 21:25 ]
Acha, i przypomniał mi się podpis Gaby- jak w brydżu: im dłużej się gra, tym lepiej widać, jakie to skomplikowane..
  Temat: Wpust ..
asia19

Odpowiedzi: 436
Wyświetleń: 97588

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-01-15, 21:06   Temat: Wpust ..
lucja54, ja myślę, że jednak po spożywaniu pokarmu w ciągu godziny wręcz nie powinno się kłaść. Już same zalecenia dla refluksu mówią o układaniu głowy wysoko, a takie kładzenie się może tylko potęgować uczucie wracania się pokarmu. Rozumiem, w refluksie jest kwas, ale tutaj została zaburzona naturalna budowa układu pokarmowego i to są najprawdopodobniej skutki. Atthedisco- Ale to musicie z Tatą sami przetestować, bo może u Was być inaczej. Samo plucie śliną- ciężko mi to wyjaśnić. Być może ślina zbiera się w przełyku, gdy Tato nie je (nie wiadomo, jak wygląda zespolenie, czy nie zmniejsza się jego średnica znacząco podczas niejedzenia itd.), jednak co najmniej dziwne jest, że Tato spluwa jedynie śliną po jedzeniu. Ale może to również reakcja organizmu?
Pozdrawiam
  Temat: Wpust ..
asia19

Odpowiedzi: 436
Wyświetleń: 97588

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-01-14, 22:25   Temat: Wpust ..
Co najmniej dziwne są te wymioty samą śliną, kiedy one są? Zaraz po jedzeniu czy w jakimś czasie po? I jak długie/duże są te wymioty? Czy Tata czasem po prostu nie spluwa śliną (chodzi mi o ilość)? No i wreszcie jak Tata się wypróżnia? Czy nie ma biegunek?
Z tą dyscypliną to jest ciężko, mój Tata "biegał" dziś po działce w taką zimnicę, oczywiście się mu nagadałam i widziałam, że już był na granicach wytrzymałości- więc tylko powiedziałam Mamie, że musi powiedzieć o tym lekarzowi, że Tata się nas nie słucha w kwestii oszczędnego trybu życia. Chyba trochę spokorniał.
Co do jedzenia- niestety musicie jeść to, co Tata tylko w innej formie. U nas w domu nie robimy czegoś, czego nie zje Tata- no bo jak on się ma czuć widząc, że my sobie jemy jakieś 'dobre' jedzenie? Tata wiele rzeczy miksuje, ale to wciąż (6 miesięcy) po operacji jest dieta lekkostrawna (a mój Tata ma żołądek).
  Temat: Wpust ..
asia19

Odpowiedzi: 436
Wyświetleń: 97588

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-01-13, 17:10   Temat: Wpust ..
Raczej nie będą robić 2 tomografii. Czy na 2 terminy kierował jeden lekarz? Jeśli nie to najprawdopodobniej jeden lekarz nie wie, że 2 też zlecił i Tata powinien poinformować tych lekarzy, że ma 2 umówione terminy (może inny chory czeka w kolejce, także warto zadzwonić telefonicznie). A ja mam pytanie do kogoś z większą wiedzą ode mnie- po co robi się TK przed rozpoczęciem chth-rth? W celu stwierdzenia, czy nie ma zmian, mimo że była resekcja RO?
Co do jedzenia- niestety w raku przewodu pokarmowego musi być dyscyplina. Ja bym naskarżyła chirurgowi, do którego Tata idzie na kontrolę, albo nawet do tego, który będzie prowadził chth-rth- onkologa. Lekarz powinien powiedzieć Tacie, że jedząc co chce i w jaki sposób chce nie jest dla niego dobre. Tata musi uważać na to, co je.
Co do bułek i parówek- owszem, pieczywo pszenne jest 'najlepsze' po resekcji żołądka, ale nie jestem wielką entuzjastką bułek. Parówki to chyba też nie jest zbyt dobra opcja. Tata powinien jeść rzeczy delikatne i miksowane, unikać kwaśnego/ostrego i gorącego. Tym bardziej, że tuż za chwilę będzie ciężkie leczenie, radioterapia nie jest przyjemna i chemioterapia także i może okazać się, że Tata będzie jadł tylko miksowane.
  Temat: Wpust ..
asia19

Odpowiedzi: 436
Wyświetleń: 97588

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-01-04, 20:07   Temat: Wpust ..
Zwracanie i uczucie zwężenia jest raczej normalne przy operacjach po resekcji, więc to nie jest nic złego i nie powinno mieć znaczenia dla zespolenia. Myślę jednak, że musicie uważać na to, co Tata je.
  Temat: Wpust ..
asia19

Odpowiedzi: 436
Wyświetleń: 97588

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-01-04, 19:18   Temat: Wpust ..
Tata nie powinien jeść "miękkich", zapychających rzeczy, a przynajmniej niezbyt często i popijać je dużą ilością. Tak, to może się zdarzać naprawdę długo po operacji- ciężko określić, czy i kiedy Tata będzie mógł jeść "niemal" normalnie.
  Temat: Wpust ..
asia19

Odpowiedzi: 436
Wyświetleń: 97588

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2011-12-31, 11:31   Temat: Wpust ..
Nie każdy dobrze przyswaja czy 'trawi' Nutridrinki, nie jest to różnica, czy jest to Juice Style czy te 'mleczne'. Mój Tata mógł pić cały czas, a już w szpitalu widzieliśmy osoby, czy to resekcji przełyku czy żołądka, którzy nie mogli pić ich właśnie z powodu bólu brzucha, biegunki itd.
 
Strona 1 z 3
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group